Fed

Fed

Son dakika fed haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan fed gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan fed haber sayfamızda...

Fed

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 6.709 fed haberi bulunmuştur.
Küresel piyasalar negatif seyrediyor
Küresel piyasalar negatif seyrediyorKüresel piyasalarda, bazı emtia fiyatlarının rekor kırdığı haftada artan enflasyon endişelerine paralel dünya genelinde birçok piyasada satış ağırlıklı bir seyir izlenirken, gelecek hafta ABD Merkez Bankası'nın (Fed) toplantı tutanakları başta olmak üzere yoğun veri gündemi takip edilecek.
15.05.2021Uzmanpara
New York borsası yükselişle kapandı
New York borsası yükselişle kapandıNew York borsası, günü yükselişle tamamladı. Kapanışta Dow Jones endeksi 400 puanın üzerinde değer kazandı ve yüzde 1,29 artarak 34.021,45 puana çıktı.
13.05.2021Ekonomi
ABD'de ÜFE beklentileri aştı
ABD'de ÜFE beklentileri aştıABD'de Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE), nisanda aylık yüzde 0,6 artarak piyasa beklentilerinin üzerinde artış gösterdi.
13.05.2021Uzmanpara
Dolar kaç lira?
Dolar kaç lira?Dolar/TL, güne yükselişle başlamasının ardından 8,47 seviyelerinde işlem görüyor.
13.05.2021Uzmanpara
New York borsası düşüşle kapandı
New York borsası düşüşle kapandıNew York borsası, beklenenden yüksek gelen nisan ayı enflasyonunun ardından günü sert düşüşle tamamladı. Kapanışta Dow Jones endeksi, 680 puanın üzerinde değer kaybetti ve yüzde 1,99 azalarak 33.587,66 puana geriledi.
12.05.2021Ekonomi
New York borsası düşüşle açıldı
New York borsası düşüşle açıldıNew York borsası, beklenenden fazla gelen nisan ayı enflasyonunun ardından güne düşüşle başladı. Açılışta Dow Jones endeksi, 130 puanın üzerinde değer kaybetti ve yüzde 0,39 azalışla 34.134,10 puana geriledi.
12.05.2021Ekonomi
ABD'de enflasyon 13 yılın zirvesinde
ABD'de enflasyon 13 yılın zirvesindeABD'de Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE), nisanda aylık yüzde 0,8 ve yıllık yüzde 4,2 artarak beklentileri geride bıraktı.
12.05.2021Uzmanpara
'Ayağı gazdan çekmenin zamanı değil'
'Ayağı gazdan çekmenin zamanı değil'St Louis Fed Başkanı James Bullard, ekonominin gösterdiği ilerlemenin bilincinde olduğunu, ancak henüz ABD Merkez Bankası'nın (Fed) ayağını gazdan çekmesinin zamanının gelmediğini söyledi.
12.05.2021Uzmanpara
Fed yetkililerinin açıklamaları satış getirdi
Fed yetkililerinin açıklamaları satış getirdiDikkatini ABD'de bugün açıklanacak enflasyon rakamlarına yöneltmiş olan Wall Street, dün ABD Merkez Bankası (Fed) yetkililerinden gelen açıklamalar ile sert düşüş yaşadı.
12.05.2021Uzmanpara
'Fed daha fazla nakit tutulmasını istemeli'
'Fed daha fazla nakit tutulmasını istemeli'Center for American Progress'tan yapılan açıklamada, "ABD Merkez Bankası (Fed) iklim riskleri için bankalardan daha fazla nakit tutmalarını istemeli." ifadeleri kullanıldı.
11.05.2021Uzmanpara
Piyasalar pozitif eğilimini koruyor
Piyasalar pozitif eğilimini koruyorKüresel piyasalarda, emtia fiyatlarının yükselişi enflasyon endişesini beslemeye devam etmesine karşın dünya genelinde pay piyasaları çoğunlukla artış eğiliminde seyrederken, gelecek hafta ABD'de Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) başta olmak üzere veri gündemi takip edilecek.
8.05.2021Uzmanpara
ABD'de işsizlik yükseldi
ABD'de işsizlik yükseldiABD'de tarım dışı istihdam, nisanda 266 bin kişi artarak piyasa beklentilerinin altında kalırken, işsizlik oranı yüzde 6,1'e tırmandı.
7.05.2021Uzmanpara
Hisse ve tahvil fonlarına sermaye girişi devam etti
Hisse ve tahvil fonlarına sermaye girişi devam ettiBank of America (BofA) global hisse senedi ve tahvil fonlarına sermaye girişinin devam ettiğini bildirdi.
7.05.2021Uzmanpara
Piyasalar ABD'nin istihdam verilerine odaklandı
Piyasalar ABD'nin istihdam verilerine odaklandıKüresel piyasalar pozitif görünümünü korurken, bugün ABD'de açıklanacak nisan ayı istihdam raporundaki veriler takip edilecek.
7.05.2021Uzmanpara
Fed'den 'varlık fiyatları' açıklaması
Fed'den 'varlık fiyatları' açıklamasıABD Merkez Bankası (Fed), riskli varlıkların fiyatlarının genel olarak daha da yükseldiğini belirterek, varlık fiyatlarının risk iştahının azalması durumunda önemli düşüşlere açık olabileceğini bildirdi.
7.05.2021Uzmanpara
Fed'den 'varlık fiyatları' açıklaması: Önemli düşüşlere açık olabilir
Fed'den 'varlık fiyatları' açıklaması: Önemli düşüşlere açık olabilirABD Merkez Bankası (Fed), riskli varlıkların fiyatlarının genel olarak daha da yükseldiğini belirterek, varlık fiyatlarının risk iştahının azalması durumunda önemli düşüşlere açık olabileceğini bildirdi.
6.05.2021Ekonomi
New York borsası karışık seyirle kapandı
New York borsası karışık seyirle kapandıNew York borsası, günü karışık seyirle tamamladı. Kapanışta Dow Jones endeksi 100 puana yakın değer kazandı ve yüzde 0,29 artarak 34.230,34 puana yükseldi.
5.05.2021Ekonomi
New York borsası karışık seyirle açıldı
New York borsası karışık seyirle açıldıNew York borsası, güne karışık seyirle başladı. Açılışta Dow Jones endeksi, yüzde 0,19 artışla 34.198,80 puandan işlem gördü.
5.05.2021Ekonomi
New York borsası karışık seyirle açıldı
New York borsası karışık seyirle açıldıNew York borsası, güne karışık seyirle başladı. Açılışta Dow Jones endeksi, yüzde 0,19 artışla 34.198,80 puandan işlem gördü.
5.05.2021Uzmanpara
Piyasalar Yellen'ın açıklamaları ile karıştı
Piyasalar Yellen'ın açıklamaları ile karıştıKüresel piyasalarda, ABD Hazine Bakanı Janet Yellen'ın açıklamaları ile oynaklığın arttığı görülürken, yatırımcılar da gelecekte olası sıkılaştırma adımlarının küçük bir provasını yaptı.
5.05.2021Uzmanpara
Yellen'dan faiz açıklaması
Yellen'dan faiz açıklamasıABD Hazine Bakanı Janet Yellen, enflasyonun ABD ekonomisi için bir sorun olmasını beklemediğini belirterek, faiz artırımının "öngördüğü ya da önerdiği" bir şey olmadığını ifade etti.
5.05.2021Uzmanpara
FED toplantısı ne zaman, saat kaçta? FED yeni faiz kararı ne olacak?
FED toplantısı ne zaman, saat kaçta? FED yeni faiz kararı ne olacak? Piyasalar yeni FED faiz kararını bekliyor. ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell tarafından yapılacak açıklamaya çevrildi. Daha önce alınan kararlarda faiz oranlarının sabit tutulmasına karar verilmişti. ABD piyasalarındaki son durum açıklanacak faiz kararı ile netleşecek. Peki, yeni FED toplantısı ne zaman, hangi gün?
4.05.2021Ekonomi
ABD Hazine Bakanı Yellen'den kritik faiz açıklaması
ABD Hazine Bakanı Yellen'den kritik faiz açıklamasıABD Hazine Bakanı Janet Yellen, enflasyonun ABD ekonomisi için bir sorun olmasını beklemediğini belirterek, faiz artırımının "öngördüğü ya da önerdiği" bir şey olmadığını ifade etti.
4.05.2021Ekonomi
New York borsası karışık seyirle kapandı
New York borsası karışık seyirle kapandıNew York borsası, günü karışık seyirle tamamladı. Kapanışta Dow Jones endeksi, yüzde 0,06 artarak 34.133,03 puana çıktı.
4.05.2021Ekonomi
Emtia fiyatları piyasaların odağında yer alıyor
Emtia fiyatları piyasaların odağında yer alıyorKüresel piyasalarda ve para politikalarının belirlenmesinde, enflasyonist endişeler günden güne güçlenirken, emtia fiyatlarındaki yükseliş söz konusu endişede baş rolü oynuyor.
4.05.2021Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

New York borsasıabdHABERfedpiyasa

Fed ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.