Gündem
19.06.2017 - 02:30 | Son Güncelleme: 19.06.2017-2:30

Engellilerin ‘gözü-kulağı’ oluyorlar

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, görme-işitme ve konuşma engelli vatandaşların hayatını kolaylaştırmak için yeni bir hizmeti  devreye soktu.

Sitene Ekle
İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından sağlanan hibe ile hazırlanan ve 14 Şubat’tan itibaren hizmete başlayan ‘Gözüm Kulağım İstanbul’ projesindeki görevliler, kentte yaşayan engellilerin gözü kulağı oluyor. İBB yazılımcıları tarafından geliştirilen görüntülü çağrı hizmeti programı, tüm akıllı telefonlara kolaylıkla indiriliyor ve kullanılıyor. Engelli vatandaşların telefonuna indirmiş olduğu programla 153 İstanbul Çağrı Merkezi’ni aradıklarında görüntüleri bilgisayara düşüyor. İBB Halkla İlişkiler Müdürü Atakan Yılmaz, projenin bir sosyal sorumluluk projesi olduğunu belirterek “Bu projede İstanbul’daki engeli vatandaşlarımıza VIP hizmeti sunmaya çalışıyoruz. Görme, işitsel ve konuşma engelli vatandaşlarımıza proje kapsamında her türlü konuda yardımcı olmaya çalışıyoruz” dedi. l AA

Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    Ölen kimsenin arkasından söylenen ezgiye ne ad verilir?
    ©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
    İlginizi ÇekebilirX