Siyaset
20.03.2017 - 15:40 | Son Güncelleme: 20.03.2017-15:44

Erdoğan'dan "21 Mart Dünya Nevruz Günü" mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Dünya, demokrasi, hak, özgürlük, hoşgörü gibi kavramların uygulamalarına, bizzat bu değerleri sistemleştirenler tarafından ihanet edildiği acı günler yaşıyor. Medeniyet ve kültür havzamızı boğmaya çalışanlara karşı mücadeleyi, kendi tarihimizden ve geleneklerimizden aldığımız güçle vereceğiz." ifadelerini kullandı.

Sitene Ekle
Erdoğan'dan "21 Mart Dünya Nevruz Günü" mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 21 Mart Dünya Nevruz Günü dolayısıyla  yayımladığı mesajda, nevruzun, geniş bir coğrafyada, hem toprağın uyanışı ve  baharın gelişinin hem de kardeşlik, dostluk ve dayanışmanın sembolü bir gün  olduğunu aktardı.

 Tüm vatandaşların Nevruz Günü'nü kutlayan Erdoğan mesajında, şu  değerlendirmeyi yaptı:

"Yaşadığımız coğrafyanın her geçen gün biraz daha kıskaca alındığı bir  dönemde, Nevruz'un ifade ettiği yeniden diriliş ruhuna sıkı bir şekilde sahip  çıkmalıyız. Dünya, demokrasi, hak, özgürlük, hoşgörü gibi kavramların  uygulamalarına, bizzat bu değerleri sistemleştirenler tarafından ihanet edildiği  acı günler yaşıyor. Medeniyet ve kültür havzamızı boğmaya çalışanlara karşı  mücadeleyi, kendi tarihimizden ve geleneklerimizden aldığımız güçle vereceğiz."

 "Yaratılanı severiz Yaradan'dan ötürü" diyen bir medeniyet anlayışının  mensupları olarak bu yeni dönemin öncülüğünü ve taşıyıcılığını yapmak  mecburiyetinde olduklarına işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti:

  "Coğrafyamızla birlikte dünyadaki tüm mazlum ve mağdur halklar için  kutlu bir geleceğin sembolü olacak Nevruz ateşini, inşallah, Anadolu'dan  yakacağız. Bu duygularla bir kez daha milletimizin ve tüm kardeşlerimizin Nevruz  Günü'nü kutluyorum. Nevruz'un bölgemizle birlikte tüm dünya için barışın,  huzurun, istikrarın, refahın müjdecisi olmasını diliyorum."


Etiketler: nevruz, erdoğan
Bilgi YarışmasıSoyadı Seki olan şarkıcımız kimdir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    Murat Kekilli'nin yazıp ölüme neden olduğu şarkı hangisidir?

    ©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
    İlginizi ÇekebilirX