23.10.2018 09:17 | Son Güncelleme:

Funda Eryiğit kimdir? Funda Eryiğit hangi dizide oynuyor?

Funda Eryiğit birçok dizi ve sinema filminde yer almasının ardından son olarak ATV ekranında yayınlanan Can Kırıkları dizisinde Zeynep karakterine hayat vermeye başladı. Hollanda Zwolle doğumlu olan Funda Eryiğit dizide oynadığı Zeynep karakterinin tecavüze uğradığı anları anlattı. Peki Funda Eryiğit kimdir?

Dizi, sinema ve tiyatro oyuncusu olan Funda Eryiğit son olarak ATV'de ekrana gelen Can Kırıkları dizisinde hayat verdiği Zeynep karakterine ilişkin açıklamalarda bulundu. Peki Funda Eryiğit kimdir?

FUNDA ERYİĞİT KİMDİR?

Funda Eryiğit (d. 6 Kasım 1984 , Zwolle, Hollanda) Türk dizi, sinema ve tiyatro oyuncusu.

Aslen Samsun Çarşambalıdır. Kadir Has Anadolu Lisesi'ni bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi uluslararası ilişkiler bölümünü bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümünden mezun olmuştur.

İstanbul Devlet Tiyatrosu'nun 2012-2013 sezonunda sahnelediği Sessizlik adlı oyundaki performansıyla 18. Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödüllerinde müzikal/komedi dalında en iyi kadın oyuncu ödülünü aldı. Ayrıca 17. Afife Tiyatro Ödüllerinde en iyi kadın oyuncu dalında aday olmuştur.

2016 yılında Poyraz Karayel dizisine 3. sezonundan itibaren dahil olmuştur.

FİLMOGRAFİ

Funda Eryiğit 2015 yapımı Yok Artık ve Limonata filmlerinde yardımcı karakter rolünde yer alırken 2016 yılında Tereddüt filminde başrol oyuncusu olarak görev almıştır. 

TELEVİZYON

Birçok dizide karşımıza çıkan başarılı oyuncu Funda Eryiğit, ilk olarak 2008-2009 yılları arasında yayınlanan Canım Ailem dizisinde başrol oynamış sonrasında İstanbul'un altınları, Uçurum, Eski Hikaye, Karadayı Gecenin Kraliçesi, Poyraz Karayel ve Mehmed Bir Cihan Fatihi dizilerinde oynamıştır. Son olarak Can Kırıkları dizisinde Zeynep karakterine hayat veren Funda Eryiğit tecavüze uğradığı sahne hakkında açıklamalarda bulundu.

Bu habere ifade bırak
  • 2Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy2