Teknoloji
19.05.2017 - 11:10 | Son Güncelleme: 19.05.2017-11:12

Google ve İŞKUR YouTuber yetiştirecek

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) ile, Google işbirliği yaparak gençlerin yeni gelir kapısı olacak YouTuber'lık eğitimlerine başladı. Bu doğrultuda altı ilde "Nasıl YouTuber olunur?" kursu verilecek.

Sitene Ekle

İŞKUR ve Google tarafından yürütülmekte olan “Türkiye İçin Dijital Dönüşüm Hareketi” ile Türk gençlerine YouTuber'lık eğitimi verilecek. Türkiye'de bu işi yapan gençler kurdukları kanallarla takipçi sayılarını artırarak binlerce lirayı bulan kazanç elde edebiliyor.

Proje kapsamında İŞKUR, Üniversite İrtibat Noktaları aracılığıyla düzenlenen etkinliklerde Bursa, Kayseri, Van, Gaziantep, Samsun ve Antalya’da öğrencilere yönelik olarak Google tarafından “Dijital Girişimcilik” ve “Nasıl YouTuber olunur?” konu başlıklı eğitimler verilecek.  Sonraki dönemlerde talepler doğrultusunda farklı şehirleri de kapsayacak olan çalışma, uzun süreli olarak devam ettirilecek.

Ayrıca İstanbul, İzmir, Kocaeli ve Bursa’da da Girişimcilik Eğitim Programından yararlanan vatandaşlara yine Google tarafından “Dijital Girişimcilik Eğitimi” sunulacak.


 


Dünyanın en ünlü şirketlerinde çalışma imkanı için tıklayın!


Yorum Yazın
Gönder
İstanbul Boğazı hangi iki denizi birbirine bağlar?
©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX