İşkur

İşkur

Son dakika işkur haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan işkur gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan işkur haber sayfamızda...

İşkur

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.422 işkur haberi bulunmuştur.
İŞKUR SAĞLIK BAKANLIĞI KURA TARİHLERİ 📅 SAĞLIK BAKANLIĞI İŞKUR 8 bin sürekli işçi alımı kura çekilişi ne zaman, hangi tarihte yapılacak? İŞKUR 8 bin işçi alımı kura çekiliş tarihi...
İŞKUR SAĞLIK BAKANLIĞI KURA TARİHLERİ 📅 SAĞLIK BAKANLIĞI İŞKUR 8 bin sürekli işçi alımı kura çekilişi ne zaman, hangi tarihte yapılacak? İŞKUR 8 bin işçi alımı kura çekiliş tarihi... Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatında çalıştırılmak üzere 8 bin sürekli işçi alımı başvuruları 23-27 Şubat tarihleri arasında İŞKUR üzerinden alındı. Başvuruların tamamlanmasının ardından gözler kura çekiliş tarihine çevrildi. Peki İŞKUR Sağlık Bakanlığı 8 bin sürekli işçi alımı kura çekiliş tarihleri açıklandı mı, kuralar ne zaman çekilecek?
4.03.2024 Bilgi Rehberi
Bakan Işıkhan: İş kanununu revize edeceğiz
Bakan Işıkhan: İş kanununu revize edeceğiz Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Mardin'deki konuşmasında, "Şu an iş kanunumuzu güçlendirme, revize etme sürecindeyiz. Mevzuatı daha da güçlendirip, çalışma barışına, sosyal diyalog, istihdam ve iş gücü piyasası gidişatına olumlu yönde katkı sağlayarak Türkiye'nin çalışma hayatını yüzyıllık vizyonumuza yakışır hale getireceğiz" dedi.
2.03.2024 Ekonomi
Bakan Işıkhan’dan istihdam odaklı projelere tam not
Bakan Işıkhan’dan istihdam odaklı projelere tam not Bursa iş dünyasını küresel ekonomideki dönüşüme hazırlayan Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nın nitelikli istihdama dönük projeleri Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Işıkhan’dan tam not aldı. Ziyaret ettiği BTSO Eğitim ve Teknoloji Kampüsü’ne hayranlığını dile getiren Bakan Işıkhan, “Bursa, mesleki eğitimde öncü durumda. Burada gençlerimize inanılmaz bir eğitim veriliyor” dedi.
29.02.2024 Ekonomi
SAĞLIK BAKANLIĞI 8 BİN İŞÇİ ALIMI İŞKUR KURA ÇEKİLİŞİ || İŞKUR Sağlık Bakanlığı 8 bin işçi alımı kura çekilişi ne zaman, hangi tarihte yapılacak?
SAĞLIK BAKANLIĞI 8 BİN İŞÇİ ALIMI İŞKUR KURA ÇEKİLİŞİ || İŞKUR Sağlık Bakanlığı 8 bin işçi alımı kura çekilişi ne zaman, hangi tarihte yapılacak? Sağlık Bakanlığı 8 bin işçi alımı başvuruları sona erdi. 23 Şubat tarihinde İŞKUR üzerinden alınmaya başlanan ve taşra teşkilatında görevlendirilecek olan işçi alımında başvurular 27 Şubat tarihinde sona erdi. Farklı meslek gruplarından alımların devam ettiği İŞKUR Sağlık Bakanlığı 8 bin işçi alımı başvurularını tamamlayan vatandaşlar kura çekilişinin ne zaman yapılacağını merak ediyor. Peki Sağlık Bakanlığı 8 bin işçi alımı kuraları ne zaman çekilecek?
28.02.2024 Bilgi Rehberi
2024 için İŞKUR İŞÇİ ALIMI SAĞLIK BAKANLIĞI HABERİ 📝 Sağlık Bakanlığı 8 bin işçi alımı İŞKUR başvurusu nereden ve nasıl yapılır, alım yapılacak meslek grupları...
2024 için İŞKUR İŞÇİ ALIMI SAĞLIK BAKANLIĞI HABERİ 📝 Sağlık Bakanlığı 8 bin işçi alımı İŞKUR başvurusu nereden ve nasıl yapılır, alım yapılacak meslek grupları... Sağlık Bakanlığı 8 bin işçi alımı başvuruları başladı. Resmi Gazete'de yayımlanan kararın ardından taşra teşkilatında görevlendirilmek üzere 8 bin işçi alımı için başvuru işlemleri İŞKUR üzerinden alınacak. Başvuruların başlamasının ardından alım yapılacak meslek grupları ve şartlar merak edilmeye başlandı. Peki Sağlık Bakanlığı 8 bin işçi alımı başvurusu nasıl yapılır?
25.02.2024 Bilgi Rehberi
Çalışma saatleri 40 saate mi düşürülecek? Bakan Işıkhan'dan açıklama geldi
Çalışma saatleri 40 saate mi düşürülecek? Bakan Işıkhan'dan açıklama geldi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, çalışma saatlerinin düşürülmesi ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
24.02.2024 Haberler
Çalışma saatleri 40 saate mi düşürülecek? Bakan Işıkhan'dan açıklama geldi
Çalışma saatleri 40 saate mi düşürülecek? Bakan Işıkhan'dan açıklama geldi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, çalışma saatlerinin düşürülmesi ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
24.02.2024 Ekonomi
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan: İzmir 40 yıldır aynı
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan: İzmir 40 yıldır aynı İzmir'de iş adamları ile buluşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, çocukluğunun ve gençliğinin İzmir’de geçtiğini ve şehirde 40 yıldır hiçbir şeyin değişmediğinibelirterek, değişime ihtiyaç olduğunu söyledi.
23.02.2024 Gündem
Sağlık Bakanlığı 8 bin işçi alacak! İşte detaylar
Sağlık Bakanlığı 8 bin işçi alacak! İşte detaylar Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere 8 bin işçi alımı yapacak. Bakan Koca'dan da alımlarla ilgili bir açıklama geldi.
23.02.2024 Gündem
Bakan Işıkhan: Türkiye Yüzyılı'nı hep birlikte üretimin ve kalkınmanın yüzyılı yapacağız
Bakan Işıkhan: Türkiye Yüzyılı'nı hep birlikte üretimin ve kalkınmanın yüzyılı yapacağız Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, ”AK Parti olarak iktidara geldiğimiz ilk günden itibaren bakanlık olarak tüm birimlerimizle şehrimizin çalışma hayatına ve kalkınmasına katkı sunduk. İŞKUR aracılığıyla 2002 yılından bu yana özel sektörde ve kamuda Elazığ'da 85 bine yakın vatandaşımızı işe yerleştirdik” açıklamasında bulundu.
19.02.2024 Haberler
Bakan Işıkhan: Türkiye Yüzyılı'nı hep birlikte üretimin ve kalkınmanın yüzyılı yapacağız
Bakan Işıkhan: Türkiye Yüzyılı'nı hep birlikte üretimin ve kalkınmanın yüzyılı yapacağız Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, ”AK Parti olarak iktidara geldiğimiz ilk günden itibaren bakanlık olarak tüm birimlerimizle şehrimizin çalışma hayatına ve kalkınmasına katkı sunduk. İŞKUR aracılığıyla 2002 yılından bu yana özel sektörde ve kamuda Elazığ'da 85 bine yakın vatandaşımızı işe yerleştirdik” açıklamasında bulundu.
19.02.2024 Gündem
1500 TARIM İŞÇİSİ ALIMI BAŞVURU İŞKUR | TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI İŞÇİ ALIMI başvuru şartları nedir, kura çekimi ne zaman?
1500 TARIM İŞÇİSİ ALIMI BAŞVURU İŞKUR | TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI İŞÇİ ALIMI başvuru şartları nedir, kura çekimi ne zaman? Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından taşra teşkilatında görevlendirilmek üzere bin 500 tarım işçisi alımı yapılıyor. Bakanlık daha önce 5 bin 500 sözleşmeli personel ve 158 tarım orman uzman yardımcısı alımı gerçekleştirmişti. Peki, İŞKUR 1500 tarım işçisi alımı ne zaman, başvuru başladı mı?
16.02.2024 Bilgi Rehberi
Tarım ve Orman Bakanlığı'na bin 500 işçi alınacak
Tarım ve Orman Bakanlığı'na bin 500 işçi alınacak Tarım ve Orman Bakanlığı'nın taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere bin 500 tarım işçisinin alınacağı duyuruldu.
13.02.2024 Ekonomi
Bakan Yumaklı duyurdu! 1500 tarım işçisi alınacak
Bakan Yumaklı duyurdu! 1500 tarım işçisi alınacak Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, bakanlığın taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere 1500 tarım işçisi alınacağını açıkladı.
12.02.2024 Gündem
1.3 milyon çocuğa aşılama
1.3 milyon çocuğa aşılama Birleşmiş Milletler ve kuruluşları, 6 Şubat depremleri sonrası Türkiye’nin insani yardım ve toparlanma çalışmalarını desteklemek üzere ilk günden bu yana sahada faaliyette buluyor. Depremlerin yıl dönümünde de Türkiye ile dayanışma içinde çalışmaya devam kuruluşların, bölgede geniş kapsamlı çalışmalarını sürdürüyor.
6.02.2024 Gündem
“Türkiye yüzyılını emeğin, üretimin ve istihdamın yüzyılı yapmakta kararlıyız”
“Türkiye yüzyılını emeğin, üretimin ve istihdamın yüzyılı yapmakta kararlıyız” Antalya’da düzenlenen istişare toplantısında konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Işıkhan, “Dünya'ya rol model olan, sürekli takip edilen, gıptayla bakılan ve örnek alınan bir Sosyal Güvenlik Sistemi'ni yönetiyoruz. Sosyal Güvenlik Kurumumuz 85 milyon vatandaşımızın güvencesi, umudu ve geleceğinin teminatıdır. Türkiye yüzyılını emeğin, üretimin ve istihdamın yüzyılı yapmakta kararlıyız” dedi.
3.02.2024 Ekonomi
Bakan Işıkhan 'güzel haberi paylaşmak istiyorum' diyerek duyurdu: SSK ve Bağ-Kur emeklisine yüzde 49,25'lik zam
Bakan Işıkhan 'güzel haberi paylaşmak istiyorum' diyerek duyurdu: SSK ve Bağ-Kur emeklisine yüzde 49,25'lik zam Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, canlı yayında açıklamalarda bulundu. Bakan Işıkhan, "SSK ve Bağ-Kur emeklilerimizin emekli aylıklarındaki artışı %49,25’e yükseltiyoruz" dedi.
23.01.2024 Haberler
Bakan Işıkhan 'güzel haberi paylaşmak istiyorum' diyerek duyurdu: SSK ve Bağ-Kur emeklisine yüzde 49,25'lik zam
Bakan Işıkhan 'güzel haberi paylaşmak istiyorum' diyerek duyurdu: SSK ve Bağ-Kur emeklisine yüzde 49,25'lik zam Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, canlı yayında açıklamalarda bulundu. Bakan Işıkhan, "SSK ve Bağ-Kur emeklilerimizin emekli aylıklarındaki artışı %49,25’e yükseltiyoruz" dedi. Bakan Işıkhan, SSK ve Bağ-Kur emeklilerine yapılacak ek zamdan kaynaklı farkların, Resmi Gazete'de yayımlandıktan sonra 1 hafta içerisinde ödeneceğini açıkladı.
23.01.2024 Ekonomi
“Bugüne kadar bin 12 yeni kadın kooperatifinin kurulmasını sağladık”
“Bugüne kadar bin 12 yeni kadın kooperatifinin kurulmasını sağladık” Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, kendi işini kurmak isteyen kadınların önemli fırsatlar yakaladığı kooperatiflerle kadın istihdamı alanında ciddi bir atılım sağlandığını belirterek, “81 il müdürlüğümüz koordinasyonunda oluşturduğumuz Kadın Kooperatifleri Çalışma Grupları aracılığıyla bugüne kadar bin 12 yeni kadın kooperatifinin kurulmasını sağladık” dedi.
19.01.2024 Ekonomi
İŞSİZLİK MAAŞI NE KADAR OLDU? 2024 işsizlik maaşı taban ve tavan ücretleri kaç TL?
İŞSİZLİK MAAŞI NE KADAR OLDU? 2024 işsizlik maaşı taban ve tavan ücretleri kaç TL? İşsizlik maaşının ne kadar olduğu, binlerce işsizlik maaşı alan vatandaş tarafından merak ediliyor. 2024 asgari ücret zammının belli olmasının ardından işsizlik maaşları da artış gösterecek. Peki, 2024 işsizlik maaşı ne kadar oldu?
18.01.2024 Bilgi Rehberi
İŞKUR duyurdu! İşte en çok personel aranan meslekler
İŞKUR duyurdu! İşte en çok personel aranan meslekler Türkiye İş Kurumu Aralık ayına ilişkin istatistikleri yayımladı. İşkur'un verilerine göre Aralık ayında İŞKUR aracılığıyla 83.407’si (%60,1) erkek, 55.482’si (%39,9) kadın olmak üzere 138.889 işe yerleştirildi. En çok iş açığı özel güvenlik sektöründe oluştu. İşte tüm detaylar...
10.01.2024 Ekonomi
2023 yılında; 1 milyon 237 bin 26 vatandaş işe yerleştirildi
2023 yılında; 1 milyon 237 bin 26 vatandaş işe yerleştirildi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, İŞKUR istihdam verilerini paylaşarak, “2023 yılında; 1 milyon 237 bin 26 vatandaşımızın işe yerleştirilmesine aracılık ettik” dedi.
8.01.2024 Ekonomi
İşsizlik Maaşı Ne Kadar? 2024 İşsizlik Maaşı Ne Kadar Oldu?
İşsizlik Maaşı Ne Kadar? 2024 İşsizlik Maaşı Ne Kadar Oldu? Kendi rızası dışında işinden ayrılmak durumunda kalan sigortalı kişilere belirli bir dönem boyunca ve miktarda verilen ödeneğe işsizlik maaşı denmektedir. İŞKUR işsizlik maaşı hesaplaması sigortalının son dört aylık prime esas kazançları dikkate alınarak yapılmaktadır. Ancak işsizlik maaşı almak için yasa gereği karşılanması gereken bazı şartlar bulunur. İşsizlik maaşı ne kadar? 2024 işsizlik maaşı şartları nelerdir? İşsizlik maaşı hesaplama ve başvurusu ile ilgili detaylı bilgilere sizin için hazırladığımız içerikten ulaşabilirsiniz.
4.01.2024 Ekonomi
Bilim, sanat  ve teknoloji konuşuldu
Bilim, sanat ve teknoloji konuşuldu Üç gün boyunca Denizli’de bilim, sanat ve teknolojinin konuşulacağı Büyükşehir Belediyesi’nin ilkini düzenlediği Genç Yetenekler Festivali kapılarını açtı.
23.12.2023 Ege
Bakan Işıkhan'dan son dakika asgari ücret açıklaması! Meclis'te duyurdu...
Bakan Işıkhan'dan son dakika asgari ücret açıklaması! Meclis'te duyurdu... Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, bütçe görüşmelerinde açıklamalarda bulundu. Asgari ücret görüşmelerine değinen Bakan Işıkhan, "Çıkacak sonucun herkesin mutabık kaldığı bir ücret olmasını temenni ediyoruz." ifadelerini kullandı.
22.12.2023 Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

İşkur ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.