98/4 Kasım er sınıflandırma sonucu sorgulama! 98/4 askerlik yerleri

98/4 Kasım celp dönemi askerlik yerlerinin açıklanması sonrası adaylar celp yerleri nasıl öğrenilir sorusunun cevabını aramaya başladı. İşte bu sorunun cevabı ve 98/4 Kasım er sınıflandırma sonucu sorgulama ekranı...

98/4 Kasım er sınıflandırma sonucu sorgulama! 98/4 askerlik yerleri

98/4 Kasım celp dönemi askerlik yerleri açıklandı. Daha önce Askeralma Genel Müdürlüğü sayfası üzerinden yayımlanan 98/4 Kasım er celbi duyurusunda askerlik yerlerinin 15 Ekim 31 Ekim tarihinde açıklanacağı duyurulmuştu. 98/4 Askerlik yerleriE-devlet üzerinden TC kimlik numarası ve şifre giriş işlemini gerçekleştikten sonra sorgulanabilecek.

98/4 ASKERLİK YERLERİ NASIL SORGULANIR?

98/4 askerlik yerleri nasıl sorgulanır sorusu silah altına alınacak olan adaylar tarafından araştırılmaya devam ediyor. Kasım 2018 celp döneminde silah altına alınacak olan adaylar 98/4 askerlik yerlerini E-devlet üzerinden sorgulayabilecek. Uzun dönem (12 ay) askere gidecek olan adaylar E-devlet üzerinden Er Sınıflandırma sonucu yazdıklarında birliklerini öğrenebilecek. Öte yandan Kısa dönem (6 ay) askerlik yapacak olan adaylar ise Yedek Subay sınıflandırma sonucu sorgulama sayfası üzerinden sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilecek. Her Türk gencinin vatani borcu olan askerlik hizmeti Şanlı Türk Bayrağı altında devlete ve millete hizmet etme şansını Türk gençlerine sunuyor.

E-DEVLET 98/4 ASKERLİK YERİ SORGULAMA

Pompalı dehşeti! Kız arkadaşını yaralayıp intihar ettiAfyonkarahisar'da, tartıştığı kız arkadaşı Ş.B.'yi (21) pompalı tüfekle yaralayan H.B. (21), aynı silahla yaşamına son verdi.Olay, saat 20.30 sıralarında Kocatepe Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre H.Y. ile kız arkadaşı Ş.B. arasında bilinmeyen nedenle tartışma çıktı.Tartışmanın büyümesi üzerine H.Y. yanında getirdiği pompalı tüfekle Ş.B.'yi vurarak yaraladı. H.Y. daha sonra aynı silahla intihar etti. Silah seslerini duyanların ihbarı üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık ekipleri yaralanan H.Y. ve Ş.B.'yi Afyonkarahisar Devlet Hastanesi ve Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) Hastanesine götürdü. H.Y., doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamadı. Ş.B.'nin tedavisi ise sürüyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber