Adalet Bakanlığı sözleşmeli personel alımı başvuruları sona eriyor

Adalet Bakanlığı farklı pozisyonlar için 12 bin 713 sözleşmeli personel alımı yapacak. 1 Temmuz'da başlayan başvurular 16 Temmuz'da sona erecek. İşte personel alımı yapılacak bölümler ve ayrıntılar...

Adalet Bakanlığı sözleşmeli personel alımı başvuruları sona eriyor

Adalet Bakanlığı çeşitli alanlarda görevlendirilmek üzere 12 bin 713 sözleşmeli personel alımında bulunacak. Başvurular 1 Temmuz2da başlamıştı. Başvurular için son gün 16 Temmuz.

Her başvuru ayrı ayrı yapılacaktır. İlgili personel alımı başvurusunda gerekli şartlar belirtilmiştir.

17 UNVAN VE KADRODA ALIM YAPILACAK

Bakanlık bünyesine toplamda 17 unvan ve kadroda alım yapılacak. Alım yapılacak branşlarsa şöyle:

Zabıt katibi, mübaşir, şoför, aşçı, teknisyen, avukat, hizmetli, psikolog, sosyal çalışmacı, istatistikçi, icra katibi, öğretmen, veteriner, infaz ve koruma memuru, cezaevi katibi, hemşire, kaloriferci.

EN FAZLA ALIM İNFAZ VE KORUMA MEMURLUĞUNDA

Yapılacak alımda en fazla personel 6 bin 126 kişiyle infaz ve koruma memurluğunda olacak. İnfaz ve koruma memurluğunu 3 bin 071 personelle zabıt katipliği ve 1.169 personelle mübaşirlik takip edecek.

BAŞVURULAR İÇİN TIKLAYINIZ

3 ilde PKK'ya karşı 'Kıran' operasyonu!Hakkari, Şırnak ve Van'da terör örgütüne yönelik jandarma, emniyet birimleri ve güvenlik korucularının katılımıyla "Kıran Operasyonu" başlatıldı.İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Hakkari'de 15, Şırnak'ta 12 ve Van'da 16 olmak üzere 43 mağara ve sığınağın imha edildiği bildirildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber