AÖF yaz okuluna kimler kayıt yaptırabilir? 2019 AÖF yaz okulu ücreti

24 Haziran itibariyle başlayan Açıköğretim Fakültesi (AÖF) yaz okulu kayıtları tüm hızıyla sürüyor. Peki binlerce öğrenciyi yakından ilgilendiren AÖF yaz okulu kayıtlarını kimler yaptırabilir? İşte 2019 AÖF yaz okulu ücreti...

AÖF yaz okuluna kimler kayıt yaptırabilir? 2019 AÖF yaz okulu ücreti

Açıköğretim Fakültesi yaz okulu kayıtlarını başlattı. Yüz binlerce öğrenci yaz okulu kayıtları ile ilgili ayrıntıları merak ediyor. Peki, nasıl kayıt yapılır?

YAZ OKULU KAYITLARI NE ZAMAN?

Yaz okulu kayıtları 24-28 Haziran 2019 tarihleri arasında yapılacaktır.

Yaz okulu sınavları 14-15 Eylül 2019 tarihlerinde yapılacaktır. Yaz okulu sınavlarının bütün illerde yapılması planlanmaktadır.

aof.anadolu.edu.tr adresindeki Yaz Okulu Kayıt İşlemleri İçin Tıklayın linkinden ilgili kayıt tarihleri arasında yapılacaktır.

KİMLER KAYIT YAPTIRABİLİR?

1- Yaz okuluna güz ve bahar döneminde kayıt yenileten-yeniletmeyen, yarı yıl fark etmeksizin tüm Açıköğretim Sistemine göre öğretim yapan Fakültelerin öğrencileri kayıt yaptırabilir.

2- 2018-2019 öğretim yılında son kez yapılacak üç ders sınavına girme hakkı bulunan öğrenciler isterlerse yaz okuluna başvurabilirler. Ancak yaz okuluna kayıt yaptıran öğrenci, üç ders sınavına katılamaz.

3- Öğrenciler, üst yarıyıl ya da alt yarıyıllardan hiç almadıkları dersleri yaz okulunda alabilir. Tüm bu koşullarda yaz okulunda en fazla 5 ders seçebilirler.

4- Öğrenim gördüğü programda FF harf notlu dersi/dersleri olan öğrenci yaz okulunda bu dersi/dersleri alabilir.

5- Genel Not Ortalaması (GNO) 2,00’ın altında olan öğrenciler, koşullu geçtikleri dersleri yani CD, DC ve DD harf notu aldıkları ders/dersleri yaz okulunda alabilir.

YAZ OKULU ÜCRETLERİ NE KADAR?

Alınan Ders Sayısına Göre Ödenecek Öğretim Gideri Ücreti

Yaz okulunda 1 Ders alan öğrenci Toplam ?160,00 öder.
Yaz okulunda 2 Ders alan öğrenci Toplam ?175,00 öder.
Yaz okulunda 3 Ders alan öğrenci Toplam ?190,00 öder.
Yaz okulunda 4 Ders alan öğrenci Toplam ?205,00 öder.
Yaz okulunda 5 Ders alan öğrenci Toplam ?220,00 öder.

SIKÇA SORULAN SORULAR İÇİN TIKLAYINIZ

Hindistan'da feci kazaHindistan'da kırmızı ışıkta bekleyen araçlara, aynı şeritten hızla gelen bir otomobil çarptı. Kazada, motosikletli 2 kardeş öldü, 4 kişi ise ağır yaralandı.Kaza, Racastan eyaletindeki Jaipur şehrinde meydana geldi. Kırmızı ışıkta bekleyen araçlara, aynı şeritten hızla gelen bir otomobilin çarpması sonucu motosikletli 2 kardeş hayatını kaybetti, 4 kişi ise ağır yaralandı. Yaralıların hastaneye kaldırıldığı ve yoğun bakıma alındığı belirtildi. Kazaya dair görüntüler ise trafik kameralarınca saniye saniye kaydedildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber