Geri Dön

Askerlik yerleri ne zaman açıklanıyor? Silahaltına alınacaklar heyecanlı...

Şubat ayına yaklaşık iki hafta kaldı. Günler yaklaştıkça askere gidecek olanların heyecanı da artıyor. Ocak ayında ise askerlik yerleri açıklanacak. Henüz net tarihi bilmeyenler şimdi "Askerlik yerleri ne zaman açıklanıyor?" sorusuna cevap arıyor.

Askerlik yerleri ne zaman açıklanıyor? Silahaltına alınacaklar heyecanlı...

 

Şubat ayında binlerce kişi vatani görevini yerine getirmek için birliğine teslim olacak. 2020'nin ilk celp döneminde silahaltına alınacak olanlarda şu sıralar müthiş bir heyecan var. Ocak ayınında askerlik yerleri açıklanacak. Peki, 2020/1 askerlik yerleri ne zaman açıklanacak?

ASKERLİK YERLERİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Seçim ve sınıflandırma sonuçları Millî Savunma Bakanlığınca 24 Ocak 2020 tarihinde e-devlet üzerinden yükümlülere duyurulacaktır. sınıflandırılan yükümlüler tekrar sınıflandırma işlemine tabi tutulmayacaktır.

Seçim ve sınıflandırma sonucunda; yedek subay adayları ile yedek astsubay adayları 30 Ocak 2020 tarihinde, er/erbaş statüsüne ayrılanlardan ocak celp ve sevk dönemine tabi olanlar 30 Ocak 2020 tarihinde, şubat celp ve sevk dönemine tabi olanlar 26 Şubat 2020 tarihinde, mart celp ve sevk dönemine tabi olanlar ise 19 Mart 2020 tarihinde tertip edildikleri birliklere sevk edileceklerdir.

FSM Köprüsü'nde alev alan otomobilden son anda indilerFatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde seyir halindeki otomobil bir anda alev aldı. Otomobilde bulunan 3'ü çocuk 5 kişi son anda inerken otomobil kullanılamaz hale geldi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber