Geri Dön

Son dakika İstanbul deprem haberi... İstanbul'da deprem mi oldu? 10 Aralık Kandilli Rasathanesi

İstanbul bir deprem haberiyle daha beşik gibi sallandı. 16 milyona yakın vatandaşımızın yaşadığı İstanbul, bu kez merkez üssü Balıkesir olan depremle sarsıldı. Peki İstanbul'da da hissedilen depremin şiddeti kaç? İşte son dakika deprem haberinin ayrıntıları...

Son dakika İstanbul deprem haberi... İstanbul'da deprem mi oldu? 10 Aralık Kandilli Rasathanesi

Türkiye deprem haberleriyle sarsılmaya devam ediyor. Son günlerde iyice artan ve birbiri ardına meydana gelen deprem haberlerine bir haber de Balıkesir'den geldi ve megakent İstanbul'dan da hissedildi. İşte son dakika deprem haberiyle ilgili tüm ayrıntılar...

SON DAKİKA BALIKESİR DEPREMİ!

Balıkesir'de deprem meydana geldi. Çevre illerde ve İstanbul'da da hissedildi. AFAD "Balıkesir'in Altıeylül ilçesinde, saat 23.14'te 4,6 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmiştir. Gelişmeleri takip ediyoruz." açıklamasında bulundu. Kandilli Rasathanesi ise depremin büyüklüğünü 5,0 olarak açıkladı.

ARTÇI DEPREM

Kandilli’den yapılan son dakika açıklamasına göre 23:14’teki depremin ardından 23:24 sularında 4,3 şiddetinde bir artçı deprem de meydana geldi. Depremlerin Bursa, Tekirdağ, Çanakkale ve İstanbul gibi çevre illerden de hissedildiği belirtildi.

SON DEPREMLER

Yaşanan depremlerin saatini ve şiddetini anlık olarak takip etmek mümkün. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Bölgesel Deprem-Tsunami İzleme ve Değerlendirme Merkezi(BDTİM) tarafından kaydedilen depremlere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Hafter'e tepki: Ateşkes ya da barış diye bir derdi yokCumhurbaşkanı Erdoğan, Gambiya Cumhurbaşkanı Adama Barrow ile ortak basın açıklaması yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada, "FETÖ'nün faaliyetlerini ilk durduran ülke Gambiya'dır. Gambiya'nın bu kararlı adımı diğer Afrika ülkelerine FETÖ ile mücadele konusunda örnek oldu. Biz de Gambiyalı evlatlarımızın herhangi bir mağduriyet yaşamasına müsaade etmedik." ifadelerini kullandı. Libya ile ilgili de açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan ," Hafter'in ateşkes diye bir derdi yok, barış diye bir derdi yok. "dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber