Kaybolan uçakta sanatçı Necipoğlu'nun da bulunması üniversiteyi üzdü

YENİ HABER YENİ HABER YENİ HABER YENİ HABER YENİ HABER YENİ HABER YENİ HABER YENİ HABER

BREZİLYA açıklarında radardan kaybolan ve okyanusa düştüğü sanılan Fransa Havayolları’na ait Airbus uçağında Türk arp sanatçısı Fatma Ceren Necipoğlu’nun da bulunması Anadolu Üniversitesi’ni yasa boğdu.
Rektör Prof. Dr. Fevzi Sürmeli, Devlet Konservetavurı Arp Ana Sanat Dalı öğretim görevlisi Necipoğlu’nun uluslararası tanınmış bir sanatçı olduğunu vurgulayarak, “O arpin kalbiydi” dedi. Devlet Konservatuvarı Piyano Ana Sanat Dalı Başkanı Doç. Dr. Serla Balkarlı Can da, Necipoğlu’nun kendini sanatınaa verdiğini ve Türkiye’nin en önemli 2 arp sanatçısından biri olduğunu söyledi.
Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fevzi Sürmeli, Fatma Ceren Necipoğlu’nun 2002 yılından bu yana üniversitelerinde görev yaptığını belirtti. Necipoğlu’nun Brezilya’dan İngiltere’ye kadar bir çok ülkede tanınmış bir arp sanatçısı olduğunu anlatan Rektör Sürmeli şöyle konuştu:
“Dün üzüntülü bir haber aldık. Aradan çok zaman geçti. Uçağın ve içindekilerin iyi olmadığını herkes biliyor. Üzüntümüz çok büyük. Üniversite olarak çok önemli bir üyemizi kaybettik. Hayat doluydu. Brezilya’ya davetli olarak gitmişti. İki resital verecekti ve verdi. 24 Mayıs- 1 haziran tarihleri arasında Brezilya’da bulunacak. 1 Haziran’da dönüp 2 Haziran’da da öğrencilerine sınav yapacaktı. Hayat doluydu, mesleğini çok iyi yerine getirenlerdendi. Öğrencilerine çok bağlıydı. Yetiştirdiği öğrencilerini etkinlikler ve yarışmalar için Avrupa’nın çeşitli kentlerine kendi elleriyle götürmüştü. O arpin kalbiydi diye düşünüyorum. Bu yaşamına böylesine başarıları sığdırmıştı. Hepimizin başı sağolsun.” 

‘4 ÖĞRENCİSİ PERİŞAN’ Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müdürü Prof. Dr. Yaşar Hoşcan da, Fatma Ceren Necipoğlu’nun çok başarılı bir öğretim görevlisi olduğunu söyledi. Prof. Dr. Hoşcan, “Üzüntümüz çok büyük. Onu kızım gibi severdim. O öğrencilerine çok düşkündü. Öğrencileri onun sayesinde uluslararası birçok başarı kazandı” dedi.
Prof. Dr. Yaşar Hoşcan, Fatma Ceren Necipoğlu’nun 7 yıldan bu yana öğrencisi olan İlayda Sezen, Emel Çelik, Ece Yavaş ve Elif Güngör’ün duydukları haber üzerine perişan olduklarını belirterek, gazetecilerin öğrencilerle görüşme isteğini “Konuşacak halleri yok” diyerek reddetti.
Devlet Konservatuvarı Piyano Ana Sanat Dalı Başkanı Doç. Dr. Serla Balkarlı Can da, 2002 yılında Fatma Ceren Necipoğlu ile göreve başladıklarını söyledi. Necipoğlu’nun Brezilya’da düzenlenen arp festivaline katıldığını ve burada resital verdiğini anlatan Doç Dr. Can, “Bu festival onun kariyeri için de çok önemliydi. 3 ay öncesinden Brezilya’daki festival için hazırlık yapmaya başlamıştı” dedi. 

‘MUCİZE BEKLİYORUM’ Doç. Dr. Serla Balkarlı Can, öğretim görevlisi Fatma Ceren Necipoğlu’nun Türkiye’nin uluslararası başarılara imza atmış, yurt dışında tanınan 2 arp sanatçısından biri olduğunu söyledi. Necipoğlu’nun, kendisi gibi başarılı olan diğer arp sanatçısı Şirin Pancaroğlu ile birlikte Brezilya’daki festivale katıldığını anlatan Doç. Dr.Can, “Necipoğlu, öğrencilerinin sınavı nedeniyle geri döndü. Pancaroğlu’nun ise Brezilya’da kaldığını sanıyorum. Fatma Ceren Necipoğlu bekardı ve kendisini sanata vermişti. Çok da başarılıydı. Hala inanamıyorum. Şoktayım ve bir mucizenin gerçekleşmesini bekliyorum.”

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum: İmar denetçi sayısını 2 bin 100'e çıkarıyoruzÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Kaçak yapı ile mücadelemiz devam ediyor. Şu an bin 100 imar denetçimiz var, bu imar denetçi sayısını 2 bin 100'e çıkarıyoruz." dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber