KPSS Lisans Alan Bilgisi sınavı saat kaçta? 2018 KPSS giriş yerleri sorgulama

KPSS lisans eğitim bilimleri sınavı geçen hafta yapıldı. Bu hafta sonu ise KPSS lisans alan bilgisi sınavları gerçekleşecek. Adaylar için heyecanlı bekleyiş başladı. Peki iki gün sürecek olan KPSS alan bilgisi sınavları saat kaçta başlayacak? Sınav giriş yerleri nasıl sorgulanır?

KPSS Lisans Alan Bilgisi sınavı saat kaçta? 2018 KPSS giriş yerleri sorgulama

KPSS için heyecan dorukta. Hafta sonu yapılacak olan 2018 KPSS Lisans Alan Bilgisi için adaylar son hazırlıklarını yapıyor. Peki sınav saat kaçta başlayacak?

KPSS ALAN BİLGİSİ SINAVLARI SAAT KAÇTA?

Adaylar, hafta sonu yapılacak 2018-KPSS lisans alan bilgisi sabah oturumlarında saat 10.00'dan, öğleden sonra oturumunda saat 14.30'dan sonra sınav binalarına alınmayacak

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından, 2018-KPSS lisans alan bilgisi sabah oturumlarına girecek adayların saat 10.00'dan, öğleden sonra oturumuna gireceklerin de saat 14.30'dan sonra sınav binalarına alınmayacağı hatırlatıldı.

ÖSYM'nin Twitter hesabı üzerinden yapılan duyuruda, hafta sonu gerçekleştirilecek 2018-KPSS lisans alan bilgisi oturumlarına girecek adaylara yönelik hatırlatma yapıldı.

Buna göre, adayların, 2018-KPSS lisans alan bilgisi sabah oturumları için saat 10.00'dan, öğleden sonra oturumu için 14.30'dan sonra sınav binalarına girişine izin verilmeyecek.

Adayların, sınav giriş belgesi ve fotoğraflarının yer aldığı kimlik belgelerini sınava gelirken yanlarında bulundurmaları gerekecek.

2018-KPSS alan bilgisi birinci oturumu (kamu yönetimi, uluslararası ilişkiler, çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri) ve ikinci oturumu (hukuk, iktisat, maliye) yarın, üçüncü oturumu (işletme, muhasebe, istatistik) 29 Temmuz Pazar yapılacak.

Ayrıca, adaylara sınav saatlerinden bir saat önce sınav binasında hazır olmaları uyarısında bulunuldu.

KPSS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

22, 27,28 Temmuz tarihlerinde yapılan KPSS Lisans sınavlarının sonuçları 31 Ağustos'ta ÖSYM sonuç açıklama sistemi üzerinden ilan edilecek. Sonuçlar posta yoluyla iletilmeyip internet üzerinden sorgulanacak.

KPSS SINAV GİRİŞ YERLERİ SORGULAMA

KPSS Lisans Alan Bilgisi sınavı saat kaçta 2018 KPSS giriş yerleri sorgulama

Eminönü’nde yollar göle döndüİstanbul'da öğle saatlerinde başlayan yoğun sağanak yağış nedeniyle yollar göle dönerken, araçlar mahsur kaldı. Tarihi Kapalıçarşı ve Eminönü Altgeçit Çarşısı'nı su bastı. Fatih ve Eminönü'nde metrekareye 113 kg yağış düştü.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber