Geri Dön

KPSS savcısına tehdide 48.5 yıl hapis istendi

2010 KPSS’de kopya çekildiği iddiasıyla başlatılan soruşturmanın savcısı Yücel Erkman’ı telefonla tehdit ettiği iddia edilen öğretmen Nuri Öztürk hakkındaki soruşturma tamamlandı

İddianamede Öztürk’ün Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasının üyesi olduğu “örgütün legal uzantısı olan Aktif Eğitimciler Sendikası” üyesi olduğu iddia edildi.

Kız kardeşi de şüpheli
Öztürk’ün kız kardeşi K.Ö.’nün 2010’daki KPSS’de 110 ve üzeri net yapan 3 bin 227 şüpheli arasında olduğu belirtilen iddianamede, şüphelinin 23 Mart 2015’te yapılmasına karar verilen operasyonu engellemek, örgüt üyelerinin gözaltına alınmasını ve örgütün yasadışı faaliyetlerinin deşifre edilmesini engellemek için Ü.K.’dan aldığı sahte 14 hattan birisiyle savcı Erkman’ı arayarak tehdit ettiği öne sürüldü. Örgüt kontrolünde olan fuatavni hesabında da 23 Mart 2015’te aynı mahiyette yazılar yazıldığı belirtilen iddianamede, “Örgüt üyelerinin Erkman’ın görev yapmasını engellemek amacıyla organize bir şekilde hareket ettiği belirlenmiştir” denildi. Öztürk için “örgüte üye olmak, görevi yaptırmamak için direnme, verileri hukuka aykırı olarak verme, şantaj” suçlarını işlediği iddiasıyla 23.5 yıldan 48.5 yıla kadar hapis istendi.

'Robin Hood' bu kez deprem bölgesinde ortaya çıktıİstanbul’un çeşitli semtlerinde dar gelirli ailelere para dağıtan hayırsever iş insanı, bu kez 6.8 büyüklüğündeki depremin vurduğu Elazığ’da ortaya çıktı. ‘Robin Hood’ olarak anılan iş insanı, kent merkezi ve köylerde evleri hasar gören depremzedelere zarf içinde para yardımında bulunup, bakkal borçlarını kapattı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber