LGS ne zaman? 2019 LGS tarihi belli oldu

Liseye Geçiş Sınavı(LGS) tarihi Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlendi. Lise heyecanı yaşayan öğrenciler ise merakla araştırıyor. 2019 LGS ne zaman uygulanacak? Ayrıca MEB LGS örnek soruları yayımlıyor. Kitapçıklarda, sayısal ve sözel testlerde yöneltilecek soruların sayısının yarısı kadar örnek soruya yer veriliyor.

LGS ne zaman? 2019 LGS tarihi belli oldu

2018-2019 Eğitim-Öğretim dönemi sonunda uygulanacak olan LGS'nin tarihi belli oldu. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen tarih öğrencileri meraklandırdı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 2018-2019 eğitim öğretim yılı sonunda ortaöğretim kurumlarına öğrenci yerleştirmek amacıyla düzenlenecek merkezi sınava yönelik örnek soru kitapçıkları yayımlanıyor. Kitapçıklarda, sayısal ve sözel testlerde yöneltilecek soruların sayısının yarısı kadar örnek soruya yer veriliyor.

LGS NE ZAMAN? (2019)

Liselere Geçiş Sınavı (LGS) 1 Haziran 2019'da gerçekleştirilecek.

8. sınıf öğretim programları esas alınarak yapılacak sınav, iki bölüm halinde ve aynı gün uygulanacak. Sınavda çoktan seçmeli 90 soru sorulacak.

Duyun bu çığlığı! 'Ölmek istemiyorum...'Diyarbakır’da resmi nikahsız yaşadığı madde bağımlısı eşinin uyguladığı şiddete dayanamayan R.A., 4 çocuğu ile birlikte evden kaçtı. Aynı zamanda cilt kanseri olan ve gözlerinde görme kaybı oluşan R.A., "Ölmek istemiyorum, çocuklarımla yaşamak istiyorum" çağrısında bulundu.�

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber