Lgs

Lgs

Son dakika lgs haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan lgs gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan lgs haber sayfamızda...

Lgs

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.954 lgs haberi bulunmuştur.
LGS SINAV YERLERİ İÇİN GÖZLER MEB'DE! 2024 LGS'ye kaç gün var? Liselere Geçiş Sistemi (LGS)  sonuç tarihi...
LGS SINAV YERLERİ İÇİN GÖZLER MEB'DE! 2024 LGS'ye kaç gün var? Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sonuç tarihi... Liselere Geçiş Sistemi (LGS) başvuruları mart ayında tamamlandı. Sınava katılım gösterecek öğrenciler ise sınav giriş belgesi için tarihi beklemeye koyuldu. 2024 LGS sınav ve sonuç tarihi gündemde olan konulardan. Peki, LGS'ye ne kadar var, ne zaman?
21.05.2024 Bilgi Rehberi
LGS ve YKS için geri sayım başladı! İşte öğrencilerin dikkat etmesi gerekenler
LGS ve YKS için geri sayım başladı! İşte öğrencilerin dikkat etmesi gerekenler Bugünlerde milyonlarca öğrenci ve ailesinin başlıca gündem maddesini haziran ayında gerçekleştirilecek sınavlar oluşturuyor. 2 Haziran’da LGS, 8-9 Haziran’da da YKS sınavına sayılı günler kala, süre daraldıkça heyecan daha da fazla artıyor. Ancak dikkat! Sınav stresini yönetmek ve aşırı strese karşı önlem almak başarıyı doğrudan etkiliyor! Fulya Hastanesi’nden Uzman Psikolog Sena Sivri, sınava sayılı günler kala, çocukların stresini azaltmak için ailelere doğru yaklaşım modellerini anlattı.
17.05.2024 Genel Sağlık
ORTAK SINAV TARİHLERİ 2024 👩‍🎓👨‍🎓 MEB 2. dönem 2. ortak sınav örnek soru kitapçığı! 2. dönem ortak sınavları ne zaman?
ORTAK SINAV TARİHLERİ 2024 👩‍🎓👨‍🎓 MEB 2. dönem 2. ortak sınav örnek soru kitapçığı! 2. dönem ortak sınavları ne zaman? Milli Eğitim Bakanlığı 2. dönem 2. yazılı sınavları için beklenen duyuruyu yaptı. Ortak sınavlara LGS ve YKS düzenlemesi yapıldı! 2023-2024 yılı 2. ortak sınavları öne mi çekildi, ertelendi mi? İşte, MEB ortak sınav tarihleri...
16.05.2024 Bilgi Rehberi
LGS 2024 sınav giriş belgesi sorgulama! MEB LGS sınav yerleri açıklandı mı, ne zaman açıklanacak?
LGS 2024 sınav giriş belgesi sorgulama! MEB LGS sınav yerleri açıklandı mı, ne zaman açıklanacak? LGS sınavı yaklaşırken, adaylar ve veliler sınav yerleri ve sınav giriş belgeleri hakkında bilgi arayışında. MEB’in belirlediği takvime göre 2 Haziran tarihinde gerçekleştirilecek olan LGS için sınav yerleri açıklanmadı mı, ne zaman açıklanacak gibi sorular gündemde yer alıyor. Peki, 2024 MEB LGS sınav giriş belgesi sorgulaması hakkında detaylı bilgiler…
11.05.2024 Bilgi Rehberi
LGS şampiyonlarından Baykar’a ziyaret
LGS şampiyonlarından Baykar’a ziyaret Liselere Giriş Sınavı’nda (LGS) 500 tam puan alan 391 öğrenci, BAYKAR Özdemir Bayraktar Milli Teknoloji Merkezi’ni ziyaret etti.
10.05.2024 Eğitim
ORTAK SINAV TARİHLERİ & ÖRNEK SORULAR: 2. DÖNEM ORTAK SINAV 2024! MEB 2. dönem 2. yazılı sınavlar ne zaman?
ORTAK SINAV TARİHLERİ & ÖRNEK SORULAR: 2. DÖNEM ORTAK SINAV 2024! MEB 2. dönem 2. yazılı sınavlar ne zaman? Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okullarda uygulanacak 2. dönem ortak sınav tarihleri duyuruldu. İkinci yazılı sınav tarihlerinde değişiklik yağıldığı da belirtildi. 2. dönem 2. yazılı sınav tarihleri 8. ve 12. sınıflar için değişti. Peki, 2. dönem ortak sınavlar ne zaman?
7.05.2024 Bilgi Rehberi
LGS KONULARI 2024 MEB KILAVUZU✍ Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınav giriş belgesi yayımlandı mı, LGS sınavı ne zaman?
LGS KONULARI 2024 MEB KILAVUZU✍ Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınav giriş belgesi yayımlandı mı, LGS sınavı ne zaman? Liselere Geçiş Sistemi (LGS) 2024 sınavı için nefesler tutuldu! Ortaöğretim kurumlarında eğitim hayatını sürdürecek öğrenciler LGS sınav giriş belgesi için bekleyişe geçti. MEB 2024 LGS sınavı ne zaman, konular neler? İşte, LGS konuları...
4.05.2024 Bilgi Rehberi
LGS Şampiyonu Deren Güler, MABEM öğrencileriyle buluştu
LGS Şampiyonu Deren Güler, MABEM öğrencileriyle buluştu Manisa Büyükşehir Belediyesinin eğitim hizmeti olan MABEM’de kurs alan ve geçtiğimiz yıl LGS Türkiye Şampiyonu olan Deren Güler, 2024 LGS’ye hazırlanan MABEM öğrencileriyle buluştu.
2.05.2024 Eğitim
Anneler babalar dikkat! Sınav stresi çocuklarınızı dişinden etmesin
Anneler babalar dikkat! Sınav stresi çocuklarınızı dişinden etmesin LGS ve YKS dönemi yaklaştıkça çocuklarda ve genç erişkinlerde sınav kaygısı artıyor. Stres yönetiminde biz yetişkinler bile zorlanırken, çocuklar için hayatlarının ilerleyen dönemlerini etkileyecek olan bu ilk adımların atılmasında durum çok daha karmaşık olabiliyor. Çocuk Diş Hekimliği Uzmanı Dt. Nurgül Demir bu dönemi hasarsız atlatmanın yollarını anlattı.
28.04.2024 Genel Sağlık
LGS'YE KAÇ GÜN KALDI? 2024 LGS sınav giriş belgesi yayımlandı mı, LGS ne zaman? Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sonuç tarihia
LGS'YE KAÇ GÜN KALDI? 2024 LGS sınav giriş belgesi yayımlandı mı, LGS ne zaman? Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sonuç tarihia LGS sınav tarihine kısa süre kaldı! Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınav giriş belgeleri öğrenciler tarafından heyecan ve merakla bekleniyor. Milli Eğitim Bakanlığı 2024 LGS sonuçlarını ne zaman açıklayacak? LGS sınav tarihi...
26.04.2024 Bilgi Rehberi
Bakan Tekin'den son dakika öğretmen ataması açıklaması! Kabine toplantısını işaret etti
Bakan Tekin'den son dakika öğretmen ataması açıklaması! Kabine toplantısını işaret etti Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, önümüzdeki hafta kabine toplanırsa atanacak öğretmen sayısı açıklanacağını duyurdu.
24.04.2024 Gündem
Kars’ta LGS ve TYT deneme sınavları yapılacak
Kars’ta LGS ve TYT deneme sınavları yapılacak Kars ‘ta 8’İnci ve 12. Sınıf öğrencilerine yönelik LGS ve TYT deneme sınavları yapılacak.
19.04.2024 Eğitim
LGS 2024 NE ZAMAN? LGS örnek sorular: Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınav giriş belgesi ne zaman yayımlanacak?
LGS 2024 NE ZAMAN? LGS örnek sorular: Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınav giriş belgesi ne zaman yayımlanacak? Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavına kısa süre kaldı. LGS için başvuru süreci 29 Mart günü noktalandı. Sınava katılım sağlayacak öğrenciler ise LGS sınav giriş belgesinin paylaşılacağı tarihi araştırıyor. 2024 LGS ne zaman, sonuçlar hangi tarihte açıklanacak?
18.04.2024 Bilgi Rehberi
LGS için örnek 45 soru yayında
LGS için örnek 45 soru yayında Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında 2 Haziran’da gerçekleştirilecek merkezi sınava hazırlık yapan öğrencilerin çalışmalarına destek olmak amacıyla hazırlanan yeni örnek soru ve çözümlü videoları yayımlandı.
18.04.2024 Gündem
2 Haziran’da yine sandık kurulacak
2 Haziran’da yine sandık kurulacak Yerel seçimin ardından itirazlar için Yüksek Seçim Kurumu’na (YSK) başvuru süreci 10 Nisan’da; olağanüstü itirazlar ise 14 Nisan’da sona erdi.
17.04.2024 Gündem
MEB 2024: LGS NE ZAMAN? Liselere Geçiş Sistemi LGS sınav giriş yerleri açıklandı mı? LGS sınav tarihi ve saati
MEB 2024: LGS NE ZAMAN? Liselere Geçiş Sistemi LGS sınav giriş yerleri açıklandı mı? LGS sınav tarihi ve saati Liselere Geçiş Sistemi LGS için geri sayım başladı. Liseye geçecek 8. sınıf öğrencilerin katıldığı LGS tarihi Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenmişti. 2024 LGS başvuru kılavuzunun yayımlanmasıyla birlikte başvuru işlemleri sona erdi. Peki, LGS ne zaman, hangi ayda uygulanacak? LGS saat kaçta olacak?
16.04.2024 Bilgi Rehberi
Tatil bitti, okullarda ders zili çaldı
Tatil bitti, okullarda ders zili çaldı İlk ve ortaöğretim kurumlarında, 2023-2024 eğitim öğretim yılının ikinci ara tatili sona erdi.
15.04.2024 Eğitim
Ara tatil bugün başlıyor
Ara tatil bugün başlıyor MEB’e bağlı ilk ve ortaöğretim kurumlarında 19 milyonu aşkın öğrenci ile 1.2 milyon öğretmen için ikinci dönem ara tatil bugün başlıyor.
5.04.2024 Eğitim
LGS BAŞVURU 2024 BİTTİ Mİ? LGS Liselere Geçiş Sistemi başvurusu nasıl yapılır? LGS ne zaman?
LGS BAŞVURU 2024 BİTTİ Mİ? LGS Liselere Geçiş Sistemi başvurusu nasıl yapılır? LGS ne zaman? LGS 2024 için başvurular sona eriyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından alınan Liselere Geçiş Sistemi başvurularının süresi uzatılmıştı. Başvurular bugün sona eriyor. Peki, LGS başvurusu ne zaman sona erecek? İşte 2024 LGS tarihi.
2.04.2024 Bilgi Rehberi
Son dakika... Meteoroloji haritayı güncelledi! Bir kent 33 dereceyi gördü
Son dakika... Meteoroloji haritayı güncelledi! Bir kent 33 dereceyi gördü Meteoroloji hava durumu raporunu yayımladı. Türkiye genelinde bahar havası hakim olacak. Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor. Adana’da ise nisan ayının ilk günü termometreler 33 dereceyi gösterdi. İşte tüm yurdu bekleyen hava durumu detayları…
1.04.2024 Gündem
Son dakika... LGS'de başvuru süresi uzatıldı
Son dakika... LGS'de başvuru süresi uzatıldı Liselere Geçiş Sistemi kapsamındaki merkezi sınav için başvuru süresiyle ilgili son dakika gelişmesi yaşandı. LGS'ye başvuru süresinin yarın saat 17.00'ye kadar uzatıldığı bildirildi.
1.04.2024 Gündem
MEB LGS SINAV GİRİŞ BELGESİ TARİHİ 💢 2024 LGS başvuru bitti mi, LGS sınavına kaç gün kaldı? LGS sınav tarihi ve saati
MEB LGS SINAV GİRİŞ BELGESİ TARİHİ 💢 2024 LGS başvuru bitti mi, LGS sınavına kaç gün kaldı? LGS sınav tarihi ve saati LGS'ye kaç gün kaldı? Liselere Geçiş Sistemi (LGS) başvuruları 18 Mart günü başlamıştı. İlk ve ortaöğrenimini tamamlayan öğrenciler istedikleri lisede eğitimini sürdürmek için Milli Eğitim Bakanlığı'nın düzenlediği LGS sınavına katılım gösteriyor. Başvuru kılavuzu yayımlanan LGS ne zaman?
30.03.2024 Bilgi Rehberi
LGS başvuruları için bugün son gün! Sonuçlar 28 Haziran’da açıklanacak
LGS başvuruları için bugün son gün! Sonuçlar 28 Haziran’da açıklanacak Milli Eğitim Bakanlığınca 2 Haziran'da gerçekleştirilecek Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınav için başvurular bugün sona erecek.
29.03.2024 Eğitim
Gözler Milli Eğitim Bakanlığı'nda: LGS’nin tarihi değişebilir
Gözler Milli Eğitim Bakanlığı'nda: LGS’nin tarihi değişebilir Yüksek Seçim Kurulu (YSK), 31 Mart 2024 Pazar günü gerçekleştirilecek yerel seçimlerin bazı yerlerde iptal edilmesi durumunda, yenileme seçimlerinin 2 Haziran Pazar günü yapılmasına karar verdi.
29.03.2024 Gündem
Çikolatanın tadı kaçabilir! Sahte ürüne dikkat!
Çikolatanın tadı kaçabilir! Sahte ürüne dikkat! Çikolatanın hammaddesi kakaodaki hızla artan fiyat ve olası tedarik sorunları tüketimde etkili olmaya başlıyor. İç piyasada ise Ramazan Bayramı öncesi merdiven altı üretimin artması, tağşişli ürünlerin piyasaya sürülmesi endişesi var.
29.03.2024 Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Lgs ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.