Lgs

Lgs

Son dakika lgs haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan lgs gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan lgs haber sayfamızda...

Lgs

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.621 lgs haberi bulunmuştur.
Lise kayıtları ne zaman bitiyor? MEB LGS 3. nakil başvuruları hangi tarihte bitiyor? Lise nakil sonuç tarihi...
Lise kayıtları ne zaman bitiyor? MEB LGS 3. nakil başvuruları hangi tarihte bitiyor? Lise nakil sonuç tarihi...Nakil sonuçları ne zaman açıklanıyor? Lise kayıt tarihleri öğrencilerin gündeminde. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından LGS sonuçları ardından 1. ve 2. nakil işlemleri de yapıldı. liselerin 3. nakil başvuruları için ise boş kontenjanlar aranıyor. Peki, MEB lise 3. nakil başvuru ve sonuç tarihleri ne zaman?
16.08.2022Bilgi Rehberi
Tercihleri meslek liseleri
Tercihleri meslek liseleriSanayicinin ihtiyaç duyduğu aranan elemanları yetiştirmek için hayata geçirilen Özel KOSBİ Zülfü-Mevlüt Çelik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, öğrencilerden büyük ilgi görüyor.
16.08.2022Ege
Engelini avantaja çevirdi, LGS'de derece yaptı!
Engelini avantaja çevirdi, LGS'de derece yaptı!Bursa’da yaşayan skolyoz hastası bedensel engelli Yücehan Kermen (14), Liselere Geçiş Sistemi (LGS) Sınavı'ndan 482 puan alarak, Türkiye genelinde 3 bin 700'üncü oldu. 30 ameliyat geçiren ancak her şeye rağmen engelini avantaj çevirerek, Nilüfer Borsa İstanbul Fen Lisesi'ni kazanan Kermen, "İlk önce günde ders başına 20 soru çözerek başladım. Daha sonra bunu gittikçe artırdım. Günlük 600 soruya çıktım" dedi.
14.08.2022Gündem
2022 LGS 3. nakil sonuçları ne zaman açıklanacak? Liseye yerleşemeyenler ne yapacak?
2022 LGS 3. nakil sonuçları ne zaman açıklanacak? Liseye yerleşemeyenler ne yapacak? LGS 2. nakil yerleştirme sonuçları açıklanmasının ardından herhangi bir liseye yerleşemeyen öğrenciler süreci araştırıyor. LGS 3. nakil tercihleri başladı mı? LGS nakil sonuçları ne zaman açıklanacak?
14.08.2022Bilgi Rehberi
2022-2023 Lise kayıtları ne zaman, nasıl yapılacak? MEB lise kayıt tarihleri
2022-2023 Lise kayıtları ne zaman, nasıl yapılacak? MEB lise kayıt tarihleriLise nakil süreci devam ediyor. Liselerin 2. nakil tercih sonuçları da açıklandı. Şimdi gözler lise kayıt tarihlerinde. MEB lise kayıtları için tarihi açıkladı mı? Öğrenciler, LGS ardından kayıt ve nakil süreçlerini takip ediyor.
10.08.2022Bilgi Rehberi
LGS 3.nakil ne zaman 2022, lise 3.nakil sonuçları hangi gün açıklanacak? LGS 3.tercih sonuçları için tarih...
LGS 3.nakil ne zaman 2022, lise 3.nakil sonuçları hangi gün açıklanacak? LGS 3.tercih sonuçları için tarih...LGS 3.nakil dönemi ve tarihi ile ilgili araamalar sürüyor. LGS 2.nakil sonuçları bugün erişime açıldı. Hiçbir okula giremeyen öğrenciler LGS 3.nakil döneminin tarihini ve sonuçların açıklanacağı tarihi merak ediyorlar. Peki LGS 3.nakil ne zaman, sonuçlar hangi gün açıklanacak?
9.08.2022Bilgi Rehberi
LGS 2.nakil sonuçları TABAN PUANLARI 2022 || 2022 MEB LGS boş kontenjanlar ve lise taban puanları sorgulama
LGS 2.nakil sonuçları TABAN PUANLARI 2022 || 2022 MEB LGS boş kontenjanlar ve lise taban puanları sorgulamaLGS 2.nakil sonuçlarının açıklanmasından sonra LGS 2.nakil taban puanları ve sonrasında boş kalan kontenjanlar liseye gidecek adaylar tarafından merak ediliyor. Peki LGS 2.nakil taban puanları ve boş kontenjanları açıklandı mı 2022? İşte LGS 2.nakil sonuçları taban puanları ile ilgili detaylar...
9.08.2022Bilgi Rehberi
‘Öğrencilerin  % 97.6’sı istedikleri okula yerleşti’
‘Öğrencilerin  % 97.6’sı istedikleri okula yerleşti’Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yerleştirmeye esas ikinci nakil sonuçları dün açıklandı.
9.08.2022Eğitim
MEB LGS 2. nakil tercih sonuçları açıklandı! LGS 2. NAKİL tercih sonucu sorgulama ekranı
MEB LGS 2. nakil tercih sonuçları açıklandı! LGS 2. NAKİL tercih sonucu sorgulama ekranıLGS 2. nakil tercih sonuçları MEB tarafından açıklandı. Geçtiğimiz hafta içerisinde başvuruları alınan LGS 2. nakil tercih başvuru sonuçları MEB tarafından az önce erişime açıldı. Adaylar LGS 2. nakil tercih sonuçlarını meb.gov.tr adresi üzerinden sorgulayabilecek.
8.08.2022Bilgi Rehberi
LGS kapsamında yerleştirmeye esas ikinci nakil sonuçları açıklandı
LGS kapsamında yerleştirmeye esas ikinci nakil sonuçları açıklandıMillî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yerleştirmeye esas ikinci nakil sonuçlarının açıklandığını, tercih yapan öğrencilerin yüzde 97.6'sının istedikleri bir liseye yerleştirildiğini bildirdi.
8.08.2022Gündem
LGS 2. nakil sonuçları ne zaman açıklanacak? LGS tercih sonuçları belli oldu mu?
LGS 2. nakil sonuçları ne zaman açıklanacak? LGS tercih sonuçları belli oldu mu?LGS 3. tercih sonuçları için geri sayım sürüyor. Nakil için de bekleyen öğrenciler sıkça "LGS 2. nakil sonuçları ne zaman açıklanacak? LGS tercih sonuçları belli oldu mu?" diye soruyor. İşte konuya dair bilgiler...
7.08.2022Bilgi Rehberi
LGS nakil sonuçları ne zaman açıklanacak? LGS 2. nakil tercih sonuçları tarihi için gözler MEB'de
LGS nakil sonuçları ne zaman açıklanacak? LGS 2. nakil tercih sonuçları tarihi için gözler MEB'deLGS nakil ve tercih süreci devam ediyor. 1. nakil sonuçlarının açıklanmasının ardından öğrenciler 2. nakil tercihlerini yaptılar. Tercih süreci 5 Ağustos'ta sona erdi. Peki, LGS 2. nakil sonuçları ne zaman açıklanacak? MEB tarihi duyurdu. İşte LGS nakil sonuçları için kritik tarih.
6.08.2022Bilgi Rehberi
LGS 2. nakil tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? LGS 2. nakil tercih başvurusu nasıl ve nereden yapılır?
LGS 2. nakil tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? LGS 2. nakil tercih başvurusu nasıl ve nereden yapılır?LGS 2. nakil tercih başvuruları alınmaya devam ediyor. 1. nakil tercih sonucuna göre herhangi bir kuruma yerleşemeyen adyalar 2. nakil tercih başvurularını 5 Ağustos tarihine kadar gerçekleştirebilecek. MEB tarafından LGS 2. nakil tercih sonuçlarının açıklanacağı tarih duyurulurken adaylar sonuçları merak ediyor. Peki LGS 2. nakil tercih sonuçları ne zaman hangi tarihte açıklanacak?
5.08.2022Bilgi Rehberi
MEB E OKUL öğrenci girişi nasıl yapılır? e Okul yerleştirme ve kontenjan bilgileri
MEB E OKUL öğrenci girişi nasıl yapılır? e Okul yerleştirme ve kontenjan bilgileriE okul sistemi üzerinden öğrencinin okul durumu ile ilgili tüm bilgilere ulaşmak mümkün. MEB tarafından oluşturulan e okul sisteminde ayrıca LGS sınav sonucu sonrası tercih ve yerleştirmeye yönelik kontenjan bilgileri de sorgulanıyor. Peki, e okul VBS sistemine giriş nasıl yapılır?
5.08.2022Bilgi Rehberi
Geleceğin iletişimcileri liselerini ziyaret ettiler
Geleceğin iletişimcileri liselerini ziyaret ettilerTürkiye’nin en büyük medya grubu bünyesinde eğitim veren Demirören Medya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MTAL), Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında düzenlenen merkezi sınav sonrasında tercih dönemini rekorla tamamladı...
4.08.2022Eğitim
LGS 2. nakil tercih başvurusu nasıl yapılır MEB? LGS 2. nakil tercih başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?
LGS 2. nakil tercih başvurusu nasıl yapılır MEB? LGS 2. nakil tercih başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?LGS 2. nakil tercih başvuruları başladı mı, başvurular nasıl ve nereden yapılır? LGS lise 1. nakil tercih sonucuna göre herhangi bir kuruma yerleşemeyen adaylar için 2. nakil tercih işlemleri başladı. Adaylar başvuru işlemlerini e-Okul üzerinden gerçekleştirebilecek. İşte başvuru ve sonuç tarihi...
3.08.2022Bilgi Rehberi
Lise kayıt tarihleri ne zaman? MEB 2022-2023 eğitim yılı ilkokul-ortaokul kayıtları başladı mı, kayıtlar hangi tarihte bitiyor?
Lise kayıt tarihleri ne zaman? MEB 2022-2023 eğitim yılı ilkokul-ortaokul kayıtları başladı mı, kayıtlar hangi tarihte bitiyor?2022 Okul kayıt tarihleri ile ilgili son dakika gelişmeleri veliler tarafından aranıyor. Anaokulu, ilkokul-ortaokul ve lise kayıt tarihleri ne zaman? Milli Eğitim Bakanlığı yayımladığı akademik takvime göre, 2022-2023 eğitim yılı 12 Eylül günü başlıyor. Peki, okul kayıtları ne zaman, başladı mı?
3.08.2022Bilgi Rehberi
Demirören Medya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin en başarılı öğrencileri okulunu ziyaret etti
Demirören Medya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin en başarılı öğrencileri okulunu ziyaret ettiDemirören Medya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni dereceye girerek kazanan başarılı öğrenciler, okulu ziyaret etti. Aileleriyle birlikte Demirören Medya Eğitim Projeleri Grup Direktörü Nuran Çakmakçı ve okul müdürü Atila Ertoğan’dan bilgi alan gençler çok heyecanlı olduklarını söyledi.
3.08.2022Gündem
Kayıtları kaçırmayın
Kayıtları kaçırmayınTurgutlu Belediyesi tarafından eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak adına hayata geçirilen TURBEM’de 8 ve 12. sınıflar için yeni dönem kursları 15 Ağustos 2022 Pazartesi günü başlıyor.
2.08.2022Ege
Liselere geçişte birinci nakil sonuçları açıklandı
Liselere geçişte birinci nakil sonuçları açıklandıLiselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında, yerleştirmeye esas birinci nakil sonuçları meb.gov.tr adresinden dün erişime açıldı.
2.08.2022Eğitim
LGS NAKİL SONUÇLARI: LGS 2. tercih sonuçları açıklandı! İşte, lise nakil sonucu sorgulama ekranı...
LGS NAKİL SONUÇLARI: LGS 2. tercih sonuçları açıklandı! İşte, lise nakil sonucu sorgulama ekranı...2022 Yılı Ortaöğretim Kurumlarına Yerleştirmeye Esas 1. Nakil Sonuçları, MEB tarafından açıklandı. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 25 Temmuz'da açıklanan birinci yerleştirme sonuçlarına göre tercih yapan öğrencilerin yüzde 95'inin istedikleri okula yerleştiğini hatırlattı.
1.08.2022Bilgi Rehberi
LGS kapsamında yerleştirmeye esas birinci nakil sonuçları açıklandı
LGS kapsamında yerleştirmeye esas birinci nakil sonuçları açıklandıMilli Eğitim Bakanlığı, LGS kapsamında yerleştirmeye esas birinci nakil sonuçlarının "http://meb.gov.tr" ve "http://sonuc.meb.gov.tr" adreslerinden erişime açıldığını bildirdi.
1.08.2022Gündem
LGS 1. Nakil tercih sonuçlarının açıklanacağı tarih belli oldu! LGS lise nakil tercih sonucu sorgulama
LGS 1. Nakil tercih sonuçlarının açıklanacağı tarih belli oldu! LGS lise nakil tercih sonucu sorgulamaLGS tercih sonuçları 25 Temmuz tarihinde açıklandı ve gözler nakil işlemleri sürecine çevrildi. Tercihleri arasından herhangi bir kuruma yerleşemeyen adaylar için MEB Lise boş kontenjanlarını duyurdu. 25 Temmuz tarihinde alınmaya başlayan LGS 1. nakil tercih başvuru işlemleri 29 Temmuz tarihine kadar alınmaya devam etti. Peki LGS 2. nakil tercih başvurusu nasıl yapılır?
31.07.2022Bilgi Rehberi
Meslek liseleri zoru başardı!
Meslek liseleri zoru başardı!LGS yerleştirme sonuçlarına göre savunma sanayi, siber güvenlik, yazılım, havacılık, medya gibi farklı alanlarda eğitim veren mesleki ve teknik Anadolu liseleri, yüzde 1’lik dilimle öğrenci aldı.
31.07.2022Eğitim
Milli Eğitim Bakanı Özer, Çatalca Arif Nihat Asya Köy Yaşam Merkezi'nin açılışına katıldı
Milli Eğitim Bakanı Özer, Çatalca Arif Nihat Asya Köy Yaşam Merkezi'nin açılışına katıldı Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Çatalca'daki Arif Nihat Asya Köy Yaşam Merkezi'nin açılışına katıldı. Burada konuşma yapan Özer, "Köy yaşam merkezleri bir bölgedeki yetişkinlerle eğitim çağ nüfusundaki gençleri, çocukları bir araya getiren, dolayısıyla yıllardan beri konuşulan kültür transferiyle ilgili de çok önemli bir merkez olma potansiyeline sahip bir proje" dedi.
29.07.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Lgs ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.