ÖSYM'den açıkladı: 2019 DGS sonuçları ne zaman açıklanacak?

ÖSYM, 2019 Dikey Geçiş Sınavı (DGS) sonuçlarına ilişkin önemli bir açıklama yayımladı ve 2019 DGS sonuç tarihi belli oldu. Peki 30 Haziran tarihinde gerçekleştirilen DGS sonuçları ne zaman açıklanacak?

ÖSYM'den açıkladı: 2019 DGS sonuçları ne zaman açıklanacak?

Dikey Geçiş Sınavı için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. 30 Haziran tarihinde gerçekleştirilen 336 bin adayın katıldığı DGS sınavının tamamlanmasının ardından gözler ÖSYM'ye çevrildi. Önlisans eğimini lisans eğitimine tamamlamak isteyen adayları yakından ilgilendiren DGS sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihi ÖSYM adaylara duyurdu. Peki DGS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

DGS SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ÖSYM tarafından duyurulan DGS sonuç açıklanma tarihi adaylara duyuruldu. Buna göre DGS sonuçlarının açıklanacağı tarih 27 Temmuz olarak adaylara duyuruldu. 336 bin adayın ter döktüğü sınav sonuçları ÖSYM tarafından verilen tarihten önce de açıklanabiliyor. ÖSYM tarafından verilen tarih sonuçların açıklanmasının beklendiği son gün olarak öne çıkıyor. Bu durumda sonuçların 20 Temmuz'dan sonra herhangi bir gün içerisinde açıklanması mümkün olabiliyor.

Mersin'de sahte içki operasyonuMersin'in Tarsus ilçesindeki sahte içki operasyonunda, 102 şişe etil alkol ele geçirildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber