Ösym

Ösym

Son dakika ÖSYM haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ÖSYM gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ÖSYM haber sayfamızda...

Ösym

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 11.604 ösym haberi bulunmuştur.
Bakan Tunç: 9’uncu yargı paketi taslağımızı Meclisimizin takdirlerine sunacağız
Bakan Tunç: 9’uncu yargı paketi taslağımızı Meclisimizin takdirlerine sunacağız Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, “Asıl önemli olan, ülkemizin darbe anayasasından kurtulup demokratik, sivil, katılımcı bir anlayışla hazırlanacak yeni bir anayasayla Türkiye Yüzyılı'na başlarken darbe anayasasından, vesayetçi ruhtan kurtulmuş bir anayasayla yola devam etmek. İnşallah Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde böyle bir uzlaşmada gerçekleşir ve ülkemizin yüksek demokrasi yolundaki adımları hızlanarak devam eder” dedi.
17.05.2024 Gündem
ALES/2 SINAV TARİHİ: ÖSYM takvimi: ALES/2 ve ALES/3 ne zaman? ALES puanı kaç yıl geçerli?
ALES/2 SINAV TARİHİ: ÖSYM takvimi: ALES/2 ve ALES/3 ne zaman? ALES puanı kaç yıl geçerli? Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı, yılda 3 defa düzenleniyor. 2024 yılının ilk ALES uygulaması Nisan ayında gerçekleşti. İlk sınavı kaçıran adaylar ALES/2 ne zaman? sorusuna yanıt arıyor. İşte, ALES/2 ve ALES/3 sınav ve sonuç tarihi...
16.05.2024 Bilgi Rehberi
SINAV HABERLERİ ✍🏻 KPSS ÖN LİSANS, ORTAÖĞRETİM, DHBT başvuruları ne zaman? 2024 KPSS başvuru ücreti ne kadar, sınav tarihleri ne zaman? İşte ÖSYM takvimi
SINAV HABERLERİ ✍🏻 KPSS ÖN LİSANS, ORTAÖĞRETİM, DHBT başvuruları ne zaman? 2024 KPSS başvuru ücreti ne kadar, sınav tarihleri ne zaman? İşte ÖSYM takvimi KPSS lisans başvuruları sona erdi. KPSS'nin diğer oturumlarına katılım sağlamak isteyenler KPSS Ön lisans, Ortaöğretim, DHBT başvuruları ne zaman öğrenmek istiyor. İşte ÖSYM'nin KPSS 2024 sınav takvimi
16.05.2024 Bilgi Rehberi
ÖSYM tarafından 18 Mayıs'ta iki sınav gerçekleştirecek
ÖSYM tarafından 18 Mayıs'ta iki sınav gerçekleştirecek Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca Türkiye Yurt Dışından Öğrenci Kabul Sınavı (2024-TR-YÖS/1) ve Elektronik Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı (e-YÖKDİL 2024/3 İngilizce-Fen Bilimleri) 18 Mayıs Cumartesi günü yapılacak.
16.05.2024 Eğitim
YENİ ÜNİVERSİTE SINAVI YKS giriş belgesi açıklandı mı, ne zaman açıklanacak? 2024 YKS tarihleri ne zaman? İşte TYT - AYT - YDT takvimi
YENİ ÜNİVERSİTE SINAVI YKS giriş belgesi açıklandı mı, ne zaman açıklanacak? 2024 YKS tarihleri ne zaman? İşte TYT - AYT - YDT takvimi Üniversite sınavı YKS için geri sayım başladı. TYT, AYT, YDT sınav tarihleri yaklaşırken, üniversite adayları YKS sınav yerleri hakkında bilgi almak için arayışa geçti. YKS sınav giriş yerleri belgesi ne zaman açıklanacak? yoğun ilgi görmeye başladı. Peki 2024 YKS: TYT, AYT, YDT tarihleri ne zaman, üniversite sınavına kaç gün kaldı?
16.05.2024 Bilgi Rehberi
DGS BAŞVURU EKRANI ÖSYM GİRİŞ: Dikey Geçiş Sınavı DGS sınavı ne zaman, başvuru ücreti ne kadar? DGS başvurusu için son tarih
DGS BAŞVURU EKRANI ÖSYM GİRİŞ: Dikey Geçiş Sınavı DGS sınavı ne zaman, başvuru ücreti ne kadar? DGS başvurusu için son tarih DGS başvuru ekranı ÖSYM tarafından geçtiğimiz günlerde açıldı. 2024 Dikey Geçiş Sınavı (DGS) başvuruşu yapacak adaylar ÖSYM AİS üzerinden başvurularını gerçekleştirebilecek. Peki, DGS başvuru ücreti ne kadar?
15.05.2024 Bilgi Rehberi
YKS'YE KAÇ GÜN VAR? 💥 YKS sınav giriş belgesi yayımlandı mı, sınav yerleri ne zaman açıklanacak? ÖSYM 2024 Üniversite sınavı (TYT - AYT - YDT) tarihi...
YKS'YE KAÇ GÜN VAR? 💥 YKS sınav giriş belgesi yayımlandı mı, sınav yerleri ne zaman açıklanacak? ÖSYM 2024 Üniversite sınavı (TYT - AYT - YDT) tarihi... YKS, ÖSYM tarafından üç oturum halinde gerçekleşiyor. TYT-AYT ve YDT'den oluşan üniversite sınavı için bekleyen adaylar sınav yerlerinin açıklanacağı tarihe odaklandı. YKS tarihi ile beraber sınav giriş belgesi heyecanı üniversite sınavına girecek adayları sardı. Peki, YKS ne zaman? Üniversite sınavına kaç gün kaldı?
15.05.2024 Bilgi Rehberi
Dikey Geçiş Sınavı DGS BAŞVURU EKRANI 2024: DGS başvuru ücreti ne kadar? ÖSYM GİRİŞ DGS başvuru nasıl yapılır, son gün ne zaman?
Dikey Geçiş Sınavı DGS BAŞVURU EKRANI 2024: DGS başvuru ücreti ne kadar? ÖSYM GİRİŞ DGS başvuru nasıl yapılır, son gün ne zaman? Dikey Geçiş Sınavı 2024 için başvurular ÖSYM tarafından başlatıldı. 10 Mayıs itibariyle başlayan DGS başvuruları ÖSYM AİS üzerinden yapılacak. DGS'ye katılacak adaylar başvuru ücreti ve başvuru işlemleri ile ilgili detayları araştırıyor. Peki, DGS başvurusu için son gün ne zaman?
12.05.2024 Bilgi Rehberi
SIRADAKİ KPSS 2024 ÖN LİSANS / ORTAÖĞRETİM BAŞVURU TARİHİ: ÖSYM KPSS ortaöğretim ve ön lisans sınavı ne zaman, hangi tarihte?
SIRADAKİ KPSS 2024 ÖN LİSANS / ORTAÖĞRETİM BAŞVURU TARİHİ: ÖSYM KPSS ortaöğretim ve ön lisans sınavı ne zaman, hangi tarihte? KPSS için ön lisans ve ortaöğretim düzeyindeki adaylar, sınav tarihlerini öğrenmek için bekleyiş içerisinde. ÖSYM'nin yayımladığı takvim sınava girecek adayların araştırma konusu. 2024 KPSS ortaöğretim ve ön lisans sınavları ne zaman yapılacak? sorularının yanıtları araştırılıyor.
12.05.2024 Bilgi Rehberi
Bu seneki DGS başvuru ücreti kaç para? 2024 DGS başvurusunda son gün ne zaman, başvuru nasıl yapılır? İşte Dikey Geçiş Sınavı başvuru adımları
Bu seneki DGS başvuru ücreti kaç para? 2024 DGS başvurusunda son gün ne zaman, başvuru nasıl yapılır? İşte Dikey Geçiş Sınavı başvuru adımları Dikey Geçiş Sınavı (DGS) başvuru tarihleri bekleniyordu. ÖSYM, DGS başvurularını başlattı. Peki DGS başvuru ücreti ne kadar? 2024 DGS başvuru şartları nedir, başvuru nasıl yapılır? İşte her yıl düzenli olarak uygulanan Dikey Geçiş Sınavı hakkında bilinmesi gerekenler
11.05.2024 Bilgi Rehberi
ÖSYM kapılarını açtı! Tüm sınav soruları 'kırmızı alan'da hazırlanıyor
ÖSYM kapılarını açtı! Tüm sınav soruları 'kırmızı alan'da hazırlanıyor Sınavlara yeni yaklaşımlar, soru hazırlama ve değerlendirme sürecinde yapay zekanın kullanımı, e-sınavlar... Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi, kapılarını CNN TÜRK'e açtı. ÖSYM Başkanı Bayram Ali Ersoy, tüm sınavların sorularının hazırlandığı kırmızı alanda önemli bilgiler verdi.
11.05.2024 Haberler
ÖSYM kapılarını açtı! Tüm sınav soruları 'kırmızı alan'da hazırlanıyor
ÖSYM kapılarını açtı! Tüm sınav soruları 'kırmızı alan'da hazırlanıyor Sınavlara yeni yaklaşımlar, soru hazırlama ve değerlendirme sürecinde yapay zekanın kullanımı, e-sınavlar... Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi, kapılarını CNN TÜRK'e açtı. ÖSYM Başkanı Bayram Ali Ersoy, tüm sınavların sorularının hazırlandığı kırmızı alanda önemli bilgiler verdi.
11.05.2024 Gündem
DGS: DİKEY GEÇİŞ SINAVI başvuru ekranı 2024 > DGS başvuru parası ne kadar, kaç TL? DGS başvuruları ne zaman bitiyor?
DGS: DİKEY GEÇİŞ SINAVI başvuru ekranı 2024 > DGS başvuru parası ne kadar, kaç TL? DGS başvuruları ne zaman bitiyor? Dikey Geçiş Sınavı (DGS) başvuru işlemleri bugün başladı. DGS başvurusunda bulunmak isteyenler, DGS başvurusu nasıl yapılır, başvuru ücreti ne kadar sorularına cevap arıyor. ÖSYM tarafından uygulanacak olan DGS'nin başvuruları kaç gün sürecek, sınav tarihi ne zaman? İşte DGS 2024 takvimi
10.05.2024 Bilgi Rehberi
YENİ ÖSYM TAKVİMİ 🗓 İSG sınav sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak? 2024 İş Yeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı (İSG/1) sınav sonuçları nereden öğrenilir?
YENİ ÖSYM TAKVİMİ 🗓 İSG sınav sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak? 2024 İş Yeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı (İSG/1) sınav sonuçları nereden öğrenilir? İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İş Yeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı (2024-İSG/1) uygulandı. Bugünlerde ise İSG sınav sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak soruları araştırılmaya başladı. Peki 2024 İSG/1 sınav sonuçları nereden öğrenilir?
10.05.2024 Bilgi Rehberi
2024 KPSS ÖN LİSANS / ORTAÖĞRETİM BAŞVURU: ÖSYM KPSS ortaöğretim ve ön lisans sınavı ne zaman?
2024 KPSS ÖN LİSANS / ORTAÖĞRETİM BAŞVURU: ÖSYM KPSS ortaöğretim ve ön lisans sınavı ne zaman? Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) ön lisans ve ortaöğretim tarihleri ilgililer tarafından bekleniyor. ÖSYM'de yer alan KPSS takvimine göre ön lisans ve ortaöğretim başvuruları bu yıl alınacak. 2024 KPSS ortaöğretim, ön lisans sınav tarihi ne zaman?
9.05.2024 Bilgi Rehberi
ALES SONUÇLARI ÖSYM TARAFINDAN AÇIKLANDI! ALES/1 cevap kağıtları adayların erişimine açıldı! ALES sonuç sorgulama ekranı
ALES SONUÇLARI ÖSYM TARAFINDAN AÇIKLANDI! ALES/1 cevap kağıtları adayların erişimine açıldı! ALES sonuç sorgulama ekranı ALES/1 sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı. 10 Mayıs tarihinde açıklanması beklenen Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı sonuçları ÖSYM tarafından daha erken adayların erişimine açıldı. Sonuçların açıklanmasının ardından sınav cevap kağıtları da adayların erişimine açıldı. Peki ALES/1 sonuçları nereden ve nasıl sorgulanır?
9.05.2024 Bilgi Rehberi
YAKLAŞIYOR ✅ DGS BAŞVURU EKRANI 2024 açıldı mı? Dikey Geçiş Sınavı (DGS) başvuru ücreti ne kadar? ÖSYM'den DGS başvuru ve sınav tarihleri
YAKLAŞIYOR ✅ DGS BAŞVURU EKRANI 2024 açıldı mı? Dikey Geçiş Sınavı (DGS) başvuru ücreti ne kadar? ÖSYM'den DGS başvuru ve sınav tarihleri Dikey Geçiş Sınavı (DGS) başvuru tarihi ve başvuru ücreti araştırması arttı. Mayıs ayının ilk haftası sona ererken, DGS başvuru tarihi ne zaman, DGS başvuru ücreti ne kadar merak ediliyor. 2024 Dikey Geçiş Sınavı tarihi ÖSYM tarafından açıklandı. Peki DGS başvurusu ve sınavı ne zaman? DGS başvuru ücreti kaç TL?
8.05.2024 Bilgi Rehberi
ÖSYM duyurdu! 2024-ALES/1 sınav sonuçları açıklandı
ÖSYM duyurdu! 2024-ALES/1 sınav sonuçları açıklandı ÖSYM, Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı’nın (2024-ALES/1) sonuçlarının açıklandığı paylaştı.
8.05.2024 Gündem
ALES/1 SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI 2024 | ÖSYM GİRİŞ ALES sonuçları nereden nasıl sorgulanır?
ALES/1 SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI 2024 | ÖSYM GİRİŞ ALES sonuçları nereden nasıl sorgulanır? ALES sonuçları erişime açıldı. Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Sınavı (ALES)/1 oturumu 21 Nisan ÖSYM tarafından gerçekleştirildi. Sınava katılım sağlayan adaylar ise ALES/1 sonuç tarihi ve sorgulama ekranını araştırıyor. Bununla birlikte 'ALES/2 ve ALES/3 ne zaman?' sorgusu da yapılıyor.
8.05.2024 Bilgi Rehberi
Yarıştan kopmayın! Uzmanlardan YKS tüyoları
Yarıştan kopmayın! Uzmanlardan YKS tüyoları YKS’ye 30 gün kala temposunu düşürmeyen adayların başarılı olacağını kaydeden uzmanlar, her gün deneme sınavı çözülmesini öneriyor.
8.05.2024 Gündem
KPSS 2024 LİSANS BAŞVURU EKRANI: KPSS lisans başvuruları ne zaman, sona erecek, başvuru ücreti ne kadar?
KPSS 2024 LİSANS BAŞVURU EKRANI: KPSS lisans başvuruları ne zaman, sona erecek, başvuru ücreti ne kadar? KPSS lisans başvuruları 3 Mayıs tarihinde alınmaya başladı. KPSS lisans sınavına girecek öğrenciler ÖSYM'nin resmi sitesi üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvurularını online olarak yapabilecek. Peki KPSS lisans başvuru ücreti ne kadar, başvurular ne zaman sona erecek? İşte KPSS sınav tarihleri ve merak edilen detaylar...
7.05.2024 Bilgi Rehberi
YKS SINAV GİRİŞ BELGESİ GÖRÜNTÜLE 2024 💻YKS (TYT-AYT-YDT) sınav yerleri ne zaman açıklanır? Üniversite sınavına kaç gün kaldı?
YKS SINAV GİRİŞ BELGESİ GÖRÜNTÜLE 2024 💻YKS (TYT-AYT-YDT) sınav yerleri ne zaman açıklanır? Üniversite sınavına kaç gün kaldı? Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ÖSYM tarafından düzenleniyor. Bir yükseköğretim programında eğitim hayatına devam etmek isteyen öğrenciler, 2024 YKS sınav giriş belgesi için nefeslerini tuttu. TYT-AYT-YDT olmak üzere üç oturumdan oluşan YKS'ye kaç gün kaldı?
7.05.2024 Bilgi Rehberi
KPSS BAŞVURUSU 2024: KPSS lisans başvurusu nasıl ve nereden yapılır? Lisans KPSS sınavı başvuru ücreti ne kadar, sınavlar hangi tarihlerde yapılacak?
KPSS BAŞVURUSU 2024: KPSS lisans başvurusu nasıl ve nereden yapılır? Lisans KPSS sınavı başvuru ücreti ne kadar, sınavlar hangi tarihlerde yapılacak? ÖSYM tarafından KPSS Lisans başvuruları alınmaya başlandı. Lisans sınavına katılım sağlayacak olan adaylar başvuru işlemlerini ais.osym.gov.tr adresi üzerinden TC kimlik numarası ve şifre girdikten sonra gerçekleştirebilecek. Başvuru işlemleri 15 Mayıs tarihine kadar yapılabilecek. Peki KPSS lisans başvurusu nasıl ve nereden yapılır?
7.05.2024 Bilgi Rehberi
İSG SORU VE CEVAPLARI YAYIMLANDI! İSG/1 soru kitapçığı ve cevap anahtarları erişime açıldı!
İSG SORU VE CEVAPLARI YAYIMLANDI! İSG/1 soru kitapçığı ve cevap anahtarları erişime açıldı! İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İş Yeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı soru ve cevapları erişime açıldı. 5 Mayıs 2024 tarihinde gerçekleştirilen İSG/1 sınavının ardından ÖSYM tarafından soru kitapçıkları ve cevap anahtarları adayların erişimine açıldı. İşte ÖSYM İSG/1 soru ve cevap görüntüleme ekranı...
5.05.2024 Bilgi Rehberi
MSÜ TERCİH EKRANI 👩‍💻2024 MSÜ tercih son gün ne zaman? Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) tercih sonuçları hangi tarihte açıklanacak?
MSÜ TERCİH EKRANI 👩‍💻2024 MSÜ tercih son gün ne zaman? Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) tercih sonuçları hangi tarihte açıklanacak? Millî Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı (MSÜ) tercih işlemleri sürüyor. Adaylar MSÜ puan türüne göre sürece dahil oluyor. 2024 MSÜ tercihleri için son gün yaklaşıyor. Peki, MSÜ tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?
4.05.2024 Bilgi Rehberi

Benzer Haber Etiketleri

Ösym ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.