Protestocu öğrenci polislerin omuzlarında

ANADOLU Üniversitesi’nin yeni akademik yılının açılış törenine katılan Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof.Dr. Gökhan Çetinsaya’yı protesto etmek isteyen biri kız 2 öğrenci gözaltına alındı.

Protestocu öğrenci polislerin omuzlarında

Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nin 2012-2013 Akademik Yılının başlaması nedeniyle Yunus Emre Kampüsü’ndeki Atatürk Kültür Merkezi’nde tören düzenlendi. Törene Eskişehir Valisi Kadir Koçdemir, AK Parti Milletvekilleri Nabi Avcı, Salih Koca ve Ülker Can, CHP Milletvekili Kazım Kurt, MHP Genel Başkan Yardımcı ve Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel, 1’inci Hava Kuvveti Komutanı Korgeneral Abdin Ünal, YÖK Başkanı Prof.Dr. Gökhan Çetinsaya, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Davut Aydın, Kosava Demokratik Türk Partisi Genel Başkanı Mahir Yağcılar, Prizzen Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mazlum Barallıu, Avrasiya İnovasyo Enstitüsü Rektörü Ferhad Mehdiyev ve Nahçıvan Üniversitesi Rektörü İsa Habibbeyli ile çok sayıda kişi katıldı.

"Baksanıza öğrenciye ne yapıyorlar"

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Davut Aydın, Ankara’dan gelen YÖK Başkanı Prof.Dr. Gökhan Çetinsaya’yı törenin yapıldığı Atatürk Kültür Merkezi Salonu önünde karşılaştı. Karşılaşma sırasında 'Gençler Meydana İnisiyatifi Merkezi Yürütme Komitesi Üyesi olan Can Ersoy ile Ayçe Yılmaz adlı iki öğrenci, YÖK Başkanı Çetinsaya’yı protesto etmek isteyince polisler müdahalede bulundu. Sivil polisler bağıran iki öğrencinin ağızlarını elleriyle kapattılar. 2 sivil polis omuzlarına aldıkları Can Ersoy’u Atatürk Kültür Merkezi önünde uzaklaştırdı. Polislerin omuzunda olan Can Ersoy adlı öğrencinin, "Baksanıza öğrenciye ne yapıyorlar" diye bağırması çevrede bulunanların gülmesine neden oldu. Çevredekiler "Polisler onu omuzlarında taşıyor o ise bağırıyor" dediler.

Polisler bir süre omuzlarında taşıdıkları Can Ersoy’u daha sonra yere indirip karga-tulumba ekip otosuna götürerek yanındaki Ayçe Yılmaz ile birlikte gözaltına aldı.

Üniversitedeki tören saygı duruşu ve Şef Cemi’i Can Deliorman yönetimindeki Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Senfoni Orkestrası ile Şef Gülsevin Doğanay yönetiminde Devlet Konservatuvarı Çok Sesli Gençli Korosu tarafından seslendirilen İstiklal Marşı ile başladı. ’Global Kampus’ temasının işlendiği bu yıl ki açılış töreninde Bakü, Köln ve Prizzen’de uzaktan öğretim sistemi ile öğrenim gören öğrenciler video konferans bağlantısıyla töreni izledi.

Törende öğrenciler adına konuşmayı Polonyalı Erasmus öğrencisi Monika Smolko, öğretim elemanları adına da Hukuk Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Ufuk Aydın yaptı.

Şoför otobüse tutunan çocuğa böyle şiddet uyguladıAntalya’da şehir içi yolcu otobüsü şoförü, araca tutunduğu gerekçesiyle bir çocuğu dövdü. Olay anı bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber