Suriye'den iki general ve subaylar Türkiye'ye sığında

İÇ karışıklıkların yaşandığı Suriye’den Türkiye’ye kaçanlar arasına generaller de katıldı. Dün gece 2 general, 1 albay ve 1 başçavuş Hatay’ın Reyhanlı İlçesi’nden Türkiye’ye giriş yapıp, sığınma istedi. Dün öğle saatlerinden bu yana sınırından geçenlerin sayısında da önemli bir artış oldu ve ;234 kişiye ulaştı.

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’a muhalif olduğu belirtilen 2 general ile subay ve astsubaylar, dün gece Hatay’ın Reyhanlı İlçesi’ne bağlı Kavalcık Köye yakınlarından sınırı geçip, Türkiye topraklarına geldi. Jandarma ekipleri tarafından alınan Suriyeli generaller ve subaylar, Hac Konaklama Tesisleri’ne getirildi.

Bu arada Reyhanlı’nın Kavalcık, Bükülmez ve Kuşaklı köylerine yakın sınır bölgelerinde dün öğle saatlerinde başlayan geçişler gece de devam etti. Ülkelerini terk edip Türkiye’ye sığınan Suriyelilerin sayısı bu sabah itibarıyla 234 kişi oldu. Suriyeli sığınmacılar, Reyhanlı’daki çadır kampına yerleştirildi.

Ukraynalı anneden boşanma aşamasındaki eşinin çocuklarını kaçırdığı iddiasıAnkara'da yaşayan Ukraynalı Svitlana Krychun (38), boşanma aşamasında olduğu eşi Şevki Melih Eker'in (37), velayeti kendisinde olan 2 kızını Marmaris'e kaçırdığı iddiasıyla ilçeye geldi. Svitlana, yaklaşık 1 aydır kızları ile eşine ulaşamadığını belirtirken, polisin arama yaptığı villada baba ile çocuklar bulunamadı

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber