Üniversite ek kayıt tarihleri ne zaman? YKS ek tercihlerde üniversiteye yerleşen öğrenciler...

2019-2020 Eğitim yılında üniversite kazanan öğrencilerin tamamı belli oldu. YKS ek tercih sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte üniversite okumaya hak kazanan öğrenciler, üniversite kayıt tarihleri hakkında bilgi almak istiyor. ÖSYM, YKS ek tercihlerinde üniversiteye yerleşen öğrenciler için üniversite kayıt tarihlerini duyurdu.

Üniversite ek kayıt tarihleri ne zaman? YKS ek tercihlerde üniversiteye yerleşen öğrenciler...

2019 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre 2019-2020 öğretim yılı için yükseköğretim programlarına ek yerleştirme işlemleri tamamlandı. Adaylar, ek yerleştirme sonuçlarını, ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve şifreleri ile erişim sağladı. Peki üniversiteye kayıt işlemleri ne zaman?

ÜNİVERSİTE KAYIT TARİHLERİ NE ZAMAN?

YKS ek tercihlerde üniversiteye yerleşen öğrencilerin kayıt tarihleri belli oldu.

YKS ek yerleştirme sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 23-27 Eylül 2019 tarihleri arasında yapılacaktır. Elektronik kayıtlar ise 23-25 Eylül 2019 tarihleri arasında yapılabilecektir. Kayıt için adayların yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu Üniversiteye, belirtilen süre içerisinde başvurmaları gerekmektedir. Elektronik kayıt yapan adaylar, Üniversiteleri tarafından duyurulan belgelere ve tarihe göre işlem yapacaklardır.

 

 

 

 

 

Otopark yüzünden komşusunu vurduNevşehir'de otopark yüzünden çıkan tartışmada komşusu tarafından pompalı tüfekle vurulan kişi ağır yaralandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber