Yaz tatili sona eriyor! Okullar ne zaman açılacak?

Okullar ne zaman sona erecek sorusu öğrenci ve veliler tarafından araştırılmaya devam ediyor. 14 Haziran tarihinde başlayan Yaz tatilinin ardından 66 gündür tatilde olan binlerce öğrenci şimdilerde okullar ne zaman açılacak sorusunun yanıtını arıyor. Peki 2019-2020 eğitim öğretim yılında okullar ne zaman açılacak?

Yaz tatili sona eriyor! Okullar ne zaman açılacak?

Okullar ne zaman açılacak sorusu öğrenci ve veliler tarafından araştırılmaya devam ediyor. Binlerce öğrenci ve velinin merak ettiği Okullar ne zaman açılacak sorusu Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yanıt buldu. 14 Haziran tarihinde sona eren 2018-2019 eğitim öğretim yılının ardından 66 gündür yaz tatilinin keyfini çıkaran öğrenciler şimdilerde okullar ne zaman açılacak sorusuna yanıt arıyor.

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı yeni öğretim yılının başlayacağı tarihi belirledi. 2019-2020 eğitim öğretim yılı 9 Eylül Pazartesi günü başlayacak. Bu sene ilk kez uygulanacak olan ara tatil tarihleri de belli oldu.

ARA TATİLLER NE ZAMAN YAPILACAK?

İlk ara tatil 17-24 Kasım tarihleri arasında olacak. İkinci ara tatil ise 4-12 Nisan tarihleri arasında olacak.

İKİNCİ DÖNEM NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

9 Eylül'de başlayan birinci dönem 17 Ocak'ta sona erecek. İkinci dönem 3 Şubat'ta başlayacak. 19 Haziran 2020'de ise okullar kapanacak. Yaz tatili 11 haftalık olacak.

 

İnanılmaz görüntü! Akın akın geldiler...TEKNOFEST'in düzenlendiği Atatürk Havalimanı çevresinde yoğunluk yaşanıyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber