Meb

Meb

Son dakika meb haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan meb gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan meb haber sayfamızda...

Meb

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 7.470 meb haberi bulunmuştur.
MEB ORTAK SINAV TARİHLERİ 2023 BELLİ OLDU | Ortak sınavlar ne zaman, nasıl yapılacak? İşte ortak sınav konuları
MEB ORTAK SINAV TARİHLERİ 2023 BELLİ OLDU | Ortak sınavlar ne zaman, nasıl yapılacak? İşte ortak sınav konularıOrtak sınav takvimi araştırılıyor. Milli Eğitim Bakanlığı ülke genelinde ortaokul ve liselerde bu yıl ilk kez gerçekleştirilecek ortak sınav tarihlerini belirledi. Peki, ortak sınavlar ne zaman, nasıl yapılacak? Ortak sınav dersleri ve konuları nasıl belirlenecek? İşte 2023 ortak sınavlar ile ilgili ayrıntılar.
8.12.2023Bilgi Rehberi
Milli Eğitim Bakanlığı kaldırdı ama veliler sınavdan vazgeçemiyor
Milli Eğitim Bakanlığı kaldırdı ama veliler sınavdan vazgeçemiyorMEB, ilkokullarda sınavları kaldırsa da çocuklarının sınav yarışından geri kalmasını istemeyen aileler nedeniyle 1. sınıftan itibaren deneme sınavları devam ediyor. Okullarda yapılan sınavlarda öğrenciler, arkadaşlarıyla yarışa sokuluyor; sınav stresi erken yaşlarda başlıyor.
8.12.2023Eğitim
ÖĞRETMEN ATAMA TAKVİMİ 2024 | Öğretmen atamaları ne zaman yapılacak? Öğretmen atama kontenjanları belli oldu mu? Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan açıklama!
ÖĞRETMEN ATAMA TAKVİMİ 2024 | Öğretmen atamaları ne zaman yapılacak? Öğretmen atama kontenjanları belli oldu mu? Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan açıklama!Öğretmen atama 2024 takvimi ile kontenjanlar ve branş dağılımları, öğretmen adayları tarafından anbean takip ediliyor. Binlerce aday öğretmen atama takviminin yayınlanmasını bekliyor. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, öğretmen ataması hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Bunun üzerine "MEB Öğretmen ataması ne zaman yapılacak, branş dağılımı ve kontenjanları belli mi?" soruları araştırılmaya başlandı. İşte tüm bilgiler. İşte 2024 öğretmen atama takvimi...
7.12.2023Bilgi Rehberi
ARA TATİL ANKETİ MEB GİRİŞ: Ara tatil anketi oy verme işlemi bitti mi, ne zaman bitiyor? Ara tatil kalksın mı?
ARA TATİL ANKETİ MEB GİRİŞ: Ara tatil anketi oy verme işlemi bitti mi, ne zaman bitiyor? Ara tatil kalksın mı? Ara tatil kalksın mı, devam etsin mi sorusu ara tatil anketi ile öğrenci, veli ve öğretmenlere soruldu. Elde edilen verilerin belirleyici olması beklenirken ara tatil anketi oy verme işlemi ne zaman bitiyor? sorusu da öne çıktı. Peki, MEB ara tatil anketi nasıl doldurulur, nasıl oy kullanılır?
7.12.2023Bilgi Rehberi
Ara tatil kaldırıldı mı, ikinci ara tatil iptal mi? Bakan Tekin'den Nisan ara tatili açıklaması...
Ara tatil kaldırıldı mı, ikinci ara tatil iptal mi? Bakan Tekin'den Nisan ara tatili açıklaması...Öğrenci ve veliler ara tatil tarihlerini MEB takviminden sorgularken, ara tatil değerlendirme anketi akıllara çeşitli soruları getirdi. Milli Eğitim Bakanlığı takvimine göre nisan ayında olacan ikinci ara tatil iptal mi, kaldırıldı mı? Bakan Yusuf Tekin açıkladı! Ara tatiller kaldırılıyor mu?
7.12.2023Bilgi Rehberi
ÖĞRETMEN ALAN DEĞİŞİKLİĞİ şartları neler, hangi branşlar alan değişikliği yapabilir 2023? 📌 Öğretmenlerin alan değişikliği ne zaman, nasıl yapılır? Alan değişikliği ataması ne zaman?
ÖĞRETMEN ALAN DEĞİŞİKLİĞİ şartları neler, hangi branşlar alan değişikliği yapabilir 2023? 📌 Öğretmenlerin alan değişikliği ne zaman, nasıl yapılır? Alan değişikliği ataması ne zaman?Öğretmenlerin alan değişikliği başvuruları ile ilgili tarihler belli oldu. Milli Eğitim Bakanlığı alan değişikliği başvuru tarihlerini ve atama işleminin yapılacağı günü açıkladı. Öğretmenler, alan değişikliği şartları ve başvuru zamanı araştırıyorlar. Peki alan değişikliği ne zaman, ataması hangi tarihte 2023? Alan değişikliği şartları neler?
7.12.2023Bilgi Rehberi
‘Kurumları revize etmek istiyoruz’
‘Kurumları revize etmek istiyoruz’Bakanlık olarak mesleki ve teknik eğitimi geliştirmek arzusunda olduklarının altını çizen Tekin, “Bunu yaparken de sektörle bağlantılı olarak, sektörün ihtiyaçları doğrultusunda, onlara nitelikli eleman yetiştirmek üzere mesleki ve teknik eğitimimizdeki eğitim kurumlarımızı revize etmek istiyoruz” diye konuştu.
2.12.2023Gündem
Akran zorbalığı korkutucu boyutta
Akran zorbalığı korkutucu boyuttaDisiplin suçu olan, müfredata da eklenen akran zorbalığı, tüm önlemlere rağmen çocukların birbirlerine acımasızca şiddet gösterdiği korkutucu boyutlara ulaştı. Uzmanlar, mağdur kadar zorbalık yapanın da yardıma ihtiyaç duyduğunu belirtiyorlar.
1.12.2023Gündem
MEB 2024 SINAV TAKVİMİ | Milli Eğitim Bakanlığı sınav uygulama takvimini yayınladı! İOKBS, LGS, ÖKBYS AÖL, AÖO, AÖIHL-MAÖL ve ehliyet sınavları ne zaman?
MEB 2024 SINAV TAKVİMİ | Milli Eğitim Bakanlığı sınav uygulama takvimini yayınladı! İOKBS, LGS, ÖKBYS AÖL, AÖO, AÖIHL-MAÖL ve ehliyet sınavları ne zaman?Milli Eğitim Bakanlığı 2024 yılında gerçekleştirilecek olan sınav uygulama takvimini yayımlandı. Böylelikle MEB 2024 sınav uygulama takvimi belli oldu. MEB'in resmi internet sitesinden duyurduğu 2024 sınav takvimine göre, İOKBS, LGS, ÖKBYS AÖL, AÖO, AÖIHL-MAÖL ve ehliyet sınavları ne zaman? İşte tüm merak edilen sınav takvimleri...
30.11.2023Bilgi Rehberi
15 TATİL (YARIYIL TATİLİ) ne zaman? 2023-2024 yılı 2. ara tatil hangi tarihte? MEB takvimi
15 TATİL (YARIYIL TATİLİ) ne zaman? 2023-2024 yılı 2. ara tatil hangi tarihte? MEB takvimiOkullarda 2. ara tatil ne zaman başlacak? Öğrenciler Milli Eğitim Bakanlığı çalışma takvimine göre tatil tarihlerini sorguluyor. 13-17 Kasım tarihleri arasında gerçekleşen ilk ara tatil ardından gözler yarıyıl tatili (15 tatil) döneminde! Hemen ardından yılın ikinci ara tatili olacak. Peki, 2023-2024 sömestr ne zaman?
30.11.2023Bilgi Rehberi
Milliyet gündeme getirdi, akran zorbalığı müfredata girdi
Milliyet gündeme getirdi, akran zorbalığı müfredata girdiMilli Eğitim Bakanlığı (MEB), son zamanlarda okullarda artan ve Milliyet gazetesinin 13 Eylül’de yayımladığı yazı dizisiyle gündeme getirdiği akran zorbalığını müfredata dahil etti.
30.11.2023Gündem
MEB DUYURDU: 15 Tatil ne zaman? 15 tatil başlangıç tarihi ve bitiş tarihi ile birlikte 2. ara tatil ve yaz tatili takvimi 2024
MEB DUYURDU: 15 Tatil ne zaman? 15 tatil başlangıç tarihi ve bitiş tarihi ile birlikte 2. ara tatil ve yaz tatili takvimi 202415 Tatil ile ilgili meraklı arayış devam ediyor. 2023-2024 Eğitim yılının 15 tatil tarihleri belli oldu. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen 15 tatilin başlangıç ve bitiş günleri öğrenciler tarafından merak edildi. Peki 15 tatil ne zaman başlıyor, ne zaman bitiyor?
29.11.2023Bilgi Rehberi
'Cumhuriyete Doğru' oyununun galası yapıldı
'Cumhuriyete Doğru' oyununun galası yapıldıMilli Eğitim Bakanlığı tarafından Cumhuriyet'in 100'üncü yılı kapsamında hazırlanan 'Cumhuriyet'e Doğru' tiyatro oyununun galası Ankara'da düzenlendi.
25.11.2023Haberler
Öğretmenlere sıra dışı sürpriz: Özel, önemli ve kıymetli hissettik
Öğretmenlere sıra dışı sürpriz: Özel, önemli ve kıymetli hissettikMilli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in Öğretmenler Günü nedeniyle gönderdiği mektup, öğretmenleri duygulandırdı.
25.11.2023Haberler
Yılmayan öğretmenler
Yılmayan öğretmenlerMilli Eğitim Bakanlığı (MEB), sosyal medya hesaplarından okullarda fedakârca çalışan öğretmenleri paylaştı.
25.11.2023Gündem
Uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik sınav sonuçları belli oldu! İşte uzman öğretmenlik sınav sonuçlarının sayfası
Uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik sınav sonuçları belli oldu! İşte uzman öğretmenlik sınav sonuçlarının sayfasıİkincisi düzenlenen Öğretmenlik Kariyer Basamakları sınav sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı'nın internet sitesinde açıklandı. Sonuçlara meb.gov.tr adresinden ulaşılıyor.
24.11.2023Gündem
MEB 2024 sınav uygulama takvimi açıklandı! İOKBS, LGS, ÖKBYS AÖL, AÖO, AÖIHL-MAÖL ve ehliyet sınavları ne zaman?
MEB 2024 sınav uygulama takvimi açıklandı! İOKBS, LGS, ÖKBYS AÖL, AÖO, AÖIHL-MAÖL ve ehliyet sınavları ne zaman?MEB 2024 sınav uygulama takvimi belli oldu. Milli Eğitim Bakanlığı 2024 yılında gerçekleştirilecek sınav uygulama takvimini yayımlandı. MEB'in resmi internet sitesinden duyurduğu 2024 sınav takvimine göre, İOKBS, LGS, ÖKBYS AÖL, AÖO, AÖIHL-MAÖL ve ehliyet sınavları ne zaman? İşte detaylar…
24.11.2023 Bilgi Rehberi
‘Gelecek sizlere emanet’
‘Gelecek sizlere emanet’Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
24.11.2023Eğitim
Uzman Öğretmenlik Sınav Sonuçları açıklandı mı? MEB uzman öğretmenlik soru ve cevap anahtarı...
Uzman Öğretmenlik Sınav Sonuçları açıklandı mı? MEB uzman öğretmenlik soru ve cevap anahtarı...Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yazılı Sınavı uygulandı ve sınava katılım sağlayan adaylar tarafından ise uzman öğretmenlik sınav soru/cevaplarının yanı sıra sonuç tarihi de araştırılıyor. Peki, 2023 uzman öğretmenlik sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?
23.11.2023Bilgi Rehberi
Bakan Tekin: Farklılıklarımızı bir kenara itip işimize odaklanmak durumundayız
Bakan Tekin: Farklılıklarımızı bir kenara itip işimize odaklanmak durumundayızMilli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Bakanlıktan köy okuluna kadar tüm öğretmenlerin bir çalışma ekibi olması gerektiğini ifade etti.
22.11.2023Haberler
Bakan Tekin: Farklılıklarımızı bir kenara itip işimize odaklanmak durumundayız
Bakan Tekin: Farklılıklarımızı bir kenara itip işimize odaklanmak durumundayızMilli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Bakanlıktan köy okuluna kadar tüm öğretmenlerin bir çalışma ekibi olması gerektiğini ifade etti.
22.11.2023Gündem
MEB'den Öğretmenler Günü'nü özel kısa film
MEB'den Öğretmenler Günü'nü özel kısa filmMilli Eğitim Bakanlığı, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlamak için bir kısa film hazırladı.
22.11.2023Haberler
MEB'den Öğretmenler Günü'nü özel kısa film
MEB'den Öğretmenler Günü'nü özel kısa filmMilli Eğitim Bakanlığı, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlamak için bir kısa film hazırladı.
22.11.2023Gündem
ARA TATİL ANKETİ GİRİŞ EKRANI 👩‍🎓👨‍🎓 Ara tatil kalksın mı? Ara tatil değerlendirme anketi nasıl doldurulur? Ara tatil uygulması anketi veri.meb.gov.tr
ARA TATİL ANKETİ GİRİŞ EKRANI 👩‍🎓👨‍🎓 Ara tatil kalksın mı? Ara tatil değerlendirme anketi nasıl doldurulur? Ara tatil uygulması anketi veri.meb.gov.trMilli Eğitim Bakanlığı tarafından dönem aralarında uygulanan ara tatillerle ilgili ''Ara Tatil Uygulamasına İlişkin İzleme ve Değerlendirme Çalışması'' anketi hazırlandı. Ara tatil değerlendirme anketi ile ''Ara tatil kaldırılsın mı, devam etsin mi?'' sorularına yanıt aranacak. Öğretmen, veli ve öğrencilerin katılımı ile cevaplanan ara tatil anketi nasıl doldurulur?
22.11.2023Bilgi Rehberi
BURSLULUK SINAVI 2023-2024 ne zaman? İOKBS başvuruları başladı mı, bursluluk sınavı başvuru şartları neler?
BURSLULUK SINAVI 2023-2024 ne zaman? İOKBS başvuruları başladı mı, bursluluk sınavı başvuru şartları neler?İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS), Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenleniyor ve başarılı olan öğrencilere ise burs ödemeleri yapılıyor. 2023-2024 yılı bursluluk sınavı MEB'den yapılan açıklamaya göre 2024 yılında uygulanacak. Peki, bursluluk sınavı tarihi ne zaman, başvuruları başladı mı?
21.11.2023Bilgi Rehberi

Benzer Haber Etiketleri

Meb ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.