YKS üniversite sınavının sonuçları ne zaman açıklanacak?

YKS sonuçları için heyecanlı bekleyiş sürüyor. ÖSYM tarafından üç oturumda gerçekleşen üniversite sınavının sonuçları elektronik ortamda açıklanacak. Peki, YKS sonuçlarının açıklanacağı tarih ne olacak? Tercihler ne zaman başlayacak?

YKS üniversite sınavının sonuçları ne zaman açıklanacak?

15-16 Haziran'da uygulanan YKS'nin sonuçları için öğrencilerin gözü ÖSYM'den gelecek açıklamada. Peki, YKS sonuçları ne zaman açıklanacak?

YKS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

15-16 Haziran'da üç oturumda yapılan YKS'ye 2 milyondan fazla aday katılmıştı. Sonuçlar ise heyecanla bekleniyor. ÖSYM tarafından açıklanacak olan YKS sonuçları 18 Temmuz'da elektronik ortamda "https://sonuc.osym.gov.tr" adresinden erişime açılacak.

TERCİHLER NE ZAMAN YAPILACAK?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, 2019 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu'nun ÖSYM'nin internet sitesinde yayımlandığını, tercihlerin 23-29 Temmuz'da alınacağını bildirdi.

ÜNİVERSİTE KAYITLARI NE ZAMAN YAPILACAK?

YKS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 19-23 Ağustos 2019 tarihlerinde yapılacak. Elektronik kayıtlar ise 19-21 Ağustos 2019 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Kayıt hakkı kazanan adayların, kayıt için gereken belgeleri tamamlayarak kayıt süresi içerisinde ilgili üniversitelere başvurmaları zorunlu olacak.

Sürücülerin uzayan tartışması, trafiği kilitlediTrabzon'da 2 sürücü arasında yol verme tartışması yaşandı. Sürücülerin uzayan tartışması, trafiği kilitledi.Olay, saat 13.00 sıralarında Kemerkaya Mahallesi Gazipaşa Caddesi'nde meydana geldi. 2 sürücü arasında yol verme tartışması çıktı. Otomobilinden inen sürücü, diğer sürücünün üzerine yürüdü. Yumruklaşmanın eşiğine gelen sürücülerin tartışması, çevredeki vatandaşların araya girmesiyle kavgaya dönüşmeden engellendi. Sürücülerin uzayan tartışması trafiği kilitledi. Yolda kalan sürücüler, korna çalarak tartışan sürücülere tepki gösterdi. Sürücüler, araya girenlerin ikna etmesiyle olay yerinden ayrılırken trafik akışıda normala döndü.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber