Yks

Yks

Son dakika YKS haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan YKS gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan YKS haber sayfamızda...

Yks

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.822 yks haberi bulunmuştur.
YKS ne zaman? 2021 YKS: TYT,  AYT, YDT ertelenecek mi? ÖSYM sınav takvimi
YKS ne zaman? 2021 YKS: TYT, AYT, YDT ertelenecek mi? ÖSYM sınav takvimiYKS ne zaman sorusu araştırılıyor. Son zamanlarda koronavirüs vakalarının artmasıyla birlikte bazı sınavlar erteleniyor, bazı sınavlar ise online olarak uygulanıyor. Üniversite adayları ise YKS ertelenecek mi aramasını yapıyor. İşte ÖSYM'nin 2021 sınav takvimindeki YKS: TYT, AYT, YDT tarihleri...
19.04.2021Gündem
60 günde YKS'ye nasıl hazırlanılır?
60 günde YKS'ye nasıl hazırlanılır? Sınavlara hazırlanan hemen hemen her öğrenci sınav tarihinin yaklaşması ile hem daha fazla heyecan ve korku yaşıyor hem de eksiklerini kapatmak için neler yapacağını düşünüyor.
16.04.2021Eğitim
‘Doğa’m Evimde’ uygulaması ödül aldı
‘Doğa’m Evimde’ uygulaması ödül aldıİTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji “Doğa’m Evimde” uygulamasıyla CIO Update Dergisi tarafından 12 yıldır düzenlenen etkinlikte CIO Ödülleri’ne layık görüldü.
7.04.2021Eğitim
Sınav duası ve sınavda okunacak dualar neler? Sınav öncesi hangi dualar okunur?
Sınav duası ve sınavda okunacak dualar neler? Sınav öncesi hangi dualar okunur?Milyonlarca kişi yıl boyunca birçok sınavda ter döküyor. Her sınav öncesi olduğu gibi heyecan tavan yapıyor ve özellikle aileler dualarını çocuklarından esirgemiyor. Bu nedenle de 'Sınav duaları ve sınavda okunacak dualar neler? Sınav öncesi hangi dualar okunur?' soruları ısrarla soruluyor.
4.04.2021Gündem
Uzaktan eğitim geri mi geliyor?
Uzaktan eğitim geri mi geliyor?MEB’in yüz yüze sınavlarla ilgili aldığı kararlar, “Tekrar uzaktan eğitime mi geçilecek?” sorusunu akıllara getirdi. Lise ve üniversitelere giriş sınavları haziranda yapılacak. Okullar 2 Temmuz’da kapanacak ancak pandemi nedeniyle eğitimde hâlâ taşlar yerine oturmadı.
26.03.2021Eğitim
Aygün: Kovid-19, harcamaları artırdı
Aygün: Kovid-19, harcamaları artırdıÖSYM’nin 2021-YKS için belirlediği sınav ücretlerini yüksek bulan adayların gösterdiği tepki, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a yöneltilen soru önergesiyle TBMM gündemine getirildi.
26.03.2021Eğitim
YKS - Üniversite Sınavı ne zaman? 2021 YKS tarihleri
YKS - Üniversite Sınavı ne zaman? 2021 YKS tarihleriÜniversite sınavı ne zaman yapılacak? Başvuruların sona ermesinin ardından YKS tarihleri de araştırılmaya başlandı. Peki, YKS 2021 ne zaman yapılacak? ÖSYM'den YKS'ye girecek adaylara HES kodu uyarısı yapıldı. İşte YKS tarihleri.
25.03.2021Gündem
MEB, ‘yüz yüze sınav’ takvimini yeniledi
MEB, ‘yüz yüze sınav’ takvimini yenilediMilli Eğitim Bakanlığı (MEB), liselerde yüz yüze sınav takvimiyle ilgili değişiklik yaptı. Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, “Liselerde yüz yüze hazırlık, 9, 10, 11’inci sınıf öğrencilerinin 29 Mart Pazartesi gününden itibaren başlatılması planlanan sınavları, 3 Mayıs Pazartesi gününden itibaren yapılmaya başlanacaktır. 12’nci sınıfların sınavları devam edecek olup, 16 Nisan Cuma gününe kadar tamamlanacaktır” ifadelerine yer verildi.
24.03.2021Eğitim
Uzaktan eğitim de ikiye böldü
Uzaktan eğitim de ikiye böldüUzaktan eğitimin kalıcı olacağının açıklanmasının ardından eğitim camiası ikiye bölündü. Kimi eğitimciler bilgi çağında bu eğitimin kaçınılmaz olduğuna dikkat çekerken kimi  kademeli geçişi öneriyor. Kimi de Türkiye’de ekonomik anlamda dezavantajlı yaklaşık 3 milyon öğrenci online eğitime ulaşamazken hibrit eğitimin adaletsizliği artıracağını savunuyor.
24.03.2021Eğitim
Geleceğin meseleleri yeni iş alanları doğuracak
Geleceğin meseleleri yeni iş alanları doğuracakTeknolojinin hızla gelişmesi ve pek çok mesleğin tarihe karışmasıyla birlikte, gençler başta olmak üzere pek çok kişi “Geleceğin meslekleri neler olacak?” sorusunun cevabını merak ediyor. Aslında bu sorunun cevabı geleceğin meselelerinde gizli. Artan şehirleşme, iklim değişikliği, nüfusun yaşlanması gibi sorunlar için iş gücü talebi artacak. Teknoloji tüm mesleklerin ortak noktası olurken yaratıcılık, problem çözme, liderlik gibi yetkinlikler mesleklerden daha çok öne çıkacak.
21.03.2021Gündem
Jamyo Nedir? Jamyo Kimler Başvurabilir, Başvuru Şartları Nelerdir?
Jamyo Nedir? Jamyo Kimler Başvurabilir, Başvuru Şartları Nelerdir?Öğrencilerin okuyabileceği farklı okullar var bölümler bulunuyor. Özellikle bunların arasında yer alan JAMYO, herkesin merak ettiği bir okul türüdür. Buraya kimlerin başvurabileceği ve şartlarının ne olduğu pek çok öğrenci tarafından araştırılıyor. JAMYO nedir? JAMYO kimler başvurabilir, başvuru şartları nelerdir? Tüm detayları ile derledik.
21.03.2021Eğitim
YKS ne zaman? ÖSYM sınav takvimine göre 2021 YKS tarihi
YKS ne zaman? ÖSYM sınav takvimine göre 2021 YKS tarihiYKS ne zaman yapılacak? Üniversite hayali kuran milyonlarca üniversite adayı YKS başvurularını belirlenen tarihlerde gerçekleşti. Peki, 2021 YKS (Üniversite sınavı) ne zaman yapılacak? İşte ÖSYM takvimine göre YKS tarihi.
20.03.2021Gündem
YÖK’ten usulsüz geçişlere mercek
YÖK’ten usulsüz geçişlere mercekYükseköğretim Kurulu (YÖK), Kovid-19 salgını sürecinde yatay geçiş için sağlanan kolaylıkların istismar edildiğini, sorumlular hakkında savcılıklara suç duyurusunda bulunulduğu açıkladı.
20.03.2021Siyaset
Yatay geçişi istismar eden üniversiteler hakkında işlem başlatıldı
Yatay geçişi istismar eden üniversiteler hakkında işlem başlatıldıYükseköğretim Kurulu'nca (YÖK), Covid-19 salgını sürecinde yatay geçiş için sağlanan kolaylıkların istismar edildiği belirtilerek, "Kurulumuzca bazı üniversiteler hakkında işlem başlatılmış, bazı üniversitelerimizce de sorumlular hakkında savcılıklara suç duyurusunda bulunulmuştur" açıklaması yapıldı.
19.03.2021Gündem
YKS geç başvuru nasıl yapılır? YKS geç başvuru 2021 sayfası
YKS geç başvuru nasıl yapılır? YKS geç başvuru 2021 sayfasıYKS geç başvuru işlemlerinde bugün son gün. Dün başlayan ve bugün saat 23:59'da sona erecek olan YKS geç başvuru işlemi nasıl yapılır? 2021 YKS geç başvuru ücreti ne kadar ve hangi bankaya yatırılır? İşte üniversite adaylarının muhakkak bilmesi gerekenler...
18.03.2021Gündem
Gençler sınavlara hazır
Gençler sınavlara hazırBUCA Belediyesi, gençlerin eğitimine ücretsiz katkı sağlayan Dijital Dershane ile sınav dönemi öncesi seri deneme sınavlarına başladı.
17.03.2021Ege
YKS geç başvuru nasıl yapılır? İşte 2021 YKS geç başvuru ücreti
YKS geç başvuru nasıl yapılır? İşte 2021 YKS geç başvuru ücretiYKS 2021 için geri sayım sürerken geç başvuru tarihi de geldi. ÖSYM tarafından başvuruları alınan ve sürecin sona ermesiyle başvurusunu gerçekleştiremeyen adaylar için geç başvuru süreci başlıyor. Peki, YKS geç başvuru ücreti ne kadar? YKS geç başvurusu nereden yapılır?
17.03.2021Gündem
YKS geç başvuru ücreti ne kadar, nereye yatırılır? (2021) YKS geç başvuru alınmaya başladı mı?
YKS geç başvuru ücreti ne kadar, nereye yatırılır? (2021) YKS geç başvuru alınmaya başladı mı?YKS başvuru işlemleri 4 Şubat - 2 Mart 2021 tarihleri arasında tamamlandı. ÖSYM tarafından alınan YKS başvuru işlemlerine yetişemeyen adaylar, YKS geç başvuru için araştırmaya geçti. YKS geç başvuru ne zaman ve nasıl yapılır? soruları yoğun ilgi görmeye başladı. Üniversite adaylarının merak ettiği diğer bir konu ise YKS geç başvuru ücreti ne kadar, nereye yatırılır?
15.03.2021Gündem
YKS geç başvuru tarihi ve ücreti 2021 | YKS geç başvuru nasıl yapılır, şartları neler, ücreti nereye yatırılır? ÖSYM paylaştı
YKS geç başvuru tarihi ve ücreti 2021 | YKS geç başvuru nasıl yapılır, şartları neler, ücreti nereye yatırılır? ÖSYM paylaştıÖSYM tarafından başvuruları tamamlanan YKS'nin başvuru tarihlerini kaçıran adaylar, YKS geç başvuru tarihi hakkında bilgi almak istiyor. Aynı zamanda YKS geç başvuru ücreti ne kadar aramasında bulunan öğrenciler, YKS geç başvuru nasıl yapılır, ücreti nereye yatırılır? İşte ÖSYM'nin duyurduğu YKS geç başvuru tarihi ve ücreti, işlem detayları...
14.03.2021Gündem
Sınava hazırlanan öğrencilerin yeni adresi: Kolay Kampüs
Sınava hazırlanan öğrencilerin yeni adresi: Kolay KampüsPandemi nedeniyle uzaktan gerçekleşen dijital eğitim süreci boyunca öğrencilerin en çok ihtiyaç duyduğu kaynakları, deneyimli eğitim uzmanlarının hazırladığı zengin içeriklerle sunan Kolay Kampüs açıldı. Kolaykampus.com adresi üzerinden üye olunan ve hemen kullanılabilen platform, kolay erişilebilir, ölçülebilir ve kişiye özel eğitim sunuyor.
12.03.2021Eğitim
Yeni nesil dijital eğitim platformu zengin içeriğiyle yayında!
Yeni nesil dijital eğitim platformu zengin içeriğiyle yayında! Uzaktan eğitim döneminde, sınavlara hazırlanan öğrencilerin ihtiyaç duyduğu eğitim ve kaynak desteğini tek platform üzerinden sağlayan Kolay Kampüs, özellikle yoğun sınav takvimindeki öğrencilere özel içeriğiyle fark yaratacak.
12.03.2021Vitrin
YKS geç başvuru tarihi belli oldu! İşte YKS geç başvuru ücreti ve sınav tarihleri
YKS geç başvuru tarihi belli oldu! İşte YKS geç başvuru ücreti ve sınav tarihleriYKS başvurularının sona ermesinin ardından başvuru işlemlerini yapamayan adaylar geç başvuru tarihini merak ediyor. Peki, YKS geç başvuruları ne zaman yapılacak? Geç başvuru ücreti ne kadar? 2021 YKS tarihleri.
11.03.2021Gündem
2021 YKS geç başvuru ücreti ne kadar? YKS geç başvuru tarihleri...
2021 YKS geç başvuru ücreti ne kadar? YKS geç başvuru tarihleri...YKS başvuruları sona erdi. 26 Haziran tarihinde yapılacak olan 2021 YKS için geri sayım sürerken başvuru tarihleri arasında başvuru işlemlerini gerçekleştiremeyen adaylar geç başvuru tarihini araştırıyor. Peki, YKS geç başvuru ücreti ne kadar? Ücretler ne zaman yatırılacak? İşte YKS geç başvuru ile ilgili merak edilenler.
6.03.2021Gündem
Okula gitmek hiç bu kadar heyecanlandırmadı
Okula gitmek hiç bu kadar heyecanlandırmadıİlk ve ortaöğretim kurumlarında kademeli olarak yüz yüze eğitim başladı. Yaklaşık 1,5 ay sonra okuluna, öğretmenine ve arkadaşlarına kavuşan öğrenciler çok mutluydu. Öğretmenler de okulların açılmasına seviniyor ancak bir an önce aşıların yapılmasını istiyorlar. Sendikalar ise hazırlıkların yetersizliğinden şikâyetçiler.
3.03.2021Gündem
ÖSYM duyurdu! YKS başvurusu için son saatler: YKS ücreti nereye yatırılır?
ÖSYM duyurdu! YKS başvurusu için son saatler: YKS ücreti nereye yatırılır?YKS başvuruları sona eriyor. 4 Şubat'ta başlayan 2021 YKS - Üniversite sınavı başvuruları için bugün son gün. Peki, YKS başvuru ücreti nereye ve nereden yatırılıyor? YKS başvurusu nasıl yapılır? İşte YKS başvuru ile ilgili merak edilen detaylar.
2.03.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

yksösymne zamantarihiüniversite sınavı

Yks ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.