Yks

Yks

Son dakika YKS haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan YKS gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan YKS haber sayfamızda...

Yks

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.210 yks haberi bulunmuştur.
YKS NE ZAMAN, hangi tarihte? 2024 TYT-AYT-YDT Üniversite Sınavı ne zaman, ayın kaçında yapılacak, sınav kaç saat sürecek?
YKS NE ZAMAN, hangi tarihte? 2024 TYT-AYT-YDT Üniversite Sınavı ne zaman, ayın kaçında yapılacak, sınav kaç saat sürecek? YKS Üniversite sınavı tarihi netleşti. 2024 ÖSYM sınav takvimine göre Yükseköğretim Kurumları Sınavı için zaman daralıyor. Üç aşamada yapılacak olan YKS; TYT, AYT, YDT olmak üzere ayrılıyor. Peki, YKS ne zaman, hangi tarihte yapılacak? İşte ÖSYM sınav takvimine göre 2024 YKS tarihleri.
16.04.2024 Bilgi Rehberi
Tatil bitti, okullarda ders zili çaldı
Tatil bitti, okullarda ders zili çaldı İlk ve ortaöğretim kurumlarında, 2023-2024 eğitim öğretim yılının ikinci ara tatili sona erdi.
15.04.2024 Eğitim
Sınavı kazanana son model araba
Sınavı kazanana son model araba Kurslar ve özel okullar, öğrencilerinin motivasyonunu artırmak için kesenin ağzını açtı. Üniversite sınavlarında dereceye girenlere 1 milyon TL’ye varan para ödüllerinin yanı sıra son model araba, aylık 15 bin TL burs veren de var.
7.04.2024 Eğitim
Ara tatil bugün başlıyor
Ara tatil bugün başlıyor MEB’e bağlı ilk ve ortaöğretim kurumlarında 19 milyonu aşkın öğrenci ile 1.2 milyon öğretmen için ikinci dönem ara tatil bugün başlıyor.
5.04.2024 Eğitim
YKS NE ZAMAN, SAAT KAÇTA? Üniversite sınavı YKS: TYT - AYT - YDT başvuruları ve sınavları hangi ay, ayın kaçında uygulanacak?
YKS NE ZAMAN, SAAT KAÇTA? Üniversite sınavı YKS: TYT - AYT - YDT başvuruları ve sınavları hangi ay, ayın kaçında uygulanacak? Üniversite sınavı YKS'ye hazırlanan adaylar, YKS 2024 başvuru tarihi ve başvuru ücreti hakkında meraklanıyor. Üniversite hedefleyen adaylar, YKS ne zaman sorusuna da cevap arıyor. 2024 ÖSYM sınav takviminde YKS başvuru tarihleri ve TYT - AYT - YDT sınav tarihleri belli oldu. İşte YKS 2024 takvimi haberimizde...
30.03.2024 Bilgi Rehberi
İlk 1000 için YKS şartı yok
İlk 1000 için YKS şartı yok Yurt dışında üniversite okumak isteyenler için 15 Mart’ta diplomaların denklik işlemlerine ilişkin yönetmelik değişikliği yapılmıştı.
30.03.2024 Eğitim
YÖK'ten denklik için yeni düzenleme
YÖK'ten denklik için yeni düzenleme Yükseköğretim Kurulu (YÖK) yurt dışında okumak isteyen öğrenciler için denklikle ilgili yeni düzenlemesini duyurdu.
29.03.2024 Gündem
Gözler Milli Eğitim Bakanlığı'nda: LGS’nin tarihi değişebilir
Gözler Milli Eğitim Bakanlığı'nda: LGS’nin tarihi değişebilir Yüksek Seçim Kurulu (YSK), 31 Mart 2024 Pazar günü gerçekleştirilecek yerel seçimlerin bazı yerlerde iptal edilmesi durumunda, yenileme seçimlerinin 2 Haziran Pazar günü yapılmasına karar verdi.
29.03.2024 Gündem
SON GÜN! YKS 2. geç başvuruları sona eriyor! YKS 2. geç başvuru ücreti ne kadar, başvurular nasıl yapılır? ÖSYM YKS 2. geç başvuru ekranı
SON GÜN! YKS 2. geç başvuruları sona eriyor! YKS 2. geç başvuru ücreti ne kadar, başvurular nasıl yapılır? ÖSYM YKS 2. geç başvuru ekranı YKS 2. geç başvuruları alınmaya devam ediyor. 8-9 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan YKS sınavı için 2. geç başvuru işlemleri 25 Mart tarihinde alınmaya başladı. Henüz başvuru işlemlerini tamamlamayan adaylar başvuru işlemlerini ais.osym.gov.tr adresi üzerinden 28 Mart tarihinde kadar yapabilecek. Peki YKS 2. geç başvuruları ne zaman alınacak?
28.03.2024 Bilgi Rehberi
YKS İÇİN 2. GEÇ BAŞVURU ÖSYM AİS ✍YKS geç başvurusu nasıl yapılır, YKS 2. geç başvuru ücreti ne kadar? (2024)
YKS İÇİN 2. GEÇ BAŞVURU ÖSYM AİS ✍YKS geç başvurusu nasıl yapılır, YKS 2. geç başvuru ücreti ne kadar? (2024) YKS için geri sayım başladı! Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) için başvuru ve geç başvuru süreci tamamlanmış ve adaylar sınav tarihine yoğunlaşmıştı. YÖK'ten son dakika 2. geç başvuru açıklaması geldi. Peki, YKS 2. geç başvuru nasıl yapılır, ücreti ne kadar?
27.03.2024 Bilgi Rehberi
Gözde liselerin gözde öğrencilerini... ABD ve Avrupa  havada kapıyor
Gözde liselerin gözde öğrencilerini... ABD ve Avrupa havada kapıyor ABD ve Avrupa’daki üniversiteler, Türkiye’deki gözde liselerin öğrencilerine kapılarını ardına kadar açıyor. Bu durum yeni yönetmeliğe göre değişecek. Çünkü YKS’de başarısız olanların yurt dışından aldıkları diplomalar kabul edilmeyebilir.
26.03.2024 Eğitim
ÖSYM'den YKS başvuruları için açıklama geldi
ÖSYM'den YKS başvuruları için açıklama geldi ÖLÇME, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı, 8-9 Haziran 2024 tarihlerinde yapılacak 2024 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2024-YKS) için 2'nci geç başvuru alınacağını duyurarak, bilgi güncellemesi yaptı.
25.03.2024 Gündem
İki kardeşin matematik başarısı! MIT'den tam burs aldı, hedefini açıkladı
İki kardeşin matematik başarısı! MIT'den tam burs aldı, hedefini açıkladı İrem Gülce Yazgan ve Umut Kağan Yazgan kardeşlerin matematikteki başarıları Türkiye'ye Avrupa Matematik Olimpiyatlarında madalyalar getirdi. İrem Gülce Yazgan, MIT'ten tam burs aldığını açıklayarak ilerleyen dönem için hedefini paylaştı.
25.03.2024 Gündem
Kim Milyoner Olmak İster'de 5 milyon TL'lik final sorusu! Berk Göktaş'ın cevabı...
Kim Milyoner Olmak İster'de 5 milyon TL'lik final sorusu! Berk Göktaş'ın cevabı... Berk Göktaş Kim Milyoner Olmak İster'de 5 milyon TL'lik final sorusunu açtırdı. 5 milyonluk soruyu açtıran Berk Göktaş büyük ödülü kazandı.
24.03.2024 Gündem
YKS için ikinci geç başvuru hakkı
YKS için ikinci geç başvuru hakkı Yükseköğretim Kurulu, 8-9 Haziran’da yapılacak Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) için ikinci geç başvuru hakkı tanıdı.
24.03.2024 Eğitim
MEB duyurdu! Öğretmen- veli randevuları dijital ortama taşındı
MEB duyurdu! Öğretmen- veli randevuları dijital ortama taşındı Milli Eğitim Bakanlığı’nca velilerin okul müdürü ve öğretmen randevularını dijital ortama taşıyan Okul Randevu Sistemi hayata geçirildi. Veliler, öğretmen görüşmeleri için e-Devlet kullanıcı bilgileriyle okulların internet sitelerinden randevu alabilecek.
23.03.2024 Eğitim
YÖK, YKS başvurularını kaçıran adaylara geç başvuru hakkı tanındı
YÖK, YKS başvurularını kaçıran adaylara geç başvuru hakkı tanındı YÖK, YKS başvurularını kaçıran adaylar için 25-28 Mart 2024 tarihleri arasında ikinci geç başvuru hakkı tanındığını duyurdu.
23.03.2024 Gündem
Kağıthane Belediyesi, YKS’ye girecek 5 bin 640 öğrencinin sınav harçlarını karşıladı
Kağıthane Belediyesi, YKS’ye girecek 5 bin 640 öğrencinin sınav harçlarını karşıladı Kağıthane Belediyesi, Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na girecek öğrencilerin sınav harçlarını karşıladığını duyurdu. Belediye, üç yıldır yürürlükte olan uygulamadan bugüne kadar 17 bin 698 öğrencinin faydalandığını açıkladı.
19.03.2024 Eğitim
Varank ve Aktaş vatandaşlarla sahurda buluştu! 'Yeni dönemde sürprizler var'
Varank ve Aktaş vatandaşlarla sahurda buluştu! 'Yeni dönemde sürprizler var' AK Parti Bursa Milletvekili ve TBMM Sanayi Komisyonu Başkanı Mustafa Varank ile Cumhur İttifakı Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Alinur Aktaş, vatandaşlarla Osmangazi ilçesi Tuzpazarı Mahallesi Abdal Meydanı'nda sahur programında buluştu.
17.03.2024 Gündem
KKTC’de öğrencilerin ‘diploma’ endişesi
KKTC’de öğrencilerin ‘diploma’ endişesi Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi’ndeki (KSTU) ‘sahte diploma ve yolsuzluk’ soruşturması derinleşiyor.
17.03.2024 Eğitim
Mustafa Varank ve Alinur Aktaş sahurda vatandaşlarla buluştu! ' Yeni dönemde yeni sürprizler var'
Mustafa Varank ve Alinur Aktaş sahurda vatandaşlarla buluştu! ' Yeni dönemde yeni sürprizler var' AK Parti Bursa Milletvekili ve TBMM Sanayi Komisyonu Başkanı Mustafa Varank ile Cumhur İttifakı Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Alinur Aktaş, vatandaşlarla Osmangazi ilçesi Tuzpazarı Mahallesi Abdal Meydanı'nda sahur programında buluştu.
17.03.2024 Gündem
Geleceğin sanatçılarını yetiştiriyorlar
Geleceğin sanatçılarını yetiştiriyorlar Bitlis merkezde eğitim veren Ziya Eren Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri yaptıkları çalışmalarla geleceğe hazırlanıyorlar.
13.03.2024 Eğitim
YKS başvurularında rekor sayıda azalış var
YKS başvurularında rekor sayıda azalış var  Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Bayram Ali Ersoy, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) 3 milyon 36 bin 945 adayın başvurduğunu açıkladı.
13.03.2024 Eğitim
ÖSYM Başkanı duyurdu: YKS’ye 3 milyon 36 bin 945 aday başvurdu
ÖSYM Başkanı duyurdu: YKS’ye 3 milyon 36 bin 945 aday başvurdu Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanı Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy, 8-9 Haziran'da düzenlenecek Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (2024-YKS) 3 milyon 36 bin 945 adayın başvurduğunu açıkladı.
12.03.2024 Eğitim
YKS GEÇ BAŞVURU ÜCRETİ NE KADAR? 2024 YKS geç başvuru nereden ve nasıl yapılır, bugün son mu? ÖSYM giriş YKS başvuru ekranı
YKS GEÇ BAŞVURU ÜCRETİ NE KADAR? 2024 YKS geç başvuru nereden ve nasıl yapılır, bugün son mu? ÖSYM giriş YKS başvuru ekranı YKS başvuruları geçtiğimiz günlerde son ermişti. 2024 YKS Üniversite Sınavına girecek olan milyonlarca kişi başvurularını ÖSYM AİS üzerinden online olarak gerçekleştirdi. Haziran ayında uygulanacak TYT-AYT-YDT sınavları için başvuru tarihleri içerisinde başvurusunu tamamlayamayan adaylar için geç başvurular başladı. Peki, YKS geç başvuru nasıl yapılır?
6.03.2024 Bilgi Rehberi

Benzer Haber Etiketleri

Yks ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.