Bursa

Yerel Haber
03 Ekim 2017 - 16:00

Gürsu Belediyesi 100 Kadını Meslek Sahibi Yaptı

IHA

Bursa Gürsu Belediyesi 100 kadına ağaç aşılamadan, ağaç budamaya kadar 4 meslek öğreterek meslek sahibi yaptı.
Gürsu Belediyesi sanatı olmayan yüzlerce işçi kadını açtığı kurslarla sanat öğreterek onların meslek sahibi olmalarını sağladı. Gürsu ilçesinde bahçelerde meyve toplama işlerinde çalışan yüzlerce kadın meyve ağacı aşılamadan ağaç budamaya kadar katıldıkları kursta meslek sahibi oldu. Kadınlar öğrendikleri meslekler sayesinde tarlalarda daha çok iş bulacak ve daha çok para kazanacak.
Gürsu Belediyesi’nin açtığı kursları başarılı şekilde bitiren ve sertifikalarını düzenlenen törenle alan kadınların mutluluğu yüzlerinden okundu. Gürsu Belediyesi’nde düzenlenen sertifika töreninde konuşan Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, "İşsiz kadınların tarımda istihdam edilmesi projesini" başarıyla bitiren kadınlarımıza sertifikalarını veriyoruz. Bu proje 2 yıl süren zorlu değerlendirme aşamalarını başarıyla tamamlayarak yaklaşık 3 bin proje arasından 145 proje arasına girmeyi başarmış ve 76 bin EURO hibeye hak kazanmıştır. Biz Gürsu ilçesinin tarım, turizm ve enerji alanlarında kalkınmasını ve yeni istihdam alanlarının açılmasını hedefliyoruz. 100 kişilik programa yaklaşık 300 kişilik bir talep aldık. Bu tür istihdam odaklı eğitimlere devam edeceğiz" dedi.

Etiketler: Bursa, Bursa Haberleri
BursaYerel Seçim Sonuçları
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.