Türk Hava Kuvvetleri

Türk Hava Kuvvetleri

Türk Hava Kuvvetleri ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Türk Hava Kuvvetleri haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz.!

Türk Hava Kuvvetleri ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Türk Hava Kuvvetleri haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 9.500 turk hava kuvvetleri haberi bulunmuştur.

Gökyüzünün yeni bekçileri brövelerini taktı
Gökyüzünün yeni bekçileri brövelerini taktıHava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz, "15 Temmuz sonrası gücünü kaybedeceği düşünülen TSK ve onun ayrılmaz bir parçası olan Türk Hava Kuvvetleri, Ege, Akdeniz ve Karadeniz'de milli menfaatlerimizi korumaya devam ederken bir yandan da terörle mücadele, Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekatlarında çok yüksek isabet oranlarıyla kendilerine tahsis edilen hedefleri başarıyla yok etmiştir." dedi. Hava Kuvvetleri Komutanlığında, aldıkları eğitimin ardından pilot olmaya hak kazanan 43 subay için tören düzenlendi. Çiğli 2. Ana Jet Üs Komutanlığında Pilotaj Eğitimi Bröve ve Diploma Töreni'ne, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz, İzmir Valisi Erol Ayyıldız ve çok sayıda davetli katıldı. Tören birliğinin yerini almasının ardından saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törende, pilotların eğitimini içeren sinevizyon gösterisi sunuldu. Eğitim birincisi tarafından yaş kütüğüne uçak maketi çakılması sonrasında, Bakan Akar ve TSK'nın komuta kademesi, dereceye giren pilotlara brövelerini taktı. Diğer mezunlara da diploma ve brövelerinin takdim edilmesinin ardından konuşan Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Küçükakyüz, özgür semaların yeni bekçilerini kucaklayacağını belirtti.
7.04.2019Haberler

Yazar Sonuçları

Benzer Etiketler
Bölümlere göre sonuçlar