İnternetten alışverişte yeni dönem! Dene, sonra parasını öde...

21.06.2017'de eklendi21.06.2017-9:50 'de güncellendi
ABD'li e-ticaret devi Amazon, "Prime Wardrobe" adıyla kullanıcıların önce giyim ürünlerini evlerinde deneyebileceği, sonra diledikleri  ürünlerin ücretini ödeyecekleri yeni bir giyim hizmeti için denemelere  başladığını duyurdu.

Amazon'dan yapılan açıklamaya göre, kullanıcılar internet üzerinden  giyim, ayakkabı ve aksesuar kategorilerinden diledikleri en az üç ürünü  seçebilecek.

Ürünlerin kargoyla teslimatının ardından kullanıcılara ürünleri  denemek için 7 gün süre verilecek. Kullanıcılar beğenmedikleri ürünleri iade  edebilecek, sadece ellerinde tuttukları ürünlerin ücretini ödeyecek. Böylece  insanların giyim ürünlerini satın almadan önce denemeleri sağlanacak.

Dünyaca ünlü markalar da var

Kadın, erkek, çocuk ve bebekler için 100 milyondan fazla ürün bu  hizmet kapsamında olacak. Calvin Klein, Hugo Boss, Lacoste, Adidas ve Levi's gibi  dünyaca ünlü markaların ürünlerinden de seçim yapılabilecek.

Kullanıcılar siparişlerindeki ürünlerin 3 veya 4'ünü ellerinde  tutmaları halinde yüzde 10, 5 veya daha fazla ürünü beğenmeleri halinde ise yüzde  20 indirim kazanacak.

Firmanın yakında başlatacağı bu hizmetten Amazon Prime üyeleri  ücretsiz yararlanacak.

Uzmanlar, Amazon'un geçen hafta ülkenin en büyük gıda perakendesi  zincirlerinden olan Whole Foods'u 13,7 milyar dolara satın alma anlaşmasına  işaret ederek, E-ticaret devinin şimdi de giyim sektöründeki payını artırmayı  hedeflediğini ifade ediyor.