iPad'e özel WhatsApp sürümü geliyor

14.11.2017'de eklendi14.11.2017-13:41 'de güncellendi
iPad serisi için özel bir WhatsApp uygulaması hazırlanıyor. Yeni sürüm iPad'lerle uyumlu olacak ve yeni sürümle birlikte uygulamaya sesli grup araması özelliği gelecek.

WhatsApp ile ilgili haberleriyle bilinen WABetaInfo, anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ın son güncellemesinde bir takım ipuçları buldu. Buna göre iPad serisi için bir WhatsApp sürümü hazırlanıyor. 

WABetaInfo'ya göre, güncelleme, iOS, Android, Windows Phone ve BlackBerry’de çalışan, ancak iPad ve iPod’da kullanılamayan WhatsApp'ın üzerinde çalıştığı yeniliklere ışık tutuyor. Buna göre uygulamanın bir sonraki sürümü ?iPad ve iPod ile uyumlu olacak. Yeni sürümde, uygulamaya masaüstünden erişim sağlanabileceği ve tarayıcı versiyonuna benzer bir görünümde olacağı, bildirimlere ise iPhone'da olduğu şekilde erişileceği tahmin ediliyor.

WABetaInfo ayrıca uygulamanın geliştiricilerinin 'sesli grup araması' üzerinde çalışmayı sürdürdüğünü ve bu özelliğin gelecek yıl hazır olabileceğini belirtti.

WhatsApp kısa bir süre önce kullanıcıları sevindiren bir dizi yeniliği hayata geçirmişti. Buna göre artık kullanıcılar yanlışlıkla gönderdikleri mesajları 7 dakika içinde silebiliyor, ayrıca telefon saati değiştirilerek daha eski mesajlar silinebilecek. 

Yeni sürümün nasıl çalışacağı ve ne zaman hizmete gireceği belli değil.