Dünya
07.10.2017 - 11:13 | Son Güncelleme: 07.10.2017-11:17

Irak, Türkiye ve İran'ın sınırı kapatmasını bekliyor

Irak Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mahcub, "İki hafta önce, Türkiye ve İran'ın Bağdat'taki büyükelçiliklerine 'federal hükümet teslim alana kadar [IKBY ile olan] tüm sınırlarını kapatmaları' için resmi nota verildi" dedi.

Sitene Ekle

AA

Irak Dışişleri Bakanlığı, Türkiye ve İran'dan "Irak Kürt  Bölgesel Yönetimi (IKBY) ile olan sınır kapılarını kapatması ve tüm ticari faaliyetlerini durdurmasını" talep ettiğini açıkladı. 

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ahmed Mahcub tarafından yapılan yazılı  açıklamada, "Irak Dışişleri Bakanlığı tarafından iki hafta önce Türkiye ve  İran'ın Bağdat'taki büyükelçiliklerine 'federal hükümet teslim alana kadar (IKBY  ile olan) tüm sınırlarını kapatımaları' için resmi nota verildi." denildi.

Açıklamada ayrıca IKBY ile başta petrol satışı olmak üzere tüm ticari  faaliyetlerin durdurulması ve bunların sadece Bağdat hükümetiyle yapılmasının  istendiği aktarıldı.

Irak hükümetinin söz konusu işlemlerin gerçekleştirilmesi için Türkiye  ve İran ile işbirliği içerisinde olduğu da ifade edildi.


Bilgi YarışmasıHangi futbol takımımızın rengi sarı kırmızı değildir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
Alfabemizin 25. harfi hangisidir?
B
P
C
U
D
L
©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.