Referandum

Referandum

Son dakika referandum haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan referandum gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan referandum haber sayfamızda...

Referandum

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 8.645 referandum haberi bulunmuştur.
Kırgızistan referanduma gidiyor
Kırgızistan referanduma gidiyorOrta Asya ülkesi, yönetimde köklü değişimi öngören yeni Anayasa taslağını oylamak ve yerel meclis üyelerini belirlemek üzere 11 Nisan Pazar günü sandık başına gidecek. Anayasada yapılan yönetim değişikliğiyle tavsiye kararı alabilecek "Halk Kurultayı" adlı yeni bir organ oluşturulacak. Başbakanlık makamı kaldırılacak ve bunun yerine Bakanlar Kurulu Başkanı ve Devlet Sekreteri makamı da şekillendirilecek.
10.04.2021Dünya
Jeffrey: Türk-Amerikan ilişkilerinde şu an hataya yer yok
Jeffrey: Türk-Amerikan ilişkilerinde şu an hataya yer yokTürk-Amerikan ilişkilerinin bugününü ve muhtemel seyrini değerlendiren ABD'nin eski Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey, ilişkilerin bugün çok da yakın olmadığına işaret ederek "Şu an ilişkilerde bir sakinleşme döneminde olduğumuzu düşünüyorum, 6 ay sonra ilişkilerin ne durumda olduğuna yeniden bakalım, daha iyi olacağına eminim." dedi.
5.04.2021Dünya
‘Anayasa’yı birlikte yapabiliriz’
‘Anayasa’yı birlikte yapabiliriz’AK Parti Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı Hayati Yazıcı, yeni anayasa çalışmalarını değerlendirirken “Arzu ediyoruz ki milletin Meclisi TBMM’de bütün siyasi partiler birlikte bu anayasaya öncülük yapalım, milletin onayına sunalım” dedi.
4.04.2021Siyaset
Hayati Yazıcı: Bunun ortamı var, gerekliliği de var
Hayati Yazıcı: Bunun ortamı var, gerekliliği de varAK Parti Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı Hayati Yazıcı, "Bu millet kendisine ait anayasa yapma hakkını cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılında büyük bir coşkuyla, heyecanla gerçekleştirsin. Bunun ortamı var, gerekliliği de var." dedi.
3.04.2021Siyaset
Biden, Vietnam Gazileri Anıtı'nı ziyaret etti
Biden, Vietnam Gazileri Anıtı'nı ziyaret ettiABD Başkanı Joe Biden, ABD birliklerinin bölgeden ayrılışının 48. yıl dönümü münasebetiyle Vietnam Gazileri Anıtı'nı ziyaret etti.
30.03.2021Dünya
Oy sayımı sürüyor, Netanyahu çoğunluğu kaybetti
Oy sayımı sürüyor, Netanyahu çoğunluğu kaybettiİsrail'de dün yapılan genel seçimde sandık çıkış anketleri, Başbakan Binyamin Netanyahu'nun hükümeti kuracak çoğunluğa ulaşamayabileceğine işaret ediyor.
24.03.2021Dünya
Turgutlu’ya niyet Ahmetli’ye kısmet
Turgutlu’ya niyet Ahmetli’ye kısmetManisa Büyükşehir Belediye Meclisi, daha iyi hizmet alabilmek için Turgutlu’ya bağlanmak isteyen Cambazlı’nın Ahmetli Belediyesi’nde kalmasına karar verdi
14.03.2021Ege
Cambazlı’nın kaderi ne olacak?
Cambazlı’nın kaderi ne olacak?Ahmetli’den ayrılarak Turgutlu’ya bağlanmak isteyen 220 nüfuslu Cambazlı Mahallesi, referandum sonucu ve mahkeme kararına rağmen ortada kaldı
10.03.2021Ege
Son dakika! Hiçbir ilçeye bağlı olmayan mahalle! Ortada kaldılar
Son dakika! Hiçbir ilçeye bağlı olmayan mahalle! Ortada kaldılarManisa'da fıkralar da bile yaşanmayacak bir olay meydana geldi. Yapılan referandumdan sonra Ahmetli ilçesinden ayrılarak Turgutlu ilçesine geçen 73 haneli Cambazlı Mahallesi, mahkeme kararına rağmen ortada kaldı. Danıştay kararı ile Ahmetli ilçesinden ayran mahalle, Turgutlu ilçesine bağlanamadı. İşte detaylar...
10.03.2021Gündem
İsviçre'de peçe yasağı halkın yüzde 52'lik "evet" oyuyla kabul edildi
İsviçre'de peçe yasağı halkın yüzde 52'lik "evet" oyuyla kabul edildiİsviçre'de yapılan referandumda seçmenler, "Yüzü tamamen örtme (peçe) yasağına evet" inisiyatifini, yüzde 52'lik oyla kabul etti.
7.03.2021Dünya
Son dakika: Adalet Bakanı Gül'den 'yeni anayasa' açıklaması
Son dakika: Adalet Bakanı Gül'den 'yeni anayasa' açıklamasıGelen son dakika haberine göre; Adalet Bakanı Gül: "Türkiye'de her kesimin 'bu benim anayasam', 'evet benim ruhum var' diyebileceği anayasayı yapmak bizim birinci görevimiz." açıklamasında bulundu.
12.02.2021Siyaset
Lukaşenko referandum için tarih verdi
Lukaşenko referandum için tarih verdiBelarus Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukaşenko, yeni anayasa taslağını bu yıl içinde kamuoyunda tartışıp, gelecek yıl başında referanduma götüreceklerini bildirdi.
11.02.2021Dünya
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş internet medyası temsilcileriyle  bir araya geldi
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş internet medyası temsilcileriyle bir araya geldiAK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, "Boğaziçi'ndeki meselenin maalesef kısa bir süre içinde öğrencilerin protestosu meselesinin dışına çıkarılarak marjinalleştirilme çabası içerisinde olduğunu görüyoruz. Hatta ve hatta bir partinin, ana muhalefet partisinin İstanbul teşkilatlarının ilk günden itibaren orada, Boğaziçi'ndeki gösterilerin içerisinde orayı politize eden bir rolle var olduklarını düşünüyoruz." dedi.
5.02.2021Siyaset
Yeni anayasa mümkün mü?
Yeni anayasa mümkün mü?Muhalefet bloğunun, “erken seçim” ve “güçlendirilmiş parlamenter sistem” çağrısını güçlendirdiği günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan gelen “Belki de şimdi Türkiye’nin tekrar yeni bir anayasayı tartışmasının vakti gelmiştir” sözleri siyaset gündemine bomba gibi düştü. Erdoğan’ın açıklaması, “Cumhurbaşkanlığı seçim sistemi yeniden mi değişiyor?” sorusunu akıllara getirdi. Milliyet’in konuştuğu AK Parti kurmayları “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nden dönüş söz konusu olamaz” mesajı verdi.
3.02.2021Siyaset
Son dakika... Muharrem İnce açıkladı! Kısa süre içerisinde istifa edeceğim
Son dakika... Muharrem İnce açıkladı! Kısa süre içerisinde istifa edeceğimCHP Yalova eski Milletvekili Muharrem İnce, "Önümüzde ki süreçte yüzde 50 artı biri alacak bir siyasi yapı oluşturacağız. Bende çok kısa süre içerisinde istifa edeceğim" dedi. İnce ayrıca, CHP'den istifa eden Mehmet Ali Çelebi, Hüseyin Avni Aksoy ve Özcan Özel'in kuracağı partiye katılacağını söyledi.
31.01.2021Siyaset
İskoçya lideri bağımsızlık referandumu için 'yol haritasını' açıkladı
İskoçya lideri bağımsızlık referandumu için 'yol haritasını' açıkladıİskoçya Özerk Yönetimi Başbakanı ve İskoç Ulusal Partisi (SNP) lideri Nicola Sturgeon, Mayıs ayındaki İskoç Parlamentosu seçimlerinde partisinin çoğunluğu elde etmesi durumunda, Birleşik Krallık hükümetinin rızası olup olmamasına bakmaksızın bağımsızlık referandumu düzenleyeceğini söyledi.
25.01.2021Dünya
CHP, Akkuyu için referandum istedi
CHP, Akkuyu için referandum istediCHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Akkuyu Nükleer Santrali için referandum istedi.
21.01.2021Siyaset
‘Erken seçim kaçınılmaz’
‘Erken seçim kaçınılmaz’CHP lideri Kılıçdaroğlu, vatandaşın sorunlarının ağırlaştığını belirterek “Erken seçim kaçınılmaz” dedi. Kılıçdaroğlu, kendisine mektup yazan iki milletvekiline yanıt verip vermeyeceğine ilişkin “Mektuplaşma geleneği yok. Genel Başkan’dan randevu isteyip de görüşemeyen kim var?” dedi
19.01.2021Siyaset
'Medya en etkili denetleme kurumu'
'Medya en etkili denetleme kurumu'10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayan Kılıçdaroğlu, demokrasilerde en önemli ve güçlü denetleme organının medya olduğuna dikkati çekti ve medyanın sorunlarının çözümü için yapılacakları 10 maddede sıraladı...
11.01.2021Siyaset
Kırgızistan'da cumhurbaşkanlığı seçimleri
Kırgızistan'da cumhurbaşkanlığı seçimleriKırgızistan Merkez Seçim ve Referandum Komisyonu Başkanı Nurjan Şaildabekova, cumhurbaşkanlığı seçimlerini, kesin olmayan sonuçlara göre oyların yüzde 79,18'ini alan eski Başbakan Sadır Caparov'un kazandığını bildirdi.
10.01.2021Haberler
Kırgızistan'daki cumhurbaşkanlığı seçimini Başbakan Caparov kazandı
Kırgızistan'daki cumhurbaşkanlığı seçimini Başbakan Caparov kazandıKırgızistan Merkez Seçim ve Referandum Komisyonu Başkanı Nurjan Şaildabekova, cumhurbaşkanlığı seçimlerini, kesin olmayan sonuçlara göre oyların yüzde 79,18'ini alan eski Başbakan Sadır Caparov'un kazandığını bildirdi.
10.01.2021Dünya
Referandum sandığı Boğaziçi’nde kuruldu
Referandum sandığı Boğaziçi’nde kurulduYeni atanan rektörü protestoya devam eden Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri, seçim sandığı kurup oy kullandı
9.01.2021Gündem
Mahir Ünal'dan muhalefete tepki: Bunun adı siyaset karşıtlığıdır
Mahir Ünal'dan muhalefete tepki: Bunun adı siyaset karşıtlığıdırAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, "Bu milletin seçtiği Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni ve Cumhurbaşkanı'nı gayrimeşru ilan edeceksiniz, sonra da siyaset yaptığınızı söyleyeceksiniz. Bunun adı siyaset değil. Bunun adı tam tersine, siyaset karşıtlığıdır." dedi.
28.12.2020Siyaset
Başkanı suçladı belediyeden atıldı
Başkanı suçladı belediyeden atıldıJaponya’nın kaplıca beldesi Kusatsu’da 12 üyeli belediye meclisinde tek kadın olan Shoko Arai, 2015 yılında Belediye Başkanı Nobutada Kuroiwa’yı kendisine cinsel tacizde bulunmakla suçlamıştı.
19.12.2020Dünya
Rusya: ABD'nin Fas kararı hukuka aykırı!
Rusya: ABD'nin Fas kararı hukuka aykırı!Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Mihail Bogdanov, ABD'nin Batı Sahra'da Fas'ın egemenliğini tanımasına yönelik yaptığı açıklamada, "Washington'ın bu kararı uluslararası hukuka aykırıdır" dedi.
11.12.2020Dünya

Benzer Haber Etiketleri

abdchpKırgızistanreferandumseçim

Referandum ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.