Referandum

Referandum

Son dakika referandum haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan referandum gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan referandum haber sayfamızda...

Referandum

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 8.686 referandum haberi bulunmuştur.
Sistem önerisi vekillere sunuldu
Sistem önerisi vekillere sunulduCHP’nin yeni yasama yılında izlenecek yol haritası ve 2023 seçimlerine giden süreçte izlenecek stratejileri belirlemeye dönük Abant kampı başladı.
3.10.2021Siyaset
Gürcistan'da seçim heyecanı! Oy verme işlemi sona erdi
Gürcistan'da seçim heyecanı! Oy verme işlemi sona erdiGürcistan'da, 64 belediye başkanı ve 2 bin 68 belediye meclisi üyesinin belirlemesi için düzenlenen yerel seçimlerde oy kullanma işlemi tamamlandı.
2.10.2021Dünya
MHP'li Özdemir: Hem CHP hem İP, Türkiye için milli güvenlik tehdidi
MHP'li Özdemir: Hem CHP hem İP, Türkiye için milli güvenlik tehdidiMHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir, “Hem CHP hem de İP, Türkiye için açık bir milli güvenlik tehdididir. Lafa gelince Atatürk’ü ağzından düşürmeyen CHP yönetimi, teslimiyet ve ihanette adeta aslını tanımayarak, Atatürk’e en büyük ihaneti yapmaya başlamıştır. PKK’nın küçük partisi HDP, büyük partisi CHP, yancısı ise İP olmuştur” dedi.
2.10.2021Siyaset
Son dakika haberleri: Gürcistan'da seçim günü! Döner dönmez tutuklandı...
Son dakika haberleri: Gürcistan'da seçim günü! Döner dönmez tutuklandı...Facebook hesabından yaptığı açıklamayla sadece Gürcistan'da değil tüm dünyada gündeme oturan Eski Gürcistan Devlet Başkanı Mihail Saakaşvili, yerel seçimler için ülkesine döneceğini açıklamıştı. Hakkında gıyabi tutuklama kararı olduğu için yıllardır ülkesine dönemeyen Saakaşvili, bugün için bilet aldığını duyurmuştu. Eski Devlet Başkanı ülkeye girer girmez tutuklandı. Rusya ve Avrasya Araştırmacısı Ümit Nazmi Hazır, "Saakaşvili’nin Gürcistan’a dönmesi de sorun, dönmemesi de sorun" derken, Ankara Kriz ve Siyaset Araştırmaları Merkezi (ANKASAM) Dış Politika Uzmanı Emrah Kaya da, eski Devlet Başkanı'nın geri dönüşüyle birlikte yaşanabilecek iki olasılığa dikkat çekti.
2.10.2021Dünya
TBMM Başkanı Şentop: TBMM'nin sorunların çözüm yeri olduğu tartışılmaz
TBMM Başkanı Şentop: TBMM'nin sorunların çözüm yeri olduğu tartışılmazTBMM Başkanı Mustafa Şentop, "TBMM, Türkiye'de hem siyasetin hem de yaşanan bütün sorunların görüşüldüğü bir yerdir. TBMM'nin sorunların çözüm yeri olduğunu kimsenin tartışması mümkün değil" dedi.
30.09.2021Siyaset
Berlin'de kira artışlarına dur demek için yapılan referandumdan 'evet' çıktı
Berlin'de kira artışlarına dur demek için yapılan referandumdan 'evet' çıktıAlmanya'nın başkenti Berlin'de, binlerce konutun kamulaştırılması için yapılan referandumdan “evet” çıktı.
27.09.2021Ekonomi
Almanya'daki seçimlerde bazı oy pusulalarında sıkıntı yaşandı
Almanya'daki seçimlerde bazı oy pusulalarında sıkıntı yaşandıAlmanya'da 20. dönem Federal Meclisi belirlemek için yapılan genel seçimlerde başkent Berlin'de bazı oy pusulalarındaki sıkıntı nedeniyle seçmenler oy kullanmak için saatlerce beklemek zorunda kaldı.
26.09.2021Dünya
Kılıçdaroğlu: 2 yıl içinde tüm sığınmacıları davul ve zurnayla memleketlerine göndereceğim
Kılıçdaroğlu: 2 yıl içinde tüm sığınmacıları davul ve zurnayla memleketlerine göndereceğimCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, iktidara gelmeleri durumunda 2 yıl içerisinde Türkiye'deki tüm sığınmacıları memleketlerine davul ve zurnayla göndereceklerini belirterek "Bu millete sözüm sözdür, kesin. Irkçılık yapmadan. Çünkü onların kabahati yok" dedi.
16.09.2021Siyaset
ABD'de California Valisi referandum sonucunda görevinde kaldı
ABD'de California Valisi referandum sonucunda görevinde kaldıDemokratlar için tarihi önem taşıyan California Valisi Gavin Newsom'un görevden alınması referandumunda, büyük bir farkla valinin görevde kalması kararı çıktı.
15.09.2021Dünya
Son dakika... İskoçya'dan referandum planı
Son dakika... İskoçya'dan referandum planıİskoçya Bölgesel Hükümeti Başbakanı Nicola Sturgeon, 2023 sonunda bağımsızlık referandumuna gitmeyi planladıklarını söyledi.
13.09.2021Dünya
İki köy başka ile geçmeye karar verdi! Referandum sonuçlandı
İki köy başka ile geçmeye karar verdi! Referandum sonuçlandıGümüşhane'den ayrılıp başka bir ile bağlanmak isteği nedeniyle halk oylaması kararı alınan Günyüzü ve Üçtaş köylerinde yapılan seçimde, vatandaşların çoğu ayrılma yönünde "evet" oyu kullandı.
4.09.2021Gündem
‘Kıbrıs’ta düğüm Rusya ile çözülür’
‘Kıbrıs’ta düğüm Rusya ile çözülür’Kapalı Maraş’ın bir bölümünün kullanıma açılmasıyla uluslararası arenada gündeme oturan KKTC ile ilgili olarak Prof. Hasan Ünal’ın Rusça röportajı büyük ilgi çekti. Prof. Ünal, ‘Rusya’nın, KKTC’yi tanıması hem Türkiye’nin, hem Rusya’nın çıkarına’ dedi
1.08.2021Gündem
Macaristan'da eşcinsellik konusunda referandum düzenlenecek
Macaristan'da eşcinsellik konusunda referandum düzenlenecekMacaristan Başbakanı Viktor Orban, 18 yaşından küçükleri eşcinselliğe ve cinsiyet değişikliğine "teşvik etmeyi" yasaklayan yasal düzenlemeye yönelik eleştiriler nedeniyle konunun halk oylamasına götürüleceğini belirtti.
21.07.2021Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan, '20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı' törenine katıldı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, '20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı' törenine katıldıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kıbrıs Barış Harekatı'nın 47. yıl dönümü dolayısıyla Dr. Fazıl Küçük Bulvarında düzenlenen "20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı" törenine katıldı. Erdoğan'a tören alanına gelişinde vatandaşlar sevgi gösterisinde bulundu.
20.07.2021Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan KKTC'deki tarihi törende konuştu: Bizden kimse beklemesin!
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan KKTC'deki tarihi törende konuştu: Bizden kimse beklemesin!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Kıbrıs Türk halkının kanıyla, canıyla, şehitlerinin fedakarlığıyla kurduğu devletten vazgeçmesini istiyorlar. 10 yıllardır değişmeyen, kısa sürede de değişmesi beklenmeyen bu nobran tavrın artık hiçbir hükmü kalmamıştır. Bizden kimse artık bundan sonra geriye dönüş beklemesin." dedi.
20.07.2021Siyaset
İspanya Başbakanı Sanchez, Katalanlarla görüşmeleri yeniden başlattı
İspanya Başbakanı Sanchez, Katalanlarla görüşmeleri yeniden başlattıİspanya Başbakanı Pedro Sanchez, 9 Katalan siyasetçi için "kısmi af" kararı alınmasının ardından Katalonya özerk hükümet başkanı Pere Aragones ile görüştü.
29.06.2021Dünya
Vatandaşa veto yetkisi
Vatandaşa veto yetkisiCHP Çalışma Grubu’nca hazırlanan Demokratik Hukuk Devleti İçin Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem-Bağımsız ve Tarafsız Yargı Raporu Çarşamba günü Parti Meclisi (PM) toplantısında görüşülecek.
29.06.2021Siyaset
Tutuklu Katalan siyasetçiler: Bağımsızlık mücadelemize devam edeceğiz!
Tutuklu Katalan siyasetçiler: Bağımsızlık mücadelemize devam edeceğiz!İspanya'da sol koalisyon hükümetinin kararıyla, 1328 gün tutuklu kaldıktan sonra affedilen ayrılıkçı Katalan liderler, "Bağımsızlık mücadelemize devam edeceğiz." açıklamasında bulundu.
22.06.2021Dünya
İspanyol hükümetinden tutuklu Katalan siyasetçiler için 'kısmi af'
İspanyol hükümetinden tutuklu Katalan siyasetçiler için 'kısmi af'İspanya'da sol koalisyon hükümeti, Katalonya'da 1 Ekim 2017'de yapılan yasa dışı referandum ve bağımsızlık yanlısı girişimler nedeniyle 1328 gündür tutuklu bulunan 9 Katalan siyasetçi için kısmi af kararı aldı.
22.06.2021Dünya
İspanya Katalan siyasetçilere af çıkarıyor
İspanya Katalan siyasetçilere af çıkarıyorİspanya Başbakanı Pedro Sanchez, Katalonya'da 1 Ekim 2017'de yapılan yasa dışı referandum ve bağımsızlık yanlısı girişimlerden dolayı yaklaşık 3,5 yıldır tutuklu bulunan 9 Katalan siyasetçi için yarın yapılacak Bakanlar Kurulu Toplantısı'nda af kararı çıkarılacağını duyurdu.
21.06.2021Dünya
İsviçre, sentetik zirai ilaçları kullanımının yasaklanması için oy kullanacak
İsviçre, sentetik zirai ilaçları kullanımının yasaklanması için oy kullanacakİsviçre'de bugün sentetik zirai ilaçları kullanımının yasaklanması üzerine bir referandum yapılıyor.
13.06.2021Dünya
Referandum Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir?
Referandum Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir?Devletler farklı yönetim şekilleri ile idare edilmektedir. Bu yönetim şekilleri cumhuriyet, monarşi, diktatörlük ve kraliyet gibi ifade edilebilir. Yönetim şekillerinin daha rahat uygulanmasına yardımcı olan birtakım uygulamalar bulunmaktadır. Ülkeyi yöneten kişinin ya da ülke halkının fikirleri yönetimde önemli olarak görülmektedir. Referandum kelimesi de demokrasiye hizmet eden araçlardan biri olmaktadır. Peki, referandum ne anlama gelmektedir? TDK sözlük anlamı ne olarak açıklanmıştır? İşte, referandum kelimesi hakkında bilinmesi gerekenler.
13.06.2021Eğitim
‘FETÖ’nün üstesinden beraberce geleceğiz’
‘FETÖ’nün üstesinden beraberce geleceğiz’Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sadır Caparov, baş başa ve heyetler arası görüşmelerin ardından ortak basın toplantısı düzenledi.
10.06.2021Siyaset
Yasama Yorumu Nedir? Yasama Yorumu Neden Ve Ne Zaman Kaldırılmıştır?
Yasama Yorumu Nedir? Yasama Yorumu Neden Ve Ne Zaman Kaldırılmıştır?Yasama yorumu, hukuki bir terimdir. Bu nedenle herkes tarafından bilinmemektedir. Yasama yorumunun ne anlama geldiği internet üzerinden araştırılmaktadır. Yasama yorumu nedir? Yasama yorumu neden ve ne zaman kaldırılmıştır? İşte, merak edilen tüm detaylar.
10.06.2021Eğitim
BBP Genel Başkanı Destici gündemi değerlendirdi
BBP Genel Başkanı Destici gündemi değerlendirdiBüyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, HDP'ye yönelik kapatma davasına ilişkin, "Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı eksiklikleri tamamladı. Yeniden bir kapatma istemiyle dava açtı, dosyayı gönderdi. Uluslararası hukuk, iç hukuk ve milletin vicdanı bunun kapatılmasını emrediyor. Onun için Anayasa Mahkemesi'nin bahanesinin kalmadığını düşünüyoruz ve bunun uzatmadan gerçekleşmesini bekliyoruz." dedi.
9.06.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

ispanyaseçimreferandumpedro sanchezchp

Referandum ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.