Milliyet Tatil

12.06.2017 - 16:09 | Son Güncelleme: 12.06.2017-17:46

Karaburun nerededir? Karaburun'a nasıl gidilir?

12 Haziran 2017'de deprem meydana gelen Karaburun nerededir? Karaburun'da neler yapılır? İşte Karaburun ile ilgili bilmeniz gerekenler...

Sitene Ekle

Karaburun, İzmir'e bağlı 9 bin 575 nüfuslu bir ilçedir. İzmir kent merkezine 106 kilometre mesafede yer alır. Karaburun, Kaza; Burgaz Arkası, Bodrum ve İskele olmak üzere 4 bölümden oluşur.

Karaburun nasıl bir iklime ve coğrafyaya sahiptir?

Karaburun'da Akdeniz İklimi görülmektedir. Karaburun bir yarımadadır. Yunanistan'ın Midilli Adası'na oldukça yakındır.

Karaburun'da neler yapılır?

Doğal güzellikleri ve sahip olduğu turizm tesislerine rağmen Karaburun turizm açısından çok canlı bir yerleşim beldesi değildir. Bunun en büyük sebebi karayolu ulaşımının zor olmasıdır. Doğa ve fotoğraf severler için bir mahzen olan Karaburun'da trekking sporu ön plana çıkar. Plajları dağlık yapısı nedeniyle kum değil kayalık biçimindedir.

Karaburun'da başlıca geçim kaynakları nelerdir?

Karaburun'da enginar, üzüm, nar, narenciye gibi tarım ürünleri üretilmektedir. Bunların yanı sıra zeytincilik de önemli paya sahiptir. Bir deniz beldesi olması sebebiyle balıkçılık da oldukça yaygındır.

Karaburun'da görülmesi gereken yerler nelerdir?

İncirliköy Akvaryum Plajı, Mimoza Köyü, Ardış Plajı ve deniz feneri Karaburun'da görülmesi gereken yerlerdir.

Karaburun'a nasıl gidilir?

Karaburun'a araçla gelmek isteyenler eski Çeşme yolu üzerinde Karaburun sapağını takip etmelidir. Bu şekilde 30 km sonra Karaburun'a ulaşılabilir.

Karaburun İzmir kent merkezine 102 km mesafede yer alır.

Hazırlayan: Mehmet Can Kömürcü


Erken rezervasyon’da %50’ye varan indirimler...


©Copyright 2018 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX