Siyaset
11.01.2017 - 02:30 | Son Güncelleme: 11.01.2017-2:30

Kardeş Kılıçdaroğlu’na Ak Parti’den ret

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kardeşi Celal Kılıçdaroğlu’nun Ak Parti’ye üyelik girişimi Başbakan Binali Yıldırım’dan döndü. Önceki gün Ak Parti Genel Merkezi’ne giden Celal Kılıçdaroğlu, üyeliklerin genel merkezden yapılmayacağının kendisine iletilmesi üzerine Mamak ilçe teşkilatına giderek başvuru yaptı.

Sitene Ekle
Kardeş Kılıçdaroğlu’na Ak Parti’den ret

KIVANÇ EL Ankara

Ancak Celal Kılıçdaroğlu’nun yaptığı açıklamaların ve kullandığı üslubun Ak Parti’de de rahatsızlık yarattığı Başbakan Yıldırım’a kadar iletildi. Yıldırım da üyeliğin yapılmamasını istedi. Ak Parti’den yapılan açıklamada da, “Bazı internet sitelerinde Celal Kılıçdaroğlu’nun Ak Parti’ye üye olduğu yönündeki haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Üyelik için talep formu doldurmak; üyelik kaydı anlamına gelmemektedir. Etik ölçütler itibarıyla ismi geçen kişinin üyelik işleminin tekemmül ettirilmesine olumlu bakılmamaktadır. Talep formunu alan, üyelik işlemi gerçekleşmeden süreç ikmal edilmiş gibi açıklama yapan ve bunu kamuoyu ile paylaşan İlçe Başkanımız, özensiz ve dikkatsiz davranışı sebebiyle sözlü olarak uyarılmıştır. İlgili kişinin, Ak Parti’ye üyelik talebi ‘etik’ nedenlerle kabul edilmeyecektir” denildi. Açıklamada, “Ak Parti hiç kimsenin şahsi hesaplaşmasına zemin yapılacak bir Parti değildir. Partimiz aynı şekilde ‘aile mahremiyeti’nin korunmasına da büyük bir önem vermektedir” ifadeleri de dikkati çekti. 

 

Bilgi Yarışması2004 yapımı 'Mustafa Hakkında Her şey' adlı filmin müzikleri hangi guruba aittir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    "Milli Şef" hangi siyaset adamımızın lakabıdır?

    ©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
    İlginizi ÇekebilirX