Ekonominin lokomotifi olmaya devam

İnşaat sektörü ekonominin lokomotifi olmaya devam edecek.

Ekonominin lokomotifi olmaya devam

1 Kasım seçimlerini inşaat sektörü açısından değerlendiren Ortadoğu Grup İcra Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Gür:

“1 Kasım seçiminin tek parti iktidarı ile sonuçlanmasını Türkiye’nin ekonomisi açısından parlak bir dönemin habercisi olarak görüyorum. 2015 yılında yaşanan siyasi belirsizlik sebebiyle oluşan ertelenmiş müşteri talepleri, 1 Kasım seçimlerinden çıkan istikrarla birlikte harekete geçecektir. Ayrıca dövizdeki dalgalanmaların azalacak olması da gayrimenkul alıcısının daha hızlı ve daha kolay karar vermesinde etkili olacaktır. 2015 yılında kredi faiz oranlarındaki dalgalanmalar istikrarla birlikte düzene girecektir. Bu istikrar sayesinde 2016 yılında da inşaat sektörü ekonominin lokomotifi olmaya devam edecektir. Önümüzdeki dönemde inşaat sektöründeki oyuncuların uzun vadeli büyük proje ve yatırımlarını hayata geçireceğini düşünüyorum” dedi.

Sivas Katmeri tescillendiSivas yöresine özgü lezzet taşıyan Sivas katmeri, Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından coğrafi işaret alarak tescillendi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber