1 Kasım

1 Kasım

Son dakika 1 KASIM haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan 1 KASIM gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan 1 KASIM haber sayfamızda...

1 Kasım

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 33.797 1 kasim haberi bulunmuştur.
SGK Başkanı Yılmaz: İşten çıkarmalarda olağanüstü durum yok
SGK Başkanı Yılmaz: İşten çıkarmalarda olağanüstü durum yok Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanı İsmail Yılmaz, işten çıkarma yasağının 1 Temmuz'da sona ermesiyle ilk ay için işten çıkarma sayılarında çok ciddi değişiklik olmadığını belirterek, "Bilakis sigortalı sayılarımızda artışın olduğunu da görüyoruz. Geçmiş yıllarla eş değer seyrediyor. Olağanüstü durum söz konusu değil" dedi.
3.08.2021Ekonomi
Emekli adaylarına prim borcu kredisi
Emekli adaylarına prim borcu kredisiSosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank arasında, 7326 sayılı Yapılandırma Kanunu kapsamında, emekli olabilecek sigortalılara yönelik “kredi iş birliği protokolü” imzalandı.
29.07.2021Ekonomi
Emekli olmak isteyenlere güzel haber! SGK ile 3 banka arasında imzalar atıldı
Emekli olmak isteyenlere güzel haber! SGK ile 3 banka arasında imzalar atıldıSosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanvekili İsmail Yılmaz, yapılandırılan borcunu ödemesi halinde aylık bağlanabilecek sigortalılara, ödeme güçlüğü çekmeden banka kredisi ile emeklilik imkanı sunulacağını bildirdi.
28.07.2021Ekonomi
Ferman Akgül kimdir, kaç yaşında? Ferman Akgül şarkıları ve albümleri...
Ferman Akgül kimdir, kaç yaşında? Ferman Akgül şarkıları ve albümleri...Ferman Akgül kimdir sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. Bu akşam ekrana gelecek olan Kubat İle Müzik Sahnesi programına konuk olacak olan Ferman Akgül müzik çalışmalarına çok erken yaşlarda başladı. Ailesinin aldığı piyano ile müziğe olan ilgisi başlayan Ferman Akgül sonrasında 1998 yılında Gazi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'ne girdikten sonra çalıştığı ilk gruplarla bu dönemde tanıştı. İşte Ferman Akgül şarkıları ve albümleri...
23.07.2021Cadde
Özbekistan'da koronavirüs aşısı zorunlu oldu
Özbekistan'da koronavirüs aşısı zorunlu olduÖzbekistan'da yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı aşı uygulaması devlet kurumları ve hizmet sektörü çalışanları için zorunlu hale geldi.
18.07.2021Dünya
Konya'daki vahşi cinayetin sanığına ağırlaştırılmış ömür boyu hapis
Konya'daki vahşi cinayetin sanığına ağırlaştırılmış ömür boyu hapisKonya'nın Bozkır ilçesinde, akli dengesinin yerinde olmadığı öne sürülen Mustafa Sömek'i başını ve cinsel organı keserek, öldüren Mücahit Minaz'ın tutuklu yargılandığı davada karar çıktı. Sanık Minaz, cezasında indirim uygulanmadan ağırlaştırılmış ömür boyu hapse çarptırıldı.
14.07.2021Gündem
Son dakika - Sivasspor, Leke Samson James'i açıkladı!
Son dakika - Sivasspor, Leke Samson James'i açıkladı!Sivasspor, Nijeryalı forvet Leke Samson James ile 2 yıllık sözleşme imzaladığını açıkladı.
13.07.2021Sivasspor
FETÖ "ihanete" böyle hazırlandı
FETÖ "ihanete" böyle hazırlandıFetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) aralarında güvenlik güçlerinin de olduğu 251 kişinin şehit edildiği, yüzlerce vatandaşın yaralandığı 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimine yaklaşık bir yıl öncesinden hazırlandı.
12.07.2021Gündem
Yapılandırma 2021 başvuru süresi ne zaman başlayacak, bitiyor? Hangi borçlara yapılandırma hakkı geldi?
Yapılandırma 2021 başvuru süresi ne zaman başlayacak, bitiyor? Hangi borçlara yapılandırma hakkı geldi?Son dakika haberleri arasında yapılandırma haberleri yakından takip ediliyor. Vatandaşlar, hangi borçlara yapılandırma geldi araştırması yaparken, yapılandırma 2021 başvuru süresi ne zaman başlayacak, bitiyor sorularına da cevap arıyor. İşte 2021 yapılandırma hakkında bilinmesi gerekenler...
30.06.2021Ekonomi
2.2 milyon mükellef primleri yapılandırdı
2.2 milyon mükellef primleri yapılandırdıÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, SGK prim yapılandırmasında bugüne kadar 2 milyon 248 bin 894 kişinin başvuruda bulunduğunu belirterek, 101 milyar 7 milyon lira borç için yapılandırma işlemi yapıldığını ifade etti. Bilgin, 1 Haziran 2021 itibarıyla 14 milyar 100 milyon lira tahsilat gerçekleştirildiğini söyledi.
30.06.2021Ekonomi
Son dakika... Bursa'da eğitim uçağı zorunlu iniş yaptı!
Son dakika... Bursa'da eğitim uçağı zorunlu iniş yaptı!Bursa'da Cesna 172 tipi bir eğitim uçağının, motor arızası nedeniyle Yenişehir ilçesi yakınlarındaki havalimanına yaklaşırken, meyve bahçesine zorunlu iniş yaptığı bildirildi.
29.06.2021Gündem
Son dakika: SGK prim yapılandırmasına başvuru yağdı
Son dakika: SGK prim yapılandırmasına başvuru yağdıÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, SGK prim borçlarının yapılandırılmasında bugüne kadar 2 milyon 248 bin 894 kişinin başvuruda bulunduğunu belirterek, 101 milyar 7 milyon lira borç için yapılandırma işlemi yapıldığını ifade etti.
29.06.2021Ekonomi
Radyoda alaturka yasağı gerçekleri
Radyoda alaturka yasağı gerçekleriBaştaki iddialı girişi destek- leyecek gerçek veriler sayılarda gizli...
25.06.2021Kültür Sanat
KYK yapılandırma 2021 ne zaman? KYK borç ödeme nasıl yapılır?
KYK yapılandırma 2021 ne zaman? KYK borç ödeme nasıl yapılır?KYK borcu yapılandırma haberleri yoğun ilgi görmeye devam ediyor. Resmi Gazete'de yayımlanan KYK borcu yapılandırma kararı borçluları harekete geçirdi. Peki KYK yapılandırma 2021 ne zaman? KYK borç ödeme nasıl yapılır?
21.06.2021Gündem
1. TBMM Döneminin Özellikleri Ve Faaliyetleri Nelerdir?
1. TBMM Döneminin Özellikleri Ve Faaliyetleri Nelerdir? I. Dünya Savaşında İttifak Devletlerinin yanında yer alan Osmanlı İmparatorluğu Almanya ve Avusturya ile birlikte savaştan mağlup ayrıldı. 30 Ekim 1918 tarihinde imzalanan Mondros Ateşkes Antlaşması ile birlikte Osmanlı İmparatorluğu fiilen sona erdi. Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun'a çıkmasıyla Kurtuluş Savaşı başladı. Yaklaşık bir yıl sonra ise 1. TBMM açıldı. 1. TBMM döneminin özellikleri ve faaliyetleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
8.06.2021Eğitim
Fatma Mavi cinayetinde babadan şok sözler: Kızım önce boğuldu, sonra yakıldı
Fatma Mavi cinayetinde babadan şok sözler: Kızım önce boğuldu, sonra yakıldıBahçelievler'de geçen yıl 31 yaşındaki Fatma Mavi'nin boğularak ve benzinle yakılarak öldürülmesine ilişkin 2 tutuklu sanık 'Tasarlayarak canavarca hisle kasten öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle hakim karşısına çıktı. Sanık Ergin Aktürk savunmasında "Ben ailesine yüzlerine karşı, gözlerinin içine bakarak böyle bir şey yapmadığımı söylüyorum. Ben bir şey yapmadım, vicdanım rahat. Allah katında da rahatım. Suçsuzum" dedi. Diğer sanık da suçlamaları reddederken, maktul Fatma Mavi'nin babası Mustafa Mavi ise, "Kızım önce boğuldu, sonra yakıldı. Kızımın katillerinin en ağır şekilde cezalandırılmalarını istiyorum" diye konuştu.
8.06.2021Gündem
Saltanatın Kaldırılmasının Sebepleri Ve Sonuçları Nelerdir?
Saltanatın Kaldırılmasının Sebepleri Ve Sonuçları Nelerdir?1299 yılında bir beylik olarak kurulan Osmanlı, önce devlet, sonra imparatorluk haline gelmiştir. 600 yıl boyunca saltanat ile yönetilen Osmanlı İmparatorluğunda, devlet başkanına hükümdar, sultan ya da padişah denir. Yetkilerin tamamının padişah ya da kralda toplandığı yönetim biçimine saltanat adı verilir. Saltanatlarda halkın seçme ve seçilme hakkı yoktur. Saltanatın kaldırılmasının sebepleri ve sonuçları nelerdir? İşte, merak edilen tüm detayları derledik.
8.06.2021Eğitim
Atatürk'ün ziyaret ettiği han... Tarihin yazıldığı yer şimdi ahır!
Atatürk'ün ziyaret ettiği han... Tarihin yazıldığı yer şimdi ahır!Mustafa Kemal Atatürk’ün 20 Eylül 1928’de 'harf inkılabı' için ziyaret ettiği Kayseri’deki Anadolu Selçuklu Devleti döneminden kalma Kayır Hanı geçen süreçte özel mülkiyete geçince ahır olarak kullanıldı. Tarihçi Bilgin Yazlık, “Kayır Hanı, bugün ne yazık ki kaderine terk edilmiş bir durumda bulunuyor. Şu an özel mülk halinde. Gönül ister ki, restore edilsin ve kendi geçmişine layık bir şekilde eğitim müzesi olsun” dedi.
6.06.2021Gündem
Son dakika: Kritik teklif Meclis'ten geçti! Borçlar yeniden yapılandırılacak
Son dakika: Kritik teklif Meclis'ten geçti! Borçlar yeniden yapılandırılacakGelen son dakika haberine göre; AK Parti milletvekillerinin Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun Teklifi TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilerek yasalaştı. Hazine ve Maliye Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu, il özel idareleri, belediyeler ile Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığına 30 Nisan 2021'e kadar olan bazı borçlar yapılandırılacak. Her bir taşıt için motorlu taşıtlar vergisi, taşıta ilişkin idari para cezaları ile geçiş ücretinin en az yüzde 10'unun ödenmesi şartıyla taksit ödeme süresince fenni muayene izni verilecek. Düzenleyici ve denetleyici kurumlarca verilen idari para cezaları, Kovid-19 ile mücadele kapsamında verilen idari para cezaları ile tütün ve tütün mamulleri kullanımından kaynaklanan idari para cezaları kapsam dışında olacak
3.06.2021Ekonomi
Katil yeni bir bilmece daha bırakmıştı
Katil yeni bir bilmece daha bırakmıştıBu yürüyüş, yediklerimi sindirmeme de yardımcı oluyordu. Köfteleri biraz fazla kaçırmıştım. Uykum ise çoktan kaçmıştı. Deniz havası iyi gelmiş, alkolün etkisi de biraz azalmıştı. Tekneden eser yoktu. Gözden kaçırmış olamazdım. Çünkü çok dikkatle bakıyordum. Çok az bir mesafe daha kalmıştı. Bu mesafe içinde en fazla on kadar daha tekne olabilirdi.
28.05.2021Kültür Sanat
Son dakika: Yapılandırma teklifi kabul edildi
Son dakika: Yapılandırma teklifi kabul edildiAK Parti milletvekillerinin imzasını taşıyan Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun Teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edildi.
27.05.2021Ekonomi
Bakan Soylu'dan iddialara yanıt: Bu bir operasyon hedef Türkiye
Bakan Soylu'dan iddialara yanıt: Bu bir operasyon hedef Türkiyeİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, katıldığı canlı yayında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Soylu, organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in iddialarına ilişkin, “Bir organize suç şüphelisinin, yıllarca Türkiye’de herkesin bildiği, tanıdığı, hayatının nereden geldiği belli olan bu ismin iftiraları, iddiaları saçmadır. Bu iddialarla muhatap değiliz. İddiaları ve iftiraları tamamen boş olsa da devlete laf ediyor, Türkiye’ye güya kendi adına vesayet ortaya koymaya çalışıyor. Burada hedef Türkiye. Türkiye bir operasyona tabi tutuluyor” dedi.
25.05.2021Siyaset
Ortaokul ve ilkokul 4.sınıf  2. dönem sınavları olacak mı, ne zaman? Sınavlar yüz yüze mi yapılacak?
Ortaokul ve ilkokul 4.sınıf 2. dönem sınavları olacak mı, ne zaman? Sınavlar yüz yüze mi yapılacak?Lise sınav tarihleri ardından ortaokul sınavlarının ne zaman olacağı öğrenci ve velileri merakta bırakmıştı. MEB, liselerde sınav tarihlerini, nasıl olacağını normalleşme kararı sonrası paylaşmıştı. Öğrenciler, ''ortaokul 2. dönem sınavları iptal mi, ne zaman yapılacak?' sorusuna yanıt arıyor. Peki, lise 2. sınavlar ne zaman?
20.05.2021Gündem
Lise sınavları ne zaman, nasıl yapılacak? 2. Dönem lise sınavları iptal mi, ertelendi mi?
Lise sınavları ne zaman, nasıl yapılacak? 2. Dönem lise sınavları iptal mi, ertelendi mi?Milli Eğitim Bakanlığı tarafından lise sınavları ile ilgili duyuru paylaşıldı. Geçtiğimiz tarihlerde yapılan açıklama lise öğrencilerinin merakını giderdi. Lise sınavları ile ilgili gelişmelerden haberdar olmayanlar ise lise sınavları ne zaman? 2. dönem lise sınavları iptal mi, ertelendi mi arayışına geçiyor. İşte MEB tarafından lise sınavlarına yönelik paylaşım...
19.05.2021Gündem
Okullar ne zaman açılacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu
Okullar ne zaman açılacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurduSon dakika haberleri arasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları yer aldı. Okullar ne zaman açılacak sorusunun yanıtını da veren Erdoğan öğrencileri arayışa geçirdi. İşte milyonlarca öğrencinin merakla sorguladığı 2021 eğitim dönemi...
14.05.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

yapılandırmane zaman2021borçSGK

1 Kasım ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.