Logan Paul'un intihar videosu YouTube için büyük bir soruna neden oluyor

03.01.2018'de eklendi10.01.2018-14:46 'de güncellendi
YouTube yıldızı Logan Paul'un bir intihar mağdurunun görüntülerini kendi videosunda yayınlayınca büyük tepki çekti. Paul, medyada büyük yankı uyandıran hareketinin ardından hatasını kabul etti ve videolu özür mesajı yayınladı.

Onur Binay/milliyet.com.tr

Logan Paul, kısa süre önce yayınladığı bir videoda Japonya Fuji Dağı’nın kuzeybatı kanadındaki Aokigahara ormanını ziyaret etti. “Ağaçların Gölgesi” olarak da bilinen bu bölge, her yıl yüzlerce intihar vakasına ev sahipliği yaptığı için “İntihar Ormanı” adıyla da biliniyor.

New York Dergisi’ne göre Paul, "Tokyo Maceraları" dizisinin üçüncü bölümünde "We found a dead body in the Japanese Suicide Forest…"  yani "Japon İntihar Ormanı’nda ceset bulduk" başlıklı bir video yayınladı. 15 milyondan fazla aboneye sahip bir kanalın yayınladığı videoda, yüzü bulanık birinin intihar sonucu ölü olduğu gösteriliyor. Paul, ormanda arkadaşıyla buldukları ceset üzerindeki intihar mektubunu videosunda açık açık gösterdi.

Yayınlanan videonun izleyiciler için sakıncalı olduğu belirtildi ve Logan hareketi sonucunda küresel medyada büyük tepki çekti. Logan'ın insanları intihar eğilimine ittiği, intihara teşvik ettiği söylendi. 

Paul'un Youtube'ta 15 milyonun üzerinde abonesi bulunuyor. İzleyici kitlesi genelde genç kesim olduğundan yaptıkları büyük önem taşıyor. Çünkü çoğu genç onu bir rol model olarak alıyor.

Gelen tepkilerin ardından pişmanlığını dile getiren Logan Paul, yayınladığı videoyla yaptıkları için pişman olduğunu söyledi ve özür diledi. Videoya ayarlardan Türkçe altyazı ekleyebilirsiniz.