Dünya
16.07.2017 - 19:05 | Son Güncelleme: 17.07.2017-2:11

Macron'dan flaş 'Ortadoğu' çağrısı

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Ortadoğu barış  görüşmelerinin yeniden başlatılması çağrısında bulundu.

Sitene Ekle

AA

Macron, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile görüşmesinin ardından  yaptığı açıklamada, Ortadoğu barış görüşmelerinin yeniden başlatılmasını istedi.  Fransa'nın bu konudaki bütün diplomatik girişimleri desteklemeye hazır olduğunu  kaydeden Macron, "İsrail ve Filistin arasında iki devletli bir çözümü öngören  barış müzakerelerinin yeniden başlatılması çağrısında bulunuyorum." ifadelerini  kullandı.

Macron, İsrail ve Filistin'in yan yana birlikte, güvenli ve tanınmış  sınırlar içinde yaşaması gerektiğini ifade etti.

Barış görüşmeleri koşullarının tartışmaya mahal vermemesi için  uluslararası hukuka uygun olması ve buna iki tarafında da uyması gerektiğini  kaydeden Macron, İsrail'e üstü kapalı uyarıda bulundu,  İsrail yönetiminin yeni  yerleşim yerleri inşa etmesinin kendisini endişelendirdiği mesajını verdi.

Macron, görüşmede İran ile varılan nükleer anlaşmanın da gündeme  geldiğini kaydederek, Fransa'nın bu anlaşmanın uygulanması konusunda dikkatli  olacağı konusunda  İsrail Başbakanı Netanyahu'ya güvence verdiğini söyledi.

Görüşme öncesinde Macron ve Netanyahu, Fransa'dan toplu sınır dışı  edilen Musevileri anmak için düzenlenen törene katıldı.


Etiketler: Ortadoğu, Macron,
Bilgi Yarışması16 Nisan 2007'de kurulan bir R&B ve "Aşk Yok" diyen grup hangisidir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    Muz hangi bölgemizde üretilmektedir?
    ©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.