Ortadoğu

Ortadoğu

Son dakika Ortadoğu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Ortadoğu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Ortadoğu haber sayfamızda...

Ortadoğu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 22.557 ortadoğu haberi bulunmuştur.
‘Bağımsız Filistin Devleti kurulmalı’
‘Bağımsız Filistin Devleti kurulmalı’Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) ev sahipliğinde düzenlenen Asya Parlamenter Asamblesi (APA) İcra Konseyi Toplantısı, üye ülkelerin meclis başkanları ve çok sayıda milletvekilinin katılımıyla Antalya’da düzenlendi.
28.11.2023Gündem
Aden Körfezi’nde neler oluyor?
Aden Körfezi’nde neler oluyor?Gazze’deki savaş, Ortadoğu’daki su yollarını da etkileyen gerilimlere neden oluyor. Son olarak İran destekli Husilerin saldırısına uğrayan ve kaptanı Türk olan ticaret gemisi, Amerikan savaş gemisinin müdahalesiyle kurtarıldı.
28.11.2023Dünya
Kurtulmuş: İnsanlığın bittiği noktadayız, konuşmaktan bile utanıyoruz
Kurtulmuş: İnsanlığın bittiği noktadayız, konuşmaktan bile utanıyoruzAsya Parlamenter Toplantısı'nda konuşan Meclis Başkanı Numan Kurtulmuş, Gazze'deki zulmün çözümü için 3 temel şartı sıralayarak, "İnsanlığın bittiği noktadayız, konuşmaktan bile utanıyoruz." ifadelerini kullandı.
27.11.2023Gündem
'Turkish dizi' dalgası
'Turkish dizi' dalgasıUluslararası Emmy Ödülleri’nde “En İyi Dizi Ödülü’ne layık görülen “Yargı” bir kez daha Türk dizilerinin dünyada yarattığı etkiye dönüp bakmamız gerektiğini hatırlattı. İşte seyahat rotalarından yemek tariflerine, çocuklarına Türk isimleri verenlerden İstanbul tutkunlarına Türk dizilerinin rüzgârı.
26.11.2023Pazar
Bu halde Türkiye'ye geldi! Vücudundan deste deste para, bavulda da para sayma makinesi
Bu halde Türkiye'ye geldi! Vücudundan deste deste para, bavulda da para sayma makinesiİstanbul'daki uluslararası havalimanlarından birinde düzenlenen operasyonda, Lübnan'ın başkenti Beyrut'tan kalkan uçaktaki 2 yolcu gözaltına alındı. Sahte oldukları değerlendirilen 580 bin Amerikan dolarına el konulurken, Arap kökenli şüpheliler tutuklandı.
24.11.2023Haberler
Bu halde Türkiye'ye geldi!  Vücudundan deste deste para, bavulda da para sayma makinesi
Bu halde Türkiye'ye geldi! Vücudundan deste deste para, bavulda da para sayma makinesi İstanbul'daki uluslararası havalimanlarından birinde düzenlenen operasyonda, Lübnan'ın başkenti Beyrut'tan kalkan uçaktaki 2 yolcu gözaltına alındı. Sahte oldukları değerlendirilen 580 bin Amerikan dolarına el konulurken, Arap kökenli şüpheliler tutuklandı.
24.11.2023Gündem
BENZİN MAZOT FİYATI SON DAKİKA 23 Kasım 2023: Bugün benzin, motorin (mazot) ve LPG fiyatları ne kadar, kaç TL oldu, zam var mı? İşte güncel akaryakıt fiyatları
BENZİN MAZOT FİYATI SON DAKİKA 23 Kasım 2023: Bugün benzin, motorin (mazot) ve LPG fiyatları ne kadar, kaç TL oldu, zam var mı? İşte güncel akaryakıt fiyatlarıGüncel akaryakıt fiyatları, araç sahipleri tarafından yakından takip ediliyor. Döviz kuru ve brent petroldeki dalgalanmalar akaryakıt fiyatlarına zam ve indirim olarak yansırken güncel benzin, motorin ve LPG fiyatları anlık olarak araştırılıyor. Ortadoğu’da İsrail ile Filistin arasındaki gerginlik brent petrol fiyatlarında sürekli değişkenliğe neden olurken petrole olan talebin azalması sonucu brent petrol fiyatı geçtiğimiz günlerde son 4 ayın en düşük seviyelerine gerilemişti. Brent petroldeki hareketlilik sonrası motorine önce indirim sonra zam yapılmıştı. Peki, benzin, LPG ve motorin fiyatları ne kadar, kaç TL oldu? Benzine, motorine (mazota) indirim veya zam var mı? İşte 23 Kasım 2023 güncel akaryakıt fiyatları…
23.11.2023Bilgi Rehberi
Türkiye’ye güven imzası
Türkiye’ye güven imzasıİş Bankası sürdürülebilirlik bağlantılı 915 milyon dolarlık sendikasyon kredisi sözleşmesi imzaladı. Genel Müdür Aran, “Bu kredi, ülkemize ve İş Bankası’na duyulan güvenin somut bir göstergesi” dedi.
23.11.2023Ekonomi
Bakan Uraloğlu: Yüzyılın işini 21 yıla sığdırdık
Bakan Uraloğlu: Yüzyılın işini 21 yıla sığdırdıkUlaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, “2028 yılına kadar 1009 km daha yeni otoyol yapacağız. Bölünmüş yol ağıyla sadece 6 il birbirine bağlıyken, biz 77 ilin birbiri ile bağlantısını sağladık. Trafik güvenliğini ve konforunu artırdık. Süreyi azalttık. Kazalardaki ölüm oranını düşürdük. 100 milyon taşıt/km başına hayatını kaybeden kişi sayısında %81’lik azalma sağladık. Yollarımızdaki ortalama hızı 40 km‘den 88 km'ye çıkardık” dedi.
22.11.2023Haberler
Bakan Uraloğlu: Yüzyılın işini 21 yıla sığdırdık
Bakan Uraloğlu: Yüzyılın işini 21 yıla sığdırdıkUlaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, “2028 yılına kadar 1009 km daha yeni otoyol yapacağız. Bölünmüş yol ağıyla sadece 6 il birbirine bağlıyken, biz 77 ilin birbiri ile bağlantısını sağladık. Trafik güvenliğini ve konforunu artırdık. Süreyi azalttık. Kazalardaki ölüm oranını düşürdük. 100 milyon taşıt/km başına hayatını kaybeden kişi sayısında %81’lik azalma sağladık. Yollarımızdaki ortalama hızı 40 km‘den 88 km'ye çıkardık” dedi.
22.11.2023Ekonomi
AKARYAKIT FİYATLARI GÜNCEL 22 Kasım 2023 | Benzin, motorin ve LPG fiyatları ne kadar, kaç TL oldu, zam var mı?
AKARYAKIT FİYATLARI GÜNCEL 22 Kasım 2023 | Benzin, motorin ve LPG fiyatları ne kadar, kaç TL oldu, zam var mı?Güncel akaryakıt fiyatları, gündemin en çok merak edilen konuları arasında yer alıyor. Araç sahipleri tarafından benzin, motorin ve LPG fiyatlarına yapılan zam ve indirim haberleri yakın takipte. Son dönemde ise Ortadoğu’da İsrail ile Filistin arasındaki gerginlik brent petrol fiyatlarında sürekli değişkenliğe neden oldu. Brent petroldeki hareketlilik sonrası motorine önce indirim sonra zam yapılmıştı. Peki, benzin, LPG ve motorin fiyatları ne kadar, kaç TL oldu? Benzine, motorine (mazota) indirim veya zam var mı? İşte 22 Kasım 2023 güncel akaryakıt fiyatları…
22.11.2023Bilgi Rehberi
E-ihracatta atağa kalktı
E-ihracatta atağa kalktıTrendyol, e-ihracata odaklandı. Şirket, satıcıları aracılığıyla gelecek yıl 2 milyar dolar, 2026’da ise 10 milyar dolar ihracat yapmayı hedefliyor.
22.11.2023Ekonomi
Rehine takasında gözler Katar’da
Rehine takasında gözler Katar’daİsrail ile Hamas’ın rehine takası ve ateşkes konusunda anlaşmaya yakın olduğu bildirildi. Savaş kabinesinde anlaşmanın detaylarını anlatan Netanhyu, destek istedi. Konuyla ilgili kesin açıklamayı ise Katar’ın yapacağı vurgulandı.
22.11.2023Dünya
AKARYAKIT FİYATLARI 21 Kasım 2023: Güncel benzin, LPG ve motorin fiyatları ne kadar, kaç TL oldu? Benzine, motorine (mazota) indirim / zam var mı?
AKARYAKIT FİYATLARI 21 Kasım 2023: Güncel benzin, LPG ve motorin fiyatları ne kadar, kaç TL oldu? Benzine, motorine (mazota) indirim / zam var mı?Güncel akaryakıt fiyatları, araç sahipleri tarafından yakından takip ediliyor. Özellikle benzin, motorin ve LPG fiyatlarına yapılan zam ya da indirim haberleri mercek altında. Ortadoğu’da İsrail ile Filistin arasındaki gerginlik brent petrol fiyatlarında sürekli değişkenliğe neden oluyor. Brent petroldeki hareketlilik sonrası motorine önce indirim sonra zam gelmişti. Peki, benzin, LPG ve motorin fiyatları ne kadar, kaç TL oldu? Benzine, motorine (mazota) indirim veya zam var mı? İşte 21 Kasım 2023 güncel akaryakıt fiyatları…
21.11.2023Bilgi Rehberi
50+1 tartışmasıyla ilgili Bahçeli'den son dakika açıklaması
50+1 tartışmasıyla ilgili Bahçeli'den son dakika açıklamasıSiyasetteki yüzde 50+1 tartışmasıyla ilgili açıklama yapan MHP Genel Başkanı Bahçeli, 'Bu konuda bizim geçmişten bugüne söylediğimiz sözler, paylaştığımız görüşler bellidir. Bugün de aynı çizgide, aynı görüşteyiz.' dedi.
21.11.2023Haberler
50+1 tartışmasıyla ilgili Bahçeli'den son dakika açıklaması
50+1 tartışmasıyla ilgili Bahçeli'den son dakika açıklamasıSiyasetteki yüzde 50+1 tartışmasıyla ilgili açıklama yapan MHP Genel Başkanı Bahçeli, 'Bu konuda bizim geçmişten bugüne söylediğimiz sözler, paylaştığımız görüşler bellidir. Bugün de aynı çizgide, aynı görüşteyiz.' dedi.
21.11.2023Gündem
‘Guterres’in Refah’tan sokulmaması BM’nin çöp tenekesine atılmasıdır’
‘Guterres’in Refah’tan sokulmaması BM’nin çöp tenekesine atılmasıdır’TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, bölgelerinin başat güçleri Meksika, Endonezya, Güney Kore, Türkiye ve Avustralya’nın bir araya gelerek oluşturduğu MIKTA’nın 9. Parlamento Başkanları Toplantısı’nda Gazze’yi gündeme getirdi.
21.11.2023Gündem
7 Ekim sonrası niye konuşulmuyor?
7 Ekim sonrası niye konuşulmuyor?Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya Başbakanı Scholz ile yaptığı basın toplantısında İsrail’e yönelik tepkisini sürdürdü. Batı’nın Gazze’deki katliama sessiz kaldığını söyleyen Erdoğan, “7 Ekim’den sonraki süreç hiç konuşulmuyor. Şu an itibarıyla 13 bin Filistinli öldürüldü” dedi.
18.11.2023Gündem
Bin Ladin’in mektubu sosyal medyayı karıştırdı
Bin Ladin’in mektubu sosyal medyayı karıştırdıEl Kaide’nin 2011’de öldürülen lideri Usame bin Laden’in 2002’de ABD halkına yazdığı bir mektup, Filistin’deki savaş sonrası sosyal medyada milyonlarca kez paylaşılırken ortalığı da karıştırdı.
18.11.2023Dünya
Bakan Uraloğlu 'yatırımlara ciddi pay ayırdık' diyerek açıkladı: Yeni bir demir yolu inşa edeceğiz
Bakan Uraloğlu 'yatırımlara ciddi pay ayırdık' diyerek açıkladı: Yeni bir demir yolu inşa edeceğizUlaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, “Ülkemizin doğusunda yeni bir bağlantı olarak, Zengezur Koridoru’nu ulusal ağımıza bağlamak için yeni bir demiryolu inşa edeceğiz. Bölgemizin barış güzergahı olması için çalışıyoruz” dedi.
16.11.2023Ekonomi
Bakan Uraloğlu, Zengilan'da
Bakan Uraloğlu, Zengilan'daUlaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, “Zengezur bağlantısı Türk Dünyasını birbirine bağlayacak önemli bir adım, Orta Koridorunun kapasitesinin artırılmasına yönelik çalışmalar hızlanıyor, dost ülkelerimiz arasında ikili ve transit karayolu belgesi kotalarını kaldırmalıyız, Kırgızistan ile mutabakata vardık, diğer ülkelerle de bu adımları atmak istiyoruz” dedi.
16.11.2023Ekonomi
Turizm gelirleriyle cari dengeye katkı
Turizm gelirleriyle cari dengeye katkıTTYD Başkanı Oya Narin, “Turizme OVP’de önemli hedef verildi. Turizm gelirlerinin ivmelenmesi ile cari dengenin sağlanmasına katkıda bulunulacaktır” dedi.
15.11.2023Ekonomi
Şifa’da bekleyiş
Şifa’da bekleyiş‘Altında Hamas’ın komuta merkezi olduğu gerekçesiyle’ abluka altında tutulan Şifa Hastanesi’ndeki durum gittikçe kötüleşiyor. Hastanelerdeki sivillerin zarar görmemesi adına oluşan uluslararası baskıya rağmen, henüz durumda bir değişiklik yok.
15.11.2023Dünya
Bakan Uraloğlu Cezayir'de fuara katıldı
Bakan Uraloğlu Cezayir'de fuara katıldıUlaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Cezayir’de 19. Uluslararası Bayındırlık Fuarı’na katıldı.
14.11.2023Ekonomi
Bakan Fidan'dan Gazze diplomasisi! 'Acilen tam ateşkes sağlanmalı'
Bakan Fidan'dan Gazze diplomasisi! 'Acilen tam ateşkes sağlanmalı'Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, BM Genel Sekreterinin Ortadoğu Barış Süreci Özel Koordinatörü Tor Wennesland ile telefonda görüştü.
14.11.2023Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Ortadoğu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.