Ortadoğu

Ortadoğu

Son dakika Ortadoğu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Ortadoğu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Ortadoğu haber sayfamızda...

Ortadoğu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 22.662 ortadoğu haberi bulunmuştur.
Memur-Sen 8’inci Büyük Türkiye Buluşması gerçekleştirildi
Memur-Sen 8’inci Büyük Türkiye Buluşması gerçekleştirildiMemur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) tarafından 8’incisi düzenlenen Memur-Sen 8’inci Büyük Türkiye Buluşması Ankara’da gerçekleştirildi.
24.02.2024Ekonomi
Japonya ve Türkiye arasındaki diplomatik ilişkilerin 100’üncü yılı kutlandı
Japonya ve Türkiye arasındaki diplomatik ilişkilerin 100’üncü yılı kutlandıJaponya İmparatoru Naruhito’nun 64’üncü doğum günü ve Japonya ile Türkiye arasındaki diplomatik ilişkilerin 100’üncü yıl dönümü, Ankara’da verilen resepsiyon ile kutlandı.
23.02.2024Gündem
Bahçeli'den net mesaj: FETÖ günleri geçmiştir, gelecekleri varsa görecekleri de vardır
Bahçeli'den net mesaj: FETÖ günleri geçmiştir, gelecekleri varsa görecekleri de vardırPartisinin grup toplantısına konuşan MHP lideri Devlet Bahçeli, FETÖ ile mücadele konusunda net mesajlar verdi.
20.02.2024Haberler
Bahçeli'den net mesaj: FETÖ günleri geçmiştir, gelecekleri varsa görecekleri de vardır
Bahçeli'den net mesaj: FETÖ günleri geçmiştir, gelecekleri varsa görecekleri de vardırPartisinin grup toplantısına konuşan MHP lideri Devlet Bahçeli, FETÖ ile mücadele konusunda net mesajlar verdi.
20.02.2024Gündem
Savunma sanayiinde hedef NATO pazarı
Savunma sanayiinde hedef NATO pazarıSavunma ve Havacılık Sanayiinde Küresel Stratejiler Konferansı, Antalya’nın Belek Turizm Merkezindeki Cornelia Oteli’nde önceki akşam Ticaret Bakanı Ömer Bolat’ın konuşması ile başladı.
18.02.2024Gündem
Bakan Kacır: Son 21 yılda sağlık alanında 9 binden fazla projeye 40 milyar lira destek sağladık
Bakan Kacır: Son 21 yılda sağlık alanında 9 binden fazla projeye 40 milyar lira destek sağladıkİstanbul Tanısız ve Nadir Hastalıklara Çözüm Platformu Projesi'nin tanıtım toplantısına katılan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, "Hayata geçirdiğimiz çalışmalarla bireylerin nadir ve tanısız hastalıklardan kaynaklanan sosyal ve fiziksel dezavantajlı durumlarının etkilerini azaltıyoruz. Nadir hastalıklarda yeni tanı ve tedavi yöntemlerine ışık tutacak veri tabanı oluşturuyoruz" açıklamasında bulundu.
17.02.2024Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye en zor süreçleri en başarılı yöneten ülkelerden biri
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye en zor süreçleri en başarılı yöneten ülkelerden biriCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Giresun mitinginde konuşma yaptı. 'Türkiye en zor süreçleri en başarılı yöneten ülkelerden biri.' diyen Erdoğan, 'Salgın döneminde üretimden, istihdamdan taviz vermedik. Destek ve hibe programlarımızla toplumumuzun yanında yer aldık. Güçlü ve modern altyapımız sayesinde hiçbir vatandaşımızı çaresiz bırakmadık.' dedi.
16.02.2024Gündem
12 yıl sonra yeni sayfa! Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Sisi'den İsrail'e net uyarı
12 yıl sonra yeni sayfa! Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Sisi'den İsrail'e net uyarıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İttihadiye Sarayı'nda Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi ile ortak basın toplantısı düzenledi. 12 yıl sonraki tarihi ziyarete damga vuran Gazze mesajları.
14.02.2024Gündem
Mısır’a 12 yıl aradan sonra tarihi ziyaret! Masada Gazze ve SİHA'lar var
Mısır’a 12 yıl aradan sonra tarihi ziyaret! Masada Gazze ve SİHA'lar varMısır ile ilişkilerin normalleşmesi için atılan adımlar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 14 Şubat’taki ziyaretiyle zirveye ulaşacak.
12.02.2024Gündem
Globalleşmeden glokalleşmeye yavaş geçiş...
Globalleşmeden glokalleşmeye yavaş geçiş...Çağdaş Ertuna /Milliyet Gazetesi Yazarı/...
Radarda 5 yılda tam 4 unicorn var
Radarda 5 yılda tam 4 unicorn var"Önümüzdeki 5 yıl içerisinde, Alesta'nın yatırım yaptığı girişimler arasından 4 unicorn çıkmasını umuyoruz. Ayrıca, Alesta için halka açılma planlarımız bulunmakta..."
Memleket dertlerine ‘yakıcı’ bir çözüm!
Memleket dertlerine ‘yakıcı’ bir çözüm!“Ne olacak memleketin hâli?” sorusuna Süreyyya Evren’in distopik romanında farklı bir cevap var: “Memleketi bir gecede toptan yakalım, başka bir coğrafyaya taşıyalım”. Muhalifler ise “Kundakçılara izin vermeyin” diyor.
11.02.2024Kültür Sanat
Antakya’yı 1908 yıl önce yıkan deprem
Antakya’yı 1908 yıl önce yıkan deprem“Önce büyük bir kükreme duyuldu ve bunu muazzam bir sarsıntı izledi. Tüm dünya yükseldi ve binalar havaya sıçradı...” Bu sözler 115 yılında Antakya’da depremi anlatan Romalı tarihçi Cassius Dio’dan…
11.02.2024Gündem
Ateşkes umudu havada kaldı
Ateşkes umudu havada kaldıHamas’ın Gazze’de ateşkes için karşı önerisi İsrail tarafında kabul görmedi. Hamas’ın karşı teklifini kabul etmeyen ve şartları “tuhaf” bulduğunu söyleyen Netanyahu, yeni saldırı emri verdi.
8.02.2024Dünya
Türkiye’nin temel gıda ihracatı arttı
Türkiye’nin temel gıda ihracatı arttıBisküvi-pasta, buğday unu, bitkisel yağlar, şekerli ve kakaolu ürünler ile makarna başta olmak üzere temel gıda ürünlerini kapsayan hububat, bakliyat, yağlı tohumlar ve mamulleri sektörünün Ocak ayı toplam ihracatı 1,03 milyar dolar oldu.
7.02.2024Ekonomi
Ölümcül, ucuz ve yaygın: İran drone'ları savaşın doğasını nasıl değiştiriyor?
Ölümcül, ucuz ve yaygın: İran drone'ları savaşın doğasını nasıl değiştiriyor?İlk kez beş yıl önce Suudi petrol rafinelerinin vurulduğu saldırıda ortaya çıkan silahlı insansız hava araçları, Rusya'nın Ukrayna saldırılarında dünya medyasının manşetlerine taşındı. Ancak asıl etkiyi, halihazırda Orta Doğu'daki çok cepheli savaşta ABD üssünün vurulduğu saldırıda gösterdi.
6.02.2024Dünya
Ortadoğu’da ortalık toz duman
Ortadoğu’da ortalık toz dumanBir yandan ABD’nin Husilere yönelik müdahalesi sürerken diğer yandan da İran destekli milisler, ABD’nin desteklediği ve bünyesinde terör örgütü PKK’nın Suriye kolu YPG’yi barındıran SDG’yi hedef aldığı belirtiliyor...
6.02.2024Dünya
MHP lideri Bahçeli'den taksici katiliyle ilgili 'vatandaşlıktan çıkarılsın' önerisi
MHP lideri Bahçeli'den taksici katiliyle ilgili 'vatandaşlıktan çıkarılsın' önerisiManisa mitinginde konuşma yapan Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, geçtiğimiz gün İzmir'de öldürülen taksicinin katiliyle ilgili bir öneride bulundu.
4.02.2024Gündem
Teşkilât...
Teşkilât...Devletler arasında geçici çıkar ilişkileri bulunuyor. Türkiye’nin günümüzde olduğu gibi geçmişinde de bu ilişkilerin derinliğini devlet için araştıran saklı kahramanları vardı.
4.02.2024Gündem
Alev Alatlı, 80 yaşında hayatını kaybetti! 'Yazar olmak önce dava gerektiriyor’
Alev Alatlı, 80 yaşında hayatını kaybetti! 'Yazar olmak önce dava gerektiriyor’Yazar, akademisyen ve ekonomist Alev Alatlı yaşamını yitirdi. 80 yaşındaki Alatlı İstanbul’da bir süredir tedavi gördüğü hastanede çoklu organ yetmezliği nedeniyle hayata gözlerini yumdu.
İran yanlısı gruplar vuruldu
İran yanlısı gruplar vurulduABD, Ürdün’de 3 Amerikalı askerin öldüğü saldırıya misilleme olarak Suriye ve Irak'ta, İran destekli gruplara hava saldırısı başlattı. 125 hassas bombanın kullanıldığı operasyonda 85 hedefin vurulduğunu açıklandı.
3.02.2024Dünya
Bakan Bolat dış ticaret rakamlarını açıkladı
Bakan Bolat dış ticaret rakamlarını açıkladıTicaret Bakanı Ömer Bolat, 2023 yılı ihracatını artıda kapatmayı başaran Türkiye’nin 2024’e de rekorla başladığını belirterek 20 milyar 28 milyon dolarla en yüksek ocak ayı ihracatını gerçekleştirdiklerini söyledi.
2.02.2024Ekonomi
TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş: BAE gezisinin Atalay'la ilgisi yok
TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş: BAE gezisinin Atalay'la ilgisi yokTBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, 'BAE gezisinin Can Atalay ile bir ilgisi yoktur' açıklamasında bulundu.
1.02.2024Gündem
Gazze’de ateşkes umudu, yeniden...
Gazze’de ateşkes umudu, yeniden...ABD, Katar, Mısır ve İsrailli yetkililerce yapılan görüşmeler sonuç vermişe benziyor. Hamas, ateşkes için masaya gelirken bunun Gazze’de ateşkes için uzun süredir en gerçekçi ve olası girişim olduğu ifade ediliyor.
1.02.2024Dünya
Turgut Altınok: Ankara hak ettiği yerde değil
Turgut Altınok: Ankara hak ettiği yerde değilAK Parti Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) başkan adayı Turgut Altınok, Ankara Sanayi Odası (ASO) Yönetim Kurulu Başkanı Seyit Ardıç'ı ziyaret ederek. ASO Meclis Toplantısı'na katıldı.
31.01.2024Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Ortadoğu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.