Oynatma Listesi
HABERLER

Anahtarı bulamayınca balyozla kırdılar!

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığının (KKK) cephanelik kapısını spiral makinesi ve balyozla kıran darbecilerin, yüklü miktarda mühimmat yağmaladıkları anların görüntüleri ortaya çıktı.

AA muhabirinin ulaştığı güvenlik kamerası kayıtlarına göre, darbe girişiminin ilk saatlerinde bir grup darbeci, karargahın cephanelik kapısını kontrol ediyor.

Darbeciler saatler 23.12'de anahtarını bulamadıkları kapıyı kırmak için balyozla vurmaya başlıyor.

Kapıyı bu şekilde açamayacaklarını anlayan darbeciler, bu kez metal kesiminde kullanılan spiral makinesini devreye sokuyor.

Olay yerine uzatma kablosu getiren darbeciler, ardından spiralle kapı menteşelerini kesmeye başlıyor.

Uzun süren uğraşın ardından yeniden balyoz kullanan darbeciler, kapısını bu şekilde kırdıkları cephaneliğe giriyor.

Saatler 03.00'ü gösterdiğinde darbeci grup, buradaki mühimmat  kutularını önce dışarıya çıkarıyor, ardından cephanelik bölgesine gelen bir  minibüs ve iki hafif ticari araca yerleştiriyor.

Bu araçlarla taşıma işlemini birkaç kez tekrarlayan darbeciler, saat  05.25'te gasbettikleri mühimmatın bir kısmını başka birliklere ulaştırması için  helikoptere yüklüyor.

Aynı saatlerde aynı model bir helikopterin, Genelkurmay Başkanlığı  karargahına mühimmat takviyesi yaptığı daha önce ortaya çıkmıştı.

FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri  Komutanlığındaki eylemlere ilişkin 142 sanığın yargılanmasına Ankara 19. Ağır  Ceza Mahkemesinde devam ediliyor.

Sanıklar hakkında, "anayasal düzeni", "TBMM'yi" ve "Türkiye  Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya teşebbüs" suçlarından üçer kez  ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası isteniyor.

GÜNCELLENME
DETAYLARI GÖSTER