Mühimmat

Mühimmat

Son dakika mühimmat haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan mühimmat gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan mühimmat haber sayfamızda...

Mühimmat

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 7.696 muhimmat haberi bulunmuştur.
Kandil'e operasyon! 40'a yakın hedef imha edildi
Kandil'e operasyon! 40'a yakın hedef imha edildi MSB'den yapılan açıklamada, "Irak'ın kuzeyindeki Kandil, Gara, Hakurk ve Zap bölgelerinde terör örgütü PKK tarafından kullanılan hedeflere hava harekatı düzenlendi, 40'a yakın hedef imha edildi" denildi.
30.07.2021Haberler
Son dakika... Kandil'e operasyon! 40'a yakın hedef imha edildi
Son dakika... Kandil'e operasyon! 40'a yakın hedef imha edildiMSB'den yapılan açıklamada, "Irak'ın kuzeyindeki Kandil, Gara, Hakurk ve Zap bölgelerinde terör örgütü PKK tarafından kullanılan hedeflere hava harekatı düzenlendi, 40'a yakın hedef imha edildi" denildi.
30.07.2021Gündem
MSB'den son dakika Afganistan açıklaması! Operasyonel görev yok
MSB'den son dakika Afganistan açıklaması! Operasyonel görev yokMilli Savunma Bakanlığı (MSB), son iki ayda yurt içi ve sınır ötesinde terör örgütlerine karşı 10'u büyük, 30'u orta çaplı 40 operasyonun yapıldığını, bu yılın başından itibaren ise 1595 teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi. Yapılan açıklamada ayrıca "Göreve devam edilmesi durumunda TSK unsurlarının Afganistan'da muharip görevi olmayacak, meşru müdafaa dışında operasyonel görevde bulunmayacaktır" denildi.
29.07.2021Haberler
MSB'den son dakika Afganistan açıklaması! Operasyonel görev yok
MSB'den son dakika Afganistan açıklaması! Operasyonel görev yokMilli Savunma Bakanlığı (MSB), son iki ayda yurt içi ve sınır ötesinde terör örgütlerine karşı 10'u büyük, 30'u orta çaplı 40 operasyonun yapıldığını, bu yılın başından itibaren ise 1595 teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi. Yapılan açıklamada ayrıca "Göreve devam edilmesi durumunda TSK unsurlarının Afganistan'da muharip görevi olmayacak, meşru müdafaa dışında operasyonel görevde bulunmayacaktır" denildi. Hudutlardan kaçak geçişlerin arttığı, hudut birliklerinin rotaları bilmelerine rağmen bilinçli olarak müdahale edilmediği iddialarına da cevap geldi.
29.07.2021Gündem
ABD'den Dedeağaç'a yüzlerce tank ve zırhlı araç sevkiyatı
ABD'den Dedeağaç'a yüzlerce tank ve zırhlı araç sevkiyatıAmerika Birleşik Devletleri (ABD), Yunanistan’ın Batı Trakya bölgesinde, Türkiye’nin Edirne sınırına 40 kilometre mesafedeki Dedeağaç üssüne 400'den fazla tank ve zırhlı araç sevkiyatı yaptı. ABD Savunma Görsel Bilgi Dağıtım Servisi (DVIDS), sevkiyatla ilgili fotoğrafları, "Dedeağaç'ın stratejik olarak konumlandırılmış limanı, ABD Ordusu kuvvetleri için kritik derecede önemli bir ulaşım ve lojistik merkezi haline geldi" mesajıyla paylaştı.
24.07.2021Dünya
ABD Başkanı Biden'dan Afganistan mesajı
ABD Başkanı Biden'dan Afganistan mesajıABD Başkanı Joe Biden, Afganistan'a insani yardımlar da  dahil olmak üzere, desteklerini sürdüreceklerini bildirdi.
24.07.2021Dünya
Taşınabilir Döner Kanatlı Vurucu İHA Sistemi Kargu'nun ilk ihracatı gerçekleştirildi
Taşınabilir Döner Kanatlı Vurucu İHA Sistemi Kargu'nun ilk ihracatı gerçekleştirildiCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) öncülüğünde, milli ve yenilikçi ürünler geliştiren STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret AŞ, deniz platformları alanından sonra taktik mini insansız hava aracı (İHA) sistemlerinde de ilk ihracat başarısına imza attı.
21.07.2021Haberler
Döner Kanatlı Vurucu İHA Sistemi Kargu'nun ilk ihracatı gerçekleştirildi
Döner Kanatlı Vurucu İHA Sistemi Kargu'nun ilk ihracatı gerçekleştirildiCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) öncülüğünde, milli ve yenilikçi ürünler geliştiren STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret AŞ, deniz platformları alanından sonra taktik mini insansız hava aracı (İHA) sistemlerinde de ilk ihracat başarısına imza attı.
21.07.2021Teknoloji
İlk kez paylaşıldı! Sosyal medya bunu konuşuyor...
İlk kez paylaşıldı! Sosyal medya bunu konuşuyor...BAYKAR tarafından milli ve özgün olarak geliştirilen Muharip İnsansız Uçak Sistemi (#MİUS) projesinin görüntüleri sosyal medya hesabından ilk kez paylaşıldı. BAYKAR Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, Muharip İnsansız Uçak Sistemi (MİUS) ile ilgili yaptığı açıklamada, " Hedefimiz, 2023'te MİUS prototipimizin ilk uçuşunu gerçekleştirmek" dedi.
20.07.2021Haberler
Vazife malulü engelliyi dövdüler
Vazife malulü engelliyi dövdülerAnkara’da vazife malulü engelli İsmet Gürdal (49) tartıştığı komşusunun ev sahibi ve onun arkadaşı tarafından dövüldü. Yaralanan Gürdal, hastanede tedaviye alındı. Olayla ilgili 2 şüpheli gözaltına alındı.
19.07.2021Haberler
Vazife malulü engelliyi dövdüler
Vazife malulü engelliyi dövdülerAnkara’da vazife malulü engelli İsmet Gürdal (49) tartıştığı komşusunun ev sahibi ve onun arkadaşı tarafından dövüldü. Yaralanan Gürdal, hastanede tedaviye alındı. Olayla ilgili 2 şüpheli gözaltına alındı.
19.07.2021Gündem
Karanlığa gömüldüler
Karanlığa gömüldüler'Türk Milleti o gece devletini, ipi emperyalizmin elindeki mollanın teslim almasına izin vermedi. Türk halkı, o gece Türkiye’ye kâbus yaşatmak isteyenleri tarihin çöplüğüne atılmış figüranları olmaya mahkûm etti'
15.07.2021Gündem
AB'den sığınmacı itirafı: Yunanistan, Türkiye'ye geri itiyor
AB'den sığınmacı itirafı: Yunanistan, Türkiye'ye geri itiyorAvrupa Birliği (AB) İçişleri Komiseri Ylva Johansson, Yunanistan'ın sığınmacıları denizden Türkiye'ye doğru yaşa dışı geri ittiğini belirterek, bunun "temel Avrupa değerlerinin ihlali" olduğunu bildirdi.
13.07.2021Haberler
AB'den sığınmacı itirafı: Yunanistan, Türkiye'ye geri itiyor
AB'den sığınmacı itirafı: Yunanistan, Türkiye'ye geri itiyorAvrupa Birliği (AB) İçişleri Komiseri Ylva Johansson, Yunanistan'ın sığınmacıları denizden Türkiye'ye doğru yaşa dışı geri ittiğini belirterek, bunun "temel Avrupa değerlerinin ihlali" olduğunu bildirdi.
13.07.2021Dünya
Diyarbakır'da tabut içinde silahlar ele geçirildi
Diyarbakır'da tabut içinde silahlar ele geçirildiDiyarbakır’da, camideki tabutun içinde 3 uzun namlulu silah, 2 av tüfeği ile çok sayıda mermi ele geçirildi. Olayla ilgili 2 şüpheli gözaltına alındı.
13.07.2021Haberler
Diyarbakır'da tabut içinde silahlar ele geçirildi: 2 gözaltı
Diyarbakır'da tabut içinde silahlar ele geçirildi: 2 gözaltıDiyarbakır’da, camideki tabutun içinde 3 uzun namlulu silah, 2 av tüfeği ile çok sayıda mermi ele geçirildi. Olayla ilgili 2 şüpheli gözaltına alındı.
13.07.2021Gündem
Hapishaneden çıkar çıkmaz evlenme teklif etti!
Hapishaneden çıkar çıkmaz evlenme teklif etti!ABD'de iddialara göre 4 Temmuz'a denk gelen hafta sonu için tuttuğu otel odasında saklanmış silahları bir kat görevlisinin bulması sonucu tutuklanan adam, gözaltından çıkar çıkmaz bir kadına evlenme teklif etti.
9.07.2021Dünya
Son dakika: Erdoğan'dan net mesaj: Kendi göbeğimizi keseceğiz!
Son dakika: Erdoğan'dan net mesaj: Kendi göbeğimizi keseceğiz!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kayseri'deki A400M Fasbat Uçak Bakım Tesisleri'nde yapılan açılış ile Retrofiti Yapılan İlk A400M Uçağının Teslimi ve Stratejik İşbirliği Anlaşmaları Sertifika Töreni'ne canlı bağlantıyla katıldı. Törende konuşma yapan Erdoğan "Ülkemizi savunma sanayinde dışa bağımlılıktan tamamen kurtarıncaya kadar yatırımlarımızı artırarak devam ettireceğiz." dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan "Vatan savunmasında karşılaştığımız tüm haksızlıkları ve hukuksuzlukları kendi göbeğimizi kendimiz keserek aşmakta kararlıyız." ifadelerini kullandı.
8.07.2021Siyaset
Postal Ne Demek? Postal Tdk Sözlük Anlamı Nedir?
Postal Ne Demek? Postal Tdk Sözlük Anlamı Nedir?Dilimize Bulgarcadan geçmiş olan postal kelimesi, askerler için özel olarak üretilen botların ortak adıdır. Bu botların birçoğu hakiki deriden imal edilmektedir. Askerlerin zorlu doğa koşullarında daha rahat yürümesini ve koşmasını sağlayan postallar konçludur ve su geçirmez. Postal ne demek? Postal TDK sözlük anlamı nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
7.07.2021Sözlük
Ankara'da 4 ayrı suç örgütüne 'Müsilaj' operasyonu: 65 gözaltı!
Ankara'da 4 ayrı suç örgütüne 'Müsilaj' operasyonu: 65 gözaltı!Başkentte 4 ayrı suç örgütüne eş zamanlı düzenlenen ve "müsilaj" adı verilen operasyonda çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi, 65 şüpheli gözaltına alındı.
7.07.2021Gündem
Firari FETÖ'cüler bulundukları ülkelerde yakalanıp Türk yargısına teslim ediliyor
Firari FETÖ'cüler bulundukları ülkelerde yakalanıp Türk yargısına teslim ediliyorFetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminden sonra yurt dışına alan örgüt mensupları, bulundukları ülkelerden getirilerek Türk yargısına teslim ediliyor.
7.07.2021Gündem
ABD'den Bagram açıklaması! Çekilme habersiz değil
ABD'den Bagram açıklaması! Çekilme habersiz değilABD Savunma Bakanlığı sözcüsü John Kirby, ABD'nin Bagram Hava Üssü'nde kontrolun devredilmesini Afgan liderlerle koordine ettiğini ve geri çekilmeden iki gün önce temasların gerçekleştiğini söyledi.
7.07.2021Dünya
Tunceli'de teröristlere ait silah ve mühimmat ele geçirildi
Tunceli'de teröristlere ait silah ve mühimmat ele geçirildiTunceli’de, güvenlik güçlerince sürdürülen 'Eren-7 Mercan Munzur' operasyonunda teröristlere ait silah ve mühimmat ele geçirildi.
6.07.2021Gündem
Bahçedeki çuvaldan cephanelik çıktı
Bahçedeki çuvaldan cephanelik çıktıAydın'ın Çine ilçesinde ihbar üzerine polis ekiplerince bir bahçede yapılan aramada çuvalın içerisinde silah ve mühimmat ele geçirildi.
4.07.2021Gündem
MKE, 1.2 milyar lira sermaye ile AŞ oldu
MKE, 1.2 milyar lira sermaye ile AŞ olduMakine ve Kimya Endüstrisi Anonim Şirketi (MKE AŞ) kurulmasını içeren kanun Resmi Gazete’de yer aldı.
4.07.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

operasyonafganistanabdyunanistanankara

Mühimmat ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.