Oynatma Listesi
HABERLER

Bakan Soylu'dan İmamoğlu açıklaması

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun açıklamalarına yanıt veren İçişleri Bakanı Soylu, "Sözlerimin arkasındayım. Bu milleti satmayacağız diye söz verdik. Yaptığımız her işin arkasındayız" dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile yaşadığı polemik hakkında konuştu.

"TERÖRDEN ALINAN BELEDİYE BAŞKANI'NI SAVUNMA DOĞRUYSA..."

Soylu, "Gidip Avrupa'da, Strasbourg'da Türkiye'yi şikayet etmek, hukuk ihlalleri yaptığını iddia etmek, terörden görevden alınan belediye başkanlarını savunmak doğruysa ben milletimden ve İmamoğlu'ndan özür dilerim. Bu görevi yapmamın da bir anlamı olmadığını da söylemek isterim" dedi.

"KUSURLUYSAM, KUSURUMU KABUL EDİYORUM"

 

Soylu, "Mesele terörist olsa işin kolay olduğunu görüyorsunuz. Ama bu bir zihniyet ve anlayış meselesi. Çocukluğumuzdan itibaren bu ülkenin birliği için söz verdik. TBMM'de yemin ettik, bakanlık yemini ettik söz verdik; bu milleti, vatanı satmayacağız diye. Kusurluysam, kusurumu kabul ediyorum, çekincem yok. Ama benim sorumluluğum var, hükümetimizin sorumluluğu var. Bu insanlar niye Rasulayn'da, Tel Abyad'da var. Misket oynamaya mı gitti? Terör koridoru oluşturulmaya çalışıyor. Konuşmayacağız, etmeyeceğiz; o zaman bırakalım gidelim, 3-5 PKK'lı köpeğe ülkeyi teslim edelim." dedi.

BAĞDADİ'NİN KIZ KARDEŞİNİN YAKALANMASI

Soylu, Bağdadi'nin kız kardeşinin Azez'de yakalanmasıyla ilgili olarak ise "Arkadaşlarımız, orada bulunanlar gerekli tahkikatları gerçekleştiriyor." ifadelerini kullandı.

GÜNCELLENME
DETAYLARI GÖSTER