Afyonkarahisar

Yerel Haber
25 Ocak 2017 - 13:52

Minik Eylül Güreş Minderinde Büyüyor

Eski milli güreşçi ve antrenör Zeynep Yıldırım Diri'nin 2,5 yaşındaki kızı Eylül, antrenmanlarda ve şampiyonalarda annesinin yanından ayrılmayarak adeta güreş minderinde büyüyorAntrenör Diri:"Eylül'ü 4 aylık olduktan sonra her maça getirmeye başladım. Müsabakalar sırasında 'tuş tuş' diye bağırıyor. Sporu biliyor. Onun dünyasında nasıl görünüyor bilmiyorum ama seveceğini umuyorum"

AFYONKARAHİSAR (AA) - Eski milli güreşçi ve antrenör Zeynep Yıldırım Diri'nin 2,5 yaşındaki kızı Eylül, antrenmanlar ve şampiyonalarda annesinin yanından ayrılmayarak, adeta güreş minderlerinde büyüyor.

İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü antrenörü Zeynep Yıldırım Diri (35), AA muhabirine yaptığı açıklamada, spora ablasının milli judocu olmasından dolayı judo ile başladığını söyledi.

Ablası güreşe geçince, kendisinin de bu branşa yöneldiğini anlatan Diri, 2012 yılına kadar aktif olarak spor yaptığını, o tarihten itibaren de antrenör olarak milli takımda görev aldığını belirtti.

Kızının dünyaya gelmesinin ardından milli takım antrenörlüğünü bıraktığını dile getiren Diri, şöyle devam etti:

"Milli takımda ülkemi en iyi şekilde temsil etmeye çalıştım. Güreşi bıraktıktan sonra A Milli ve genç takımda antrenörlük yaptım. Eylül, aramıza katılınca milli takımı bıraktım. Eylül'ü 4 aylık olduktan sonra her maça getirmeye başladım. Müsabakalar sırasında 'tuş tuş' diye bağırıyor. Sporu biliyor. Onun dünyasında nasıl görünüyor bilmiyorum ama seveceğini umuyorum. Evde de güreşiyoruz. Her gün antrenmanıma geliyor, ablaları ile oynuyor. 14-15 yaş grubunda sporcularım var. Onlarla antrenman yapıyor, takla atıyor, zıplıyor, eğleniyor."

Diri, kızının kamplara da kendisiyle katıldığını, kimyager olan eşinin de sporla çok fazla ilgisinin bulunmadığını aktardı.

Eylül ile maçlar esnasında herhangi bir sıkıntı yaşamadığını vurgulayan Diri, şunları kaydetti:

"Kızım doğduğundan beri benimle beraber minderlerde. Yani neredeyse Eylül minderde doğdu diyebilirim. Onun da ileride güreş yapmasını çok isterim. Ama bu spor sevgi ile yapılabilecek bir şey. Ben ona fırsatı veririm, eğer içinde o istek, sevgi olursa yapar. Güreş çok zor bir branş, sevmeden yapmak mümkün değil. Ben ona hep destek olacağım. İnşallah o da isterse gelecekte milli bir sporcu olarak görmek isterim. Buradaki sporcuların çoğu milli takımdan arkadaşım. Eylül doğduktan sonra doğal olarak ilgi odağı oldu. Şampiyon ablaları ile oynayarak büyüyor."


AfyonkarahisarYerel Seçim Sonuçları
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.