Murat Tuğsuz’un Günahkar albümü piyasada

Enstrümantal müzik sanatçısı Murat Tuğsuz Günahkar isimli yeni albümü ile film müziği dünyasından sonra Pop müzik dünyasında da yerini aldı.

09 Mart 2010

Murat Tuğsuz’un Günahkar albümü piyasada

Coşkun Aral’ın hazırlayıp sunduğu Haberci belgeselinin jenerik müziklerini ve Digitürk’te yayınlanan İz tv isimli belgesel kanalının tüm müziklerini yapan enstrümantal müzik sanatçısı
Murat tuğsuz   Haberci  Etnik , Young Sufi , Young Sufi Acoustic ve Şehr-i İstanbul  albümlerinden sonra sözlü bestelerinden oluşan  ilk albümünü Milhan Müzik işbirliği ile 2010 ocak ayında dinleyicilerine sundu .

Murat Tuğsuz’ a  Eser Taşkıran , Erdem Sökmen ve Eyüp Hamiş gibi ünlü isimlerin de destek olduğu Günahkar isimli albümde, sanatçının 2003 yılından beri özenle çalışarak bitirdiği düzenlemeleri ve sözleri kendisine ait on bir adet bestesi bulunuyor .
Müzik kariyerinde 1800 besteye imza atan Tuğsuz’un bestelerinin 900 kadarı New age,300 kadarı Rock ve diğerleri de Pop tarzında.

Albümde Günahkar , Sevgiler Ölmez , Alışamadım Yokluğuna ve Söyle Neden gibi slow parçaların yanı sıra 2010 yazında disko ve gece kulüplerinde çalınabilecek hızlı parçalar olan  Kaçma benden , Gel Bu Gece ve Yok Artık  dikkat çeken parçalar .

İlk klip parçası albümle aynı adı taşıyan Günahkar şarkısına çekildi
Klibin Yönetmenliğini de Murat Tuğsuz’un yaptığı bu çalışmada  Piyano, Gitar , Perküsyon, Ney, Keman, Ud, Bağlama,Yan flüt, Davul gibi çoğu enstrümanı başarı ile  çalabilen sanatçının enstrumanları çalarken çekilmiş studio görüntülerine de yer alıyor.

 

Milliyet iPhone uygulaması yenilendi.
Daha hızlı, daha canlı, en güncel! Yenilenen Milliyet.com.tr iPhone uygulamasını hemen indir!
iPad’i unutmadık!
iPad’inize özel Milliyet.com.tr uygulamasını ücretsiz indirmek için tıklayın.Yorum Yaz
20Yorum Başlığı:420Yorum: