07.10.2017 02:30 | Son Güncelleme:
SİVAS DHA, AA

‘Mutluyum, oğlumla gurur duyuyorum’

CHP lideri Kılıçdaroğlu, asker ocağında oğlunu gördüğü için mutlu olduğunu belirterek “Huzurluyum, aynı zamanda, oğlumla gurur duyuyorum” dedi. Selvi Kılıçdaroğlu’nun tören sırasında ağladığı görüldü

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Sivas’ta askerlik yapan oğlu Kerem Kılıçdaroğlu, acemi eğitimini tamamlayarak dün düzenlenen törende yemin etti. Töreni Kemal Kılıçdaroğlu, eşi Selvi Kılıçdaroğlu ve Kerem Kılıçdaroğlu’nun nişanlısı Mine Alşan da izledi. Kılıçdaroğlu “Son derece mutluyum. Asker ocağında oğlumu görmek beni son derece mutlu etti. Huzurluyum, aynı zamanda, oğlumla gurur duyuyorum” dedi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu dün Sivas’ta vatani görevini yapan oğlu Kerem Kılıçdaroğlu’nun yemin törenine katıldı.
Önceki gece kente gelen Kılıçdaroğlu, eşi Selvi Kılıçdaroğlu, Kerem Kılıçdaroğlu’nun nişanlısı Mine Alşan ve partililer birlikte yemin töreninin yapılacağı 5’inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı General Şükrü Kanatlı Kışlası’na gitti. Yemin töreninin yapılacağı askeri bölgede sabahtan itibaren alınan geniş güvenlik tedbirleri dikkat çekti. Törene, Kılıçdaroğlu’nun yanı sıra CHP Sivas Milletvekili Ali Akyıldız, Belediye Başkan Vekili Erdal Karaca da katıldı.
2 bin 740 asker yemin etti
Sivas 5’inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı General Şükrü Kanatlı Kışlası’ndaki tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. 
Ardından Kerem Kılıçdaroğlu’nun da aralarında olduğu 368’inci kısa dönem erler ile 24’üncü dönem sözleşmeli ve 1997-3 ikinci kademe 2 bin 740 asker yemin etti. Yaş kütüğüne plaketin çakıldığı törende, katıldıkları bazı eğitimlerde başarı gösteren piyade erlere de plaket verildi. Törende konuşan Sivas Garnizon ve 5’inci Piyade Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Ömer Ertuğrul Erbakan, törene katılan asker yakınlarına ve Mehmetçiklere teşekkür etti. Ailelerin, kutsal vatan hizmetini yapmak üzere yurdun dört bir yanından şenliklerle uğurlanan askerlerin yemin törenini gururla izlediklerini aktaran Erbakan, şunları kaydetti: 
“Güzel yurdumuzun dört bir yanından gelerek asker ocağında tek yürek, tek bilek olan evlatlarımızın duruşundaki heybet, bakışlarındaki kararlılık  omuzlarına yüklenecek sorumluluğu almaya hazır olduklarını göstermektedir. Kutsal askerlik vazifesinin ilk evresini bu törenle başarıyla tamamlayan yiğit Mehmetçiklerimiz, yiğit evlatlarımız yarınlarımız için bizlere güven telkin  etmişlerdir.”
Gözyaşlarını tutamadı
Daha sonra askeri birliklerin geçiş töreni gerçekleştirildi. Geçiş töreni esnasında Selvi Kılıçdaroğlu’nun ağladığı görüldü. Kemal Kılıçdaroğlu, tören sonunda basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Son derece mutluyum. Asker ocağında oğlumu görmek beni son derece mutlu etti. Huzurluyum, aynı zamanda, oğlumla gurur duyuyorum. Geldi askerliğini yaptı, inşallah askerliğini bitirir ve tekrar evine huzur içinde döner” ifadesini kullandı. Selvi Kılıçdaroğlu ise “İnşallah sağ salim benim çocuğum gibi diğer çocuklarımızın hepsi, tüm askerlerimiz evine döner” dedi. Kerem Kılıçdaroğlu, 3 haftalık acemi eğitiminin ardından askerliğinin kalan bölümünü Sivas Temel Tepe’deki Orgeneral Cemil Cahit Toydemir Kışlası’nda tamamlayacak. 


Hasret giderdiler

Yemin töreninin ardından Kemal Kılıçdaroğlu, Selvi Kılıçdaroğlu ile Kerem Kılıçdaroğlu ve nişanlısı Mine Alşan, polisevine geçerek bir süre dinlendi. Basın mensuplarının oğlunun askerliğiyle ilgili sorusu üzerine Kılıçdaroğlu, “Oğlumun, askerliğini yapması, yurt sevgisini tatması, bayrak sevgisini tatması güzel bir şey” dedi. 
 
Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0