19.05.2017 15:53 | Son Güncelleme:

Ogeday Girişken kimdir? (Survivor 2017 Gönüllüler takımı)

Ogeday Girişken, Survivor'da performansı ile dikkat çeken isimlerin başında geliyor. Yarışmada sahip olduğu pozitif bakış açısı ile dikkat çeken Ogeday Girişken, hem vücut geliştirme hem de yüzme sporlarına ilgi duyuyor. Ogeday Girişken, Gönüllüler takımında yer alıyor.

Ogeday Girişken, Survivor 2017'deki macerası heyecanla devam ediyor. Survivor gönüllüler kadrosunun en güçlü isimlerinden biri olan Ogeday Girişken hakkında merak edilenleri bu haberimizde sizler için derledik.

OGEDAY GİRİŞKEN KİMDİR?

Ogeday Girişken 1992 yılında Adana şehrinde doğdu ve beraberinde eğitim hayatına orada devam etti. Ancak üniversite eğitimi için girdiği bir sınav sonucunda bir başarı elde etti ve Marmara Üniversite' sinde Beden Eğitimi ve spor öğretmenliği bölümünü okumaya hak kazandı. Daha sonrasında lisans eğitimini tamamladı. Sporcu kimliği ile sık sık adından söz ettiren Ogeday o yıllarda da ilgililer tarafından dikkat topladı ve beraberinde kürek sporu dalında Fenerbahçe ' de lisanslı bir sporcu olarak on yıl kadar kürek takımında yer aldı. Erken yaşlarda kürek sporuna gönül veren Ogeday  ülkemize sayısız şampiyonluklar getirerek başta ailesini ve ülkesini oldukça onurlandırdı. Dünya sıralamalarına adını kazıyan Ogeday Girişken 2017 yılında başlayacak olan Survivor takımına seçildi. Yarışmanın başlamasının ardından Ogeday grek karakteri ile gerek parkurlardaki performansı ile kısa zamanda bir adım öne geçmeyi başardı. Hatta bir ara liderlik yaptığını bile söyleyebiliriz. Yaşının küçük olmasına rağmen birçok kişiden daha çok olgun davranışlarda bulunan Ogeday iki kez bireysel dokunulmazlık oyununda da birinci olarak dokunulmazlık kolyesini taktı. Oyunlarda mutlaka oynatılan Ogeday genellikle parkurlardaki başarısından sonra en çok kardeşine armağan ediyor.
 
1992 yılında doğan ve büyüyen Ogeday Girişken üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi' nde tamamladıktan sonra Fenerbahçe spor kulübünün kürek sporunda kürek takımında yer alarak milli olmayı da başarmıştır.  Dünya çapında gerçekleşen Litvanya' da gerçekleşen U-23 Kürek Şampiyonası' nda bizleri en güzel şekilde temsil ederek milli takımı adına oldukça mücadele verdi.  ve yarışmayı 8. sırada tamamlayarak ülkemizi gururlandırdı.
 
Ogeday Girişken Hakkında Bilinmeyenler
 
Ogeday Girişken her ne kadar acımasız bir spor dalı ile ilgilense de aslında oyun sonralarında verdiği tepkiler ile birlikte ne kadar duygusal olduğu anlaşılmaktadır. Aldığı oyunları sürekli olarak kardeşine armağan etmesi konusunda bir iletişim ödülü esnasında konuştu.  Kardeşine sık sık seni seviyorum demeyi ihmal ettiğini ancak adada bunun eksikliğini anlayan Ogeday aldığı başarılar ile birlikte kardeşini de anımsamayı unutmuyor. Bir de oyunlardan sonra sürekli olarak kolyesini öpmesi de kolyesinin sıradan bir kolye olmadığı izlenimini vermekte idi. Ve bunun üzerine sizler için bu kolyenin sırrını öğrendik. Ogeday Girişken henüz erken yaşlarda Muhammed adlı bir arkadaşının elim bir kaza sonucunda kaybetmesinin ardından bir hayli üzülmüş ve arkadaşından kalan tek hatıra da bu kolye olduğu için arkadaşının ruhunu başarılarından sonra o kolyeyi öperek şad ettiğine inanıyor.

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0