Ayew ve Slimani'li Fenerbahçe...

Spor Dostluktur
Oğuz Akdeniz Spor DostlukturTüm Yazıları
12 Ağustos Pazar 2018

Bursaspor geçen sene Le Guen'i takımın başına getirdiğinde Mickel agu, Badu, Delarge, Ekoko gibi isimlerle de kadrosunu büyük oranda revize etmişti. Takım zaman zaman önemli galibiyetler de alsa da özellikle ofans hattından istedikleri verimi bir türlü alamadılar. Hatta sonradan yapılan Moussa Sow takviyesine rağmen...

Şimdi ki Bursapsor kadrosu ise daha mütevazi ama zamanla daha iyi sonuçlar alabilecek gibi. Badjinin gelmesi ve Necid'in dönmesi olumlu.;

Maça dönecek olursak Bursaspor'un korner atışında Ekong'un attığı golde Fenerbahçeli oyuncular sadece eski Gentli oyuncuyu izlediler. Bu tarz golleri Fenerbahçe uzun zamandan beri kalesinde görüyor. Öndeki oyuncunun aşırtmasına karşı önlem elbette yoktu sahada..

Bursaspor Fenerbahçe ye karşı çok istekli savunma yaptı ancak aynı savunma hamlelerini Fenerbahçe de bu dakikalarda göremedik.Bursaspor 'un hücumda çoğalamaması onlar için en büyük şanstı.

Fenerbahçe'nin kazandığı penaltıyı Guilano ile gole çevirmesinden sonra Fenerbahçe ; Bursapor'un hücuma çıkarken ki pas hatalarını iyi değerlendirdi. De Souza 'nın golü hazırlanış açısından Fenerbahçe 'nin tam da istediği tarzda bir goldü.

Fenerbahçe sonraki dakikalarda yine geriye koşmakta zorlandı ve üstüste pozisyon hataları da yaptı.Necid belki eski formunda olsa Bursaspor çoktan beraberliği yakalayacaktı.

Barış'ın top tekniğini ve Oyun görüşünü,Ayew ile anlaşmasını ve Fenerbahçe hücumuna derinlik katmasını eminim Cocu da beğenmiştir.Barış'ın oyunda uzun süreler kalması ile  Fenerbahçe çok iyi bir oyuncu kazanabilir .

Bu takıma Slimani'nin de gelmesi ile Fenerbahçe kabuk değiştirecek.Hem Ayew hem de Slimani çok iyi iki nokta transfer...

Ancak Bursaspor gibi sezona forvet transferi ile girememiş ve muhtemelen daha da transferler yapacak bir takıma çok pozisyon verdiler.Fenerbahçe de geçen sezondan kalma hatalardı bunlar.Var uygulaması ise her pozisyonda sık sık başvurulmazsa hiç fena değil.

 

canlı skor
Şu an oynanan maç bulunmamaktadır.
Tüm maçlar için tıklayın