Fenerbahçe, Kayserispor Maçı; Cherry ve Bernard Mensah...

Spor Dostluktur
Oğuz Akdeniz Spor DostlukturTüm Yazıları
28 Ağustos Salı 2018

Kayserispor son 2 sezondur gerçekten ligde iyi işler yapıyor.Önce Sumudica ile takımın kadrosunu gayet iyi oluşturdular,sonra da futbol'un olmazsa olmazlarını takıma monte ettiler. Yani sistem'i oturttular. Bugün Sumudica yok ama Lung tan başlayıp Cherry' kadar olan kayserispor onbirinde yardımlaşma,mücadele ve istek var.

Fenerbahçe bütçesi ; Kayserispor bütçesinin yaklaşık dört katı.Henüz daha yeni defansa ve orta sahaya takviyeler yapıyorlar. Sürekli  maç kaybediyorlar ve kaybettikleri maçlarda ki eksilerini de göremiyorlar. Rakip takımları iyi etüd ettiklerini düşünmüyorum.

Kayserispor  kalecisi Lung 'un gol yemeden tamamladığı maç sayısı 3..Tiago lopez ,tecrübeli sapunaru ve Kanabıyık ile çok iyi bir defans hatları var.

Orta alanda Rotman,deniz ve Mensah ile yaratıcı ve koşan bir orta sahaya sahipler. Mensah uzun fuleleri olan ve kaleyi karşısına aldığında mesafe de düşünmeyen bir oyuncu.Bu maçta fark yaratır.

Yeni aldıkları Cherry çok fırsatçı bir oyuncu.Pozisyon buldu mu es geçen türden değil...

Umut'un form durumu geçen sezondan bu yana belli. E yedeklerde Kravets ve Gyan var..

Kısacası Fenerbahçe 'nin işi çok zor. Kalede rekabeti kuramamış,Defansı karşıdan baskı yediğinde pozisyon hataları yapabilen,Orta alanda top ile rakibin üzerine gitmekte zorlanan bir takım.Umut vermiyorlar.

Fenerbahçe bu maçta Slimani ye mutlak top getirmeli. Bunu yapabilirse Fenerbahçe kazanabilir.Yada Ayew  ve Eljif in çok iyi günlerinde olmaları lazım.

Yoksa işleri gerçekten zor..

 

canlı skor
Şu an oynanan maç bulunmamaktadır.
Tüm maçlar için tıklayın