23.07.2015 10:51 | Son Güncelleme:

Şehitlere ağlatan veda

Ceylanpınar'da PKK'lı teröristler tarafından evlerinde şehit edilen 2 polis için düzenlenen cenaze törenine şehit annesinin sözleri damgasını vurdu.

Törende İl Emniyet Müdürü Pınarbaşı'dan da ilginç sözler geldi.

Ceylapınar'da kaldıkları evde şehit edilen polis memurları Okan Acar ve Feyyaz Yumuşak için Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü'nde cenaze töreni düzenlendi.
 
Törene İçişleri Bakanı Sebahattin Öztürk, Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük ve şehit aileleri katıldı.
 
Daha sonra şehit polislerden Feyyaz Yumuşak'ın cenazesi Kırşehir'e, Okan Acar'in cenazesi ise Niğde'ye gönderilecek.
Törende şehit polisler Okan Acar ve Feyyaz Yumuşak için saygı duruşu yapıldı.
 
Şehit Okan Acar'ın annesinin "Henüz 20 yaşındaydı, küçücüktü... Benim oğlum çok büyükmüş ki bu kadar kalabalığı topladı" sözleri yürekleri dağladı.
 
 
Bakan Öztürk, törende, Türkiye'de, kadimden beri var olmak için ağır  bedeller ödeyen bir kaderin hüküm sürdüğünü söyledi. Öztürk, "Ne yazık ki bugün de bu gelenek, bu kader yine karşımızdadır. Bu  ülkenin birliği, bütünlüğü ve bekası için güvenlik görevlilerimize karşı vahşice  yapılmış olan cinayet, hiçbir ahlak kuralına, anlayışına, din anlayışına veya  insanlığa sığacak şey değildir. Yatağında yatarken 2 insanı, bir başka elim olay  dolayısıyla şehit etmenin açıklanacak bir şeyi olamaz. Hiçbir dava buna haklılık  kazandıramaz. Vahşice, nefret ettirici faaliyetlerin, bu ülkede kimseyi  korkutmasına imkan yoktur." 
 
KANLARI YERDE KALMAYACAK
 
Vali Küçük "Polislerimizi şehit eden alçak teröristler  bilsinler ki; devlet muhakkak yakalarına yapışacaktır. Hukuktan ve devletten  kaçamayacaklar. Şehitlerimizin kanları asla yerde kalmayacak" diye konuştu. 
 
İHANET SARMALINI DERİNLEŞTİRMEK İSTİYORLAR
 
Emniyet Müdürü Eyüp Pınarbaşı ise devletin bekası, milletin birlik ve  bütünlüğünü bozmak için daha önce defalarca tezgahlanan kanlı oyunların bir  yenisiyle karşı karşıya olduklarını söyledi. Madımak Oteli'nde 2 Temmuz 1993'te katledilenlerin intikamını almak  için 3 gün sonra Başbağlar köyündeki masum insanları hunharca katleden barış ve  kardeşlik maskesi arkasına giren odakların, Suruç'ta katlettikleri insanların  intikamını almak için de Ceylanpınar'da vatanına ve milletine hizmetten başka  hiçbir gayesi olmayan 2 meslektaşını kahpece katlettiğini dile getiren Pınarbaşı,  şöyle devam etti:
 
ABİLERİNDEN ALDIKLARI TALİMATLA... 
 
"Maalesef son yıllarda kandan beslenen ancak barış ve kardeşlik sözünü  dillerinden düşürmeyen bu odaklar, devletin tüm kurumlarına ve teşkilatımızın tüm  hücrelerine giren örgütle de adeta kol kola girerek, ihanet sarmalını  derinleştirmeye çalışıyorlar. Bu örgütün teşkilatımızın içerisine sızdırdıkları  aracılığıyla istihbarat zafiyetleri oluşturulmaya çalışılmış, ilimizin plaka  tanıma sistemi, abilerinden aldıkları talimatla kapatılarak asayiş ve terör  olayları tırmandırılmaya çalışılmıştır. Bu örgüt tarafından Suruç'taki terör  saldırısı fırsat bilinerek, istihbarat ve terörle mücadele birimlerinin başında  gecesini gündüzüne katarak çalışan personelimiz gazete ve televizyonlarda  yayınlar yapılarak, hedef gösterilmiştir. Bununla neyi amaçladıklarını iyi  biliyoruz. Tüm bunlara rağmen son dönemlerde kol kola giren odaklarla mücadeleyi  şehitler versek de sonuna kadar sürdüreceğiz. Şehitlerimizin kanının yerde  kalmayacağını timsah gözyaşı dökenler dahil herkes görecek. Bundan şehitlerimizin  aileleri dahil kimse şüphe etmesin." 
 
ASKER KARDEŞ POLİS ÜNİFORMASINI GİYDİ 
 
Törene, şehit polis Feyyaz Yumuşak'ın Mardin'de görev yaptığı  öğrenilen asker kardeşi de katıldı. Ağabeyine ait olduğu belirtilen üniformayı giyerek törene gelen ve adı  açıklanmayan acılı kardeş, gazetecilere yaptığı açıklamada, "Üniformayı bugüne  özel giydim. En son ağabeyimle 2 gün önce görüşmüştük. Birkaç günlüğüne  Sakarya'ya gitmeyi planlıyorduk" diye konuştu. İl Müftüsü İhsan Açık tarafından dua okunan törenin ardından  şehitlerin naaşı omuzlarda cenaze aracına taşındı. Şehir merkezinin bazı  bölümlerinden sirenler eşliğinde geçirilen şehitleri gören vatandaşların  gözyaşlarını tutamadığı, dualar edip şehitleri uğurladıkları görüldü. 
 
Şehitler, daha sonra memleketlerine gönderilmek üzere GAP Havalimanına  götürüldü. Bu arada tören öncesinde Emniyet Müdürlüğü bahçesine ellerindeki  pankartlarla girmek isteyen gruba polis izin vermeyerek tören alanı dışında  beklemelerini istedi. 
 
 
GENELKURMAY: İNSANLIK DIŞI
 
Genelkurmay Başkanlığı, Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde  polisi şehit olması ile ilgili olarak yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada, "Kahraman iki polis memurumuzun Bölücü Terör Örgütü teröristleri tarafından alçakça ve insanlık dışı bir şekilde şehit edilmesi Türk Silahlı Kuvvetleri Mensuplarını derinden üzmüştür. Bu menfur cinayeti şiddetle ve nefretle kınıyor, şehitlerimize Allah’tan rahmet, Milletimize ve kederli ailelerine sabır, metanet ve başsağlığı diliyoruz." denildi. 
 
 
 
Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0