13.12.2018 23:16 | Son Güncelleme:
ANKARA Milliyet

Şengal ve Mahmur'daki PKK hedefleri bombalandı

Kuzey Suriye’de YPG’ye karşı kapsamlı harekat hazırlığı sürerken Türk savaş uçakları PKK’nın Kuzey Irak’taki üslerini bombaladı. Şengal ve Mahmur’daki PKK hedefleri etkili vuruldu.

Dün akşam saatlerinde Kuzey Irak’taki PKK hedeflerine Türk savaş uçakları tarafından bomba yağdırıldı. Dün akşam  sıralarında Kuzey Irak semalarında çok sayıda savaş uçağı görüldü. Türkiye’den kalktığı ileri sürülen savaş uçakları aynı saatlerde Suriye sınır hattında bulunan Şengal ve Mahmur kasabasının üstünde yer alan Karaçok dağı çevresindeki PKK hedeflerine bomba yağdırdı.

Savaş uçakları, Şengal dağının batı kısmını hedef aldı. Bara bölgesindeki çok sayıda nokta etkili vuruldu.  Mahmur’daki saldırıda  PKK’lıların nöbet tuttuğu noktalar hedef alındı. Saldırıda 5’ten fazla PKK’lı öldü, yaralı sayısı konusunda ise bilgi alınamadı.

Milli Savunma Bakanlığı tarafından bombalamaya ilişkin yapılan açıklamada şöyle denildi:

“PKK/KCK/PYD/YPG ve diğer terörist unsurları etkisiz hale getirerek; Irak Kuzeyinden halkımıza ve güvenlik güçlerimize yönelik terör saldırılarını bertaraf etmek ve hudut güvenliğimizi sağlamak maksadıyla; Birleşmiş Milletler Antlaşmasının 51’inci maddesi çerçevesinde, uluslararası hukuktan doğan meşru müdafaa haklarımız doğrultusunda, Irak Kuzeyinde bulunan ve teröristler tarafından üs olarak kullanılan Sincar ve Karacak Dağı bölgelerindeki terör yuvalarına karşı bir hava harekâtı icra edilmiştir."

Afrin’de patlama

Afrin’in Raco ilçesi yolu üzerinde  saat 19.30 sıralarında şiddetli bir patlama meydana geldi. Motosiklete bırakılan bombanın patlaması sonucu can kaybı ve yaralı olduğu bildirildi.

 

Bu habere ifade bırak
  • 2Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy2