23.07.2014 09:42 | Son Güncelleme:
İHA / DHA

Vali Küçük: Sınırda çatışma sürüyor

3 askerin şehit olduğu Altıntepe Mahallesi’ne yakın noktada bulunan Aşağı Doruklu Mahallesi yakınlarında sabah saat 08.00 sıralarında silahlı 3 kişilik grup tarafından taciz ateşi açıldı. Taciz ateşi üzerine bölgeye takviye birlikler gönderildi ve PYD’li olduğu tahmin edilen gruba ateşle karşılık verdi. Olayı doğrulayan Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, bölgede halen aralıklarla çatışmaların sürdüğü belirtti.

Sınırda önceki çatışmada yaralanan ve hastanede şehit olan Yiğit Şahan için düzenlenen cenaze törenine katılan Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, gazetecilerin sorusu üzerine sınırda yeni bir çatışmanın çıktığını söyledi. Şu ana kadar herhangi bir zayiat olmadığını belirten Vali Küçük, “Çatışma yeni oldu. Bölgeye zaten gerekli takviyeleri yapmıştık. Şu ana kadar herhangi bir kaybımız yok. Çatışma sürüyor” dedi. Bu arada, şehit Şahan’ın cenazesi de yapılan duanın ardından askeri uçakla memleketi İzmir’e gönderilmek üzere, Mehmet Akif Devlet Hastanesi’nden törenle alındı.

PYD'DEN AÇIKLAMA
DİHA’nın haberine göre yerel kaynaklar, bölgenin kaçakçıların kullandığı bir bölge olduğunu, fark edilen kaçakçıların askere ateş açtığını, olayın PYD/YPG ile ilgisi olmadığını ifade etti. Serêkaniyê Binxet Halk Meclisi Başkanı Ferec Mihemed, YPG'nin girdiği bir çatışma olmadığını belirtirken, bölgenin kaçakçıların kullandığı bir bölge olduğunu, yaşamını yitiren ya da yaralı YPG'li olmadığını belirtti.

Video için tıklayın

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0